Lazer Epilasyon Çayyolu

2004 yılından bu yana Gaziosmanpaşa kliniğimizde başladığımız lazer epilasyon uygulamalarını, 2021 yılında açmış olduğumuz Ümitköy şubemizde de hastalarımıza sunmaya başladık. Kliniğimiz; Eskişehir yolu 17. Km’de, Gordion Alışveriş Merkezinin hemen yanında yer almaktadır. Metro ve belediye otobüsleri ile ulaşım mümkündür. Özel araçları ile gelen hastalarımız 2479. Sokak’ta, cadde üzerine park edebilir veya Nokta girişinde yer alan Vale hizmetinden yararlanabilirler.

Kliniğimizde hastalar dermatoloji uzmanları tarafından değerlendirilerek işleme kabul edilirler ve NdYag, Alexandrite ve IPL lazer sistemleri ile epilasyon yapılmaktadır.

Kullandığımız lazer epilasyon sistemlerinin özellikleri aşağıdaki gibidir:

Cutera Nd Yag: 16 mm ye kadar başlık çapına ulaşabilen bronz ve Afro cilt rengine sahip her ciltte kullanılabilen ileri teknolojiye sahip lazer sistemidir. Koyu cilt renklerinde istenilen enerji seviyelerine çıkılabileceği için güvenli ve etkili seanslar yapılabilmektedir.

Cutera Alexandrite lazer başlığındaki soğutma sayesinde ağrısız lazer epilasyon seansları sağlamaktadır. Atış öncesi uygulamanın yapılacağı bölge soğutulurken hemen ardından atılan lazer atışının ağrısının zayıf olarak hissedilmesini sağlamaktadır. Alexandrite lazer çok koyu cilt rengine sahip hastalar için uygun değildir. Bu cilt rengine sahip hastalarda NdYag tercih edilmelidir. Yüz bölgesi uygulamalarında Alexandrite lazer kıl artışına neden olabilmektedir. Yüz bölgesinde genellikle ince kıllar için yüksek enerjiler gerekir. Yine bu bölge için NdYag daha uygun bir seçim olacaktır.

Cynosure Alexandrite lazer epilasyon cihazı kliniğimizde kullandığımız yine Amerika orjinli FDA onaylı bir lazer sistemidir. Hava üflemeli bir soğutma ile çalışır. Vücut epilasyonlarında oldukça etkili ve başarılı bir sistemdir.

Cutera akıllı ışık sistemi büyük başlığı sayesinde hızlı lazer epilasyon imkanı sağlar, koyu ve bronz ciltler için uygun değildir. Yine yüz bölgesi epilasyonunda kullanılmazlar.

Lazer Epilasyon İşlemi Kalıcı Mıdır?

Hormonsal bir bozukluk olmadığı sürece lazer epilasyon işleminin kalıcı olduğu kabul edilir. Dermatoloğunuz kıllarınızın hormon kaynaklı olup olmadığı konusunda sizi bilgilendirecektir.

Bronz Cilde Epilasyon Yapılabilir Mi?

NdYag dalga boyları derin dalga boylu lazerler olup cilt yüzeyindeki melanin pigmenti tarafından daha az emilir ve bronz ciltlerde güvenle kullanılabilir.

Gebelerde Lazer Epilasyon Yapılabilir Mi?

Maalesef gebelerde lazer yapılması önerilmemektedir. Gebelerde işlemlerinin yapılmamasının nedenleri için lütfen bizimle iletişime geçin.

Lazer Epilasyon Riskleri Nelerdir?

Uygulama bölgesinde kızarıklık, ödem ve irritasyon (tahriş) gibi hafif ve geçici yan etkilerin yanı sıra leke, yanık ve iz gibi kalıcı yan etkiler oluşabilir. Kliniğimizin Çayyolu/Ümitköy şubesinden Lazer epilasyon için ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Nasıl Etki Eder?

Lazerler, yüksek yoğunluklu ışık kaynaklarıdır. Lazer ışığı koyu nesneler tarafından emilir. Işık yeterli ise koyu cisim çok ısınabilir. Benzer biçimde lazer ışığı ciltteki koyu maddeler tarafından emilir. Bu koyu maddeler kromoforlardır yani hedef maddelerdir. Vücudumuzda bulunanlar (endojen olanlar):

Melanin (derimize rengini veren madde),

Hemoglobin (Kanımıza rengini veren madde) dir.

Ekzojen olarakta dövmelerdeki boya maddeleri hedef olarak algılanır.

Tedavi edilmek istenen durum ne ise bu duruma uygun lazer cihazı kullanılarak hedef madde seçilip lazer ışığı ile tedavi yapılır.

Lazer Epilasyonun Komplikasyonları (Yan etkileri) nelerdir?

Lazer uygulamaları doktorlar tarafından, doktor kontrolünde yapılması gereken işlemlerdir.  Doğru hasta seçimi, doğru doz ve uygun alet seçimi ile komplikasyonlar minimuma indirilmiştir. Ancak lazer uygulamasından sonra geçici olarak deri renginde değişmeler, yine geçici kızarıklık ve şişmeler meydana gelebilir.

Tıptaki teknolojik gelişmelerin içinde Lazer teknolojisi en önemlilerinden biridir. Dünyanın her yerinde güvenle kullanılmaktadır. Kanser yapıcı bir etkisi yoktur. Sadece Dermatologlar değil, göz, diş ve daha birçok alanda yaygın olarak kullanılmakta olan bir tedavi yöntemidir.

Lazer Epilasyon Fiyatları Nedir?

Lazer epilasyon fiyatlarının belirlenmesi için doktor muayenesinden geçilmesi gerekmektedir. Fİyatların belirlenmesinde etken olan birden fazla durum vardır.

Lazer epilasyon fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara Çankaya / ANKARA

Regenera Activa Saç Tedavisi

Erken dönem saç dökülmelerinin önlenmesinde kullanılan ilaç tedavilerinin yanı sıra kişinin kendi dokusundan hazırlanan doku ekstrelerinin kişiye enjeksiyonu saç hücrelerinde…

Rozasea Cilt Bakımı

Rozasea Cilt Bakımı En son Çin’de 3439 hasta üzerinde yapılan çalışmada hastaların günlük cilt bakım alışkanlıkları ile Rozasea arasındaki ilişki…

Burun Estetiğinde Ameliyat mı Dolgu mu?

Bu sorunun cevabını hastanın kendi kendine yanıtlaması mümkün değildir. Konu ile ilgili doktorun ayrıntılı muayenesi sonucunda burnun anatomik yapısına bakılarak…

Lazerle Akne Tedavisi

Lazerler akne tedavisi hafif-orta sivilceleri önlemeyi amaçlayan bir tedavi seçeneğidir. Sivilce bakterileri gözeneklerde oluştuğunda cilt iltihaplanır akne lezyonlarına ve lekelere…