Lazer Epilasyon Çayyolu

 

2004 yılından bu yana Gaziosmanpaşa kliniğimizde başladığımız Ankara lazer epilasyon uygulamalarına, 2021 yılında açmış olduğumuz Ümitköy şubemizde de devam etmekteyiz.

Kliniğimiz; Eskişehir yolu 17. Km’de, Gordion Alışveriş Merkezinin hemen yanında yer almaktadır. Metro ve belediye otobüsleri ile ulaşım mümkündür. Özel araçları ile gelen hastalarımız 2479. Sokak’ta, cadde üzerine park edebilir veya Nokta girişinde yer alan Vale hizmetinden yararlanabilirler.

Kliniğimizde hastalar dermatoloji uzmanları tarafından değerlendirilerek işleme kabul edilirler ve NdYag, Alexandrite ve IPL lazer sistemleri ile epilasyon yapılmaktadır.

Kullandığımız lazer epilasyon sistemlerinin özellikleri aşağıdaki gibidir:

Cutera Nd Yag: 16 mm ye kadar başlık çapına ulaşabilen bronz ve Afro cilt rengine sahip her ciltte kullanılabilen ileri teknolojiye sahip lazer sistemidir. Koyu cilt renklerinde istenilen enerji seviyelerine çıkılabileceği için güvenli ve etkili seanslar yapılabilmektedir.

Cutera Alexandrite lazer başlığındaki soğutma sayesinde ağrısız lazer epilasyon seansları sağlamaktadır.Atış öncesi uygulamanın yapılacağı bölge soğutulurken hemen ardından atılan lazer atışının ağrısının zayıf olarak hissedilmesini sağlamaktadır.

Alexandrite lazer çok koyu cilt rengine sahip hastalar için uygun değildir. Bu cilt rengine sahip hastalarda NdYag tercih edilmelidir. Yüz bölgesi uygulamalarında Alexandrite lazer kıl artışına neden olabilmektedir. Yüz bölgesinde genellikle ince kıllar için yüksek enerjiler gerekir. Yine bu bölge için NdYag daha uygun bir seçim olacaktır.

Cynosure Alexandrite lazer epilasyon cihazı kliniğimizde kullandığımız yine Amerika orjinli FDA onaylı bir lazer sistemidir. Hava üflemeli bir soğutma ile çalışır. Vücut epilasyonlarında oldukça etkili ve başarılı bir sistemdir.

Cutera akıllı ışık sistemi büyük başlığı sayesinde hızlı lazer epilasyon imkanı sağlar, koyu ve bronz ciltler için uygun değildir. Yine yüz bölgesi epilasyonunda kullanılmazlar.

Lazer Epilasyon İşlemi Kalıcı Mıdır?

Hormonsal bir bozukluk olmadığı sürece lazer epilasyon işleminin kalıcı olduğu kabul edilir. Dermatoloğunuz kıllarınızın hormon kaynaklı olup olmadığı konusunda sizi bilgilendirecektir.

Bununla birlikte kalıcı epilasyona ulaşmayı etkileyen bazı faktörler vardır. Bunların başında kılların büyüme aşamaları gelir, çünkü tüm tüyler aynı anda büyümez.

İkinci olarak koyu pigmentli kıllar lazerler tarafından daha iyi görülür. Beyaz, gri, sarı ve kızıl kıllar lazere pek yanıt vermezler. Ayrıca ince tüylerde de sonuç alınması zordur.

Üçüncü faktör ise cilt rengidir. Cildiniz ne kadar açık renkliyse lazer epilasyon daha iyi sonuç verecektir. Bu yüzden bronzlaştıysanız cilt renginiz açıldıktan sonra lazer epilasyon yaptırmalısınız.

Bronz Cilde Epilasyon Yapılabilir Mi?

Nd-yag Lazer 1064 nanometre dalga boyuna sahip lazerdir. Bronz cilt ve koyu renk ciltlerde kullanılabilen dalga boyudur. Derin dalga boyuna sahip Nd-Yag lazer cilt yüzeyindeki melanin pigmenti tarafından daha az emilir ve bronz ciltlerde güvenle kullanılabilir. Nd-yag lazer deride yanık ve leke oluşturmadan istenilen enerjilere çıkabilmektedir. İnce kıllar ve yüz için de doğru seçimdir.

Gebelerde Lazer Epilasyon Yapılabilir Mi?

Gebelerde Lazer Epilasyon yapılması uzman doktorlar tarafından önerilmemektedir. Hamilelik sırasında lazer epilasyonun güvenliğini değerlendiren yeterli bir çalışma olmamasından dolayı gebelere Lazer Epilasyon yapılmaz.

Gebelerde neden lazer epilasyon yapılmaz? sorusunu kısaca açıklayabiliriz: Bu konuda yeterli çalışmanın olmaması bir nedendir. Ayrıca hamile kalmanın kadınları daha duyarlı ve riskli bir sürece soktuğu bilinen bir gerçektir, bu yüzden de lazer epilasyon tavsiye edilmez.

Gebelik döneminde,  vücudun komplikasyonlara karşı daha açık olması ve değişen hormonlar göz önüne alındığında epilasyon riskine girmemek gerekir. Bir yanık meydana gelirse, hamileyken iyileşme daha yavaş olur ve hiper-pigmente ( ciltte koyu leke) olma olasılığı da daha yüksektir.

Lazer Epilasyona Ne Zaman Devam Edebilirim?

İster ara vermiş ister yeni başlıyor olun lazer epilasyona başlamak için hamileliğinizin sona ermesini ve hormonlarınızın normale dönmesini beklemeniz uygundur. Lazer epilasyona, doğumdan üç ay sonra  hormon seviyelerinin normale döndüğü zaman başlanabilir.

Gebelikte Güvenli Epilasyon Alternatifi Ne Olabilir?

Gebelikte lazer epilasyona alternatif olarak, eski yöntemler kullanılabilir. Ağda, kremler, tüy dökücüler ve tıraş olmak gibi. Bunların içinde de en uygun olanı, riski en az olanın tıraş olmak olduğu söylenebilir. Bu konuda uzman bir doktora danışabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Riskleri Nelerdir?

Uygulama bölgesinde kızarıklık, ödem ve irritasyon (tahriş) gibi hafif ve geçici yan etkilerin yanı sıra leke, yanık ve iz gibi kalıcı yan etkiler oluşabilir. Kliniğimizin Çayyolu/Ümitköy şubesinden Lazer epilasyon için ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Nasıl Etki Eder?

Lazerler, yüksek yoğunluklu ışık kaynaklarıdır. Lazer ışığı koyu nesneler tarafından emilir. Işık yeterli ise koyu cisim çok ısınır ve işlev gerçekleşir. Benzer biçimde Lazer Epilasyon işleminde de lazer ışığı ciltteki koyu maddeler tarafından emilerek çalışır.

Maddelerin rengini veren moleküllere kromofor denir. Kıla rengini veren kromofor melanin pigmentidir. Epilasyon yapan lazer cihazının ürettiği ışınlar melanin pigmenti tarafından emilir. Cilt altında ısı enerjisine dönüşür ve kıl köklerini tahrip eder.

Vücudumuzda bulunan kromofor maddeler:

Melanin (derimize rengini veren madde),

Hemoglobin (Kanımıza rengini veren madde) dir.

Dışarıdan aldığımız dövmelerdeki boya maddeleri hedef olarak algılanır.

Tedavi edilmek istenen durum ne ise bu duruma uygun lazer cihazı kullanılarak hedef madde seçilip lazer ışığı ile tedavi yapılır.

 

Lazer Epilasyonun Komplikasyonları (Yan etkileri) nelerdir?

Lazer uygulamaları, doktor kontrolünde yapılması gereken işlemlerdir.  Doğru hasta seçimi, doğru doz ve uygun alet seçimi ile komplikasyonlar minimuma indirilmiştir. Ancak lazer uygulamasından sonra geçici olarak deri renginde değişmeler, yine geçici kızarıklık ve şişmeler meydana gelebilir.

Tıptaki teknolojik gelişmelerin içinde Lazer teknolojisi en önemlilerinden biridir. Dünyanın her yerinde güvenle kullanılmaktadır. Kanser yapıcı bir etkisi yoktur. Sadece Dermatologlar değil, göz, diş ve daha birçok alanda yaygın olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Lazer Epilasyon Ankara Çayyolu, Lazer epilasyon AnkaraErkekler İçin Lazer Epilasyon

Günümüzde erkekler de kadınlar kadar fiziksel görünüşlerine önem vermektedirler. Aşırı kıllarından rahatsız olanlar, atletler, yüzücüler ve dansçı erkekler Ankara lazer epilasyon yaptırarak kendilerini daha iyi hissettiklerini söylerler. Ayrıca ağrılı kıl batıkları erkeklerin daha sık yaşadığı bir sorundur. Bu sorun da lazer epilasyon ile çözümlenmektedir. Eskiden ağrılı olabilen lazer epilasyon uygulamaları cihazların teknolojisi geliştikçe daha ağrısısız ve konforlu hale gelmiştir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Yapılır?

Erkeklerde en sık talep edilen lazer epilasyon alanları şunlardır.

 • Erkek yüz epilasyonu
 • Erkek göğüs epilasyonu
 • Erkek omuz epilasyonu
 • Sakal üstü lazer epilasyonu
 • Boyun lazer epilasyonu
 • Erkek kaş arası lazer epilasyonu
 • Erkek ense lazer epilasyonu
 • Erkek bacak epilasyonu
 • Erkek koltukaltı epilasyonu
 • Erkek sırt epilasyonu
 • Erkek Göbek epilasyonu
 • Erkek kalça epilasyonu

Erkeklerde Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?

Lazer epilasyonda kalıcılık ve sonuca ulaşmanın süresi kişilerin vücut yapılarına, kılın büyüme aşamasına, uygun cihaz, uygun doz ve tecrübeli uygulayıcıya bağlıdır. Kalıcı sonuçlar görme oranı yüksek olup bazılarında da kıl yapısı, kıl rengi, cilt rengi ve hormonal dengesi sebebiyle seanslarda uzama ya da kıllarda azalma ama tamamen bitmeme durumlar ortaya çıkabilir.

Erkeklerlerde Lazer Epilasyon Kaç Seanstır?

Ankara Lazer epilasyon seans sayısı, erkek ve kadınlarda çok farklı olmamakla birlikte, kılın büyüme evresi, kıl rengi, cilt rengi ve kişinin yaşı gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Kıl yoğunluğunun azaltılması istenirse 5-6 seans, tamamen kılsız bir görünüm ise 6-8 seans sürebilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları Nedir?

Lazer epilasyon fiyatlarının belirlenmesi için doktor muayenesinden geçilmesi gerekmektedir. Fİyatların belirlenmesinde etken olan birden fazla durum vardır.

Lazer epilasyon fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara Çankaya / ANKARA

Ameliyatsız Yüz Asimetrisi Tedavisi

Yüz asimetrilerinin düzeltilmesi ve hafifletilmesinde cerrahi olmayan yöntemler; Yüz Dolgusu Ankara ✓ Yüzümüzde bir dereceye kadar asimetri doğal olarak oluşabilir.…

Mevsimsel Saç Dökülmesi

Mevsimsel Saç Dökülmesi İlkbahar ve Güz Döneminde Saç Dökülmesi Neden Olur? Genellikle günde 100 saç teli dökülmesi sayısı bazı aylarda…

Saç Dökülmesinin Psikolojik Etkileri

Saç Dökülmesinin Psikolojik Etkileri Saç dökülmesi hem erkekler hem de kadınlar için ortak bir sorundur. Erkeklerin alopesiden muzdarip olma eğilimleri…