Paris Işıltısı Ankara

Paris Işıltısı Nedir?

Paris Işıltısı nedirParis ışıltısı, diğer bilinen adıyla NCTF-135 HA cilt güçlendirme ve yenileme yani anti-aging amacıyla kullanılan bir mezoterapi ürünüdür.

Hyalüronik asitle birlikte cildi canlandırıcı (yenileyici) aminoasitler, vitaminler, mineraller ve koenzimler içermektedir.

Tüm bu maddeler cillte bulunan fibroblastları uyararak kollajen üretimini, elastin üretimini ve hyalüronik asit üretimini artırmaktadır. Böylece cilt daha canlı ve parlak görünmektedir.

Ayrıca anti-oksidan özellik göstermektedir. İçerisinde bulundurduğu hyalüronik asit sayesinde su tutarak cildin nemlenmesini de sağlamaktadır. Tüm bu faydalarının yanısıra ince kırışıklıkları da düzleştirme etkisi bulunmaktadır.

Yapılan bilimsel çalışmada NCTF 135 HA uygulanan bireylerde nemlendirmede %132, ışıltıda %144 artış elde edilmiş. Gözeneklerde % 59 , kaz ayaklarında %33, pigmentlerde % 52 oranında azalma sağlanmıştır.

+144 % RADIANCE & GLOW
+132 % HYDRATION
+52% HOMOGENEITY
-33% WRINKLE VOLUME
-59% PORE SIZE

Yapılan çalışmalar sonucunda NCTF 135HA’ tedavisinin, yani Paris Işıltısı dediğimiz bazılarınında Gençlik Aşısı dediği mezoterapi tedavisinin yaşlanmada cilt belirtilerini azaltmada etkili olduğu, yaşlanma karşıtı kullanılan kremlerden önemli ölçüde üstün olduğu görülmüştür.

Paris Işıltısı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle uzman doktor bu tedaviye uygun olup olmadığınıza karar verir ve bir tedavi planlar.

Görüşme esnasında, endişeleriniz, beklentileriniz ve tıbbi geçmişiniz hakkında bilgi alışverişinde bulunulur. Bu bilgiler doğrultusunda gerçekçi beklentiler elde edilmesi sağlanır.

Tedavi öncesinde cilt temizlenir ve anestezik bir krem uygulanır. Krem cildinizi uyuşturur ve ağrı duyunuzu oldukça azaltır.

Sonrasında cildin farklı derinliklerine yapılan mikro enjeksiyonlarla, kırışıklıkların azaltılması, cildin parlak ve nemli görünmesi ayrıca kollajen üretimini arttırarak cildin elastikiyeti de sağlanabilir.

Paris Işıltısı hangi bölgelere uygulanmaktadır?

Tedavinin uygulandığı bölgeler; yüz gençleştirme, boyun çizgileri, dekolte bölgesi, el ve karın göz çevresine, uygulanabilmektedir.

Paris Işıltısı Gençlik Aşısı Aynı Şey Mİ?

Evet aynı şeydir. Aşı olarak adlandırılan madde NCTF 135 HA, cilt sağlığını ve görünümünü iyileştirmek için üretilmiş bir Mezoterapi ürünüdür.

Gençlik aşısı ya da paris ışıltısı denilen uygulamalar içerikleri aynı olan güçlü bir anti-aging tedavilerdir.

Paris Işıltısı ne sıklıkla ve kaç seans  yapılmaktadır?

Genellikle ikişer hafta ara ile 3 doz yapılması önerilmektedir. Tedavinin sonuçları 6 ay kadar kalıcı olabilmektedir. Kalıcılık kişinin cilt yapısına, yaşam tarzına göre değişebilir.

 

Paris ışıltısı - Paris Işıltısı Ankara - Gençlik Aşısı

Paris Işıltısı Ne Kadar Kalıcıdır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kalıcılık kişiye göre değişebilir.  6 ay kadar kalıcı olabilir, sonrasında tekrarlanması gerekir. Güzel bir cilde sahip olmak için mezoterapi uygulamalrıyla beraber yapmamız gerekenler:

 • Cildimizi günlük kirlenmelere karşı korumak
 • Dengeli beslenme
 • Yeterli miktarda su içmek
 • Düzenli fiziksel aktivite
 • Cildi nemlendirme
 • Sigara içmemek sayılabilir.

İşlem süresi ne kadar sürmektedir?

Paris ışıltısı tedavisi genellikler 30-40 dk gibi bir süre içinde yapılabilmektedir. Kısa sürede oluşabilecek kızarıklar geçtiğinde canlı, dinamik ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Paris Işıltısı işlemi ağrılı mıdır?

Paris ışıltısı, cilt altına uygulanan bir mezoterapi ürünü olduğundan hafif de olsa işlem sırasında ağrı olmaktadır. İşlem öncesi anestezik krem ve soğuk uygulama ağrıyı azaltmaktadır.

Paris Işıltı sonrası oluşabilecek yan etkiler nelerdir?

İşlem genellikle iyi tolere edilmekte ve herhangi bir yan etki olmamaktadır. Nadir de olsa kızarıklık, morarma, kaşıntı, şişlik, alerji gibi geçebilecek yan etkiler görülebilmektedir.

İşlem sonrası günlük hayatıma hemen devam edebilir miyim?

İşlem sonrası hemen günlük hayata dönülebilir. Oluşan hafif kızarıklık ve şişlikler yarım saat içinde geçmektedir.

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi; minerallerin, vitaminlerin, enzim ve aminoasitlerin bir karışım halinde veya tek olarak deride ihtiyaç duyulan bölgeye mikro enjeksiyonlarla çok küçük dozlarda, derinin orta tabakasına uygulanmasını içerir. Mezo terimi de zaten orta, ortalama anlamındadır.

Fransa’da doktor Mchel Pistor tarafından, ağrıyı hafifletmek amacıyla geliştirilen bir yöntem olan mezoterapi daha sonra;

 • cilt yenileme, anti-aging
 • bölgesel zayıflama
 • selülit ve çatlaklar
 • lekeler ve yara izleri
 • spor yaralanmaları
 • saç dökülmesi, saç hastalıkları tedavisi
 • kilo kaybı ve çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Paris Işıltısı 2024 Fiyatları?

Paris ışıltısın tek seans fiyatını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Siz de cildinizi güçlendirmek, nem dengesini sağlamak ve canlandırmak için gençlik aşısı yaptırmayı düşünüyorsanız kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara ŞA-RA Binası Çankaya / ANKARA

Lazer İle Damarsal Lezyon Tedavisi

Lazer İle Damarsal Lezyon Tedavisi Damarsal problemler ve cilt kızarıklığı genellikle yapısal durumlar ve hormon bozukluklarına bağlı olarak rozasea gibi…

Rozasea Cilt Bakımı

Rozasea Cilt Bakımı En son Çin’de 3439 hasta üzerinde yapılan çalışmada hastaların günlük cilt bakım alışkanlıkları ile Rozasea arasındaki ilişki…

Leke ve Kızarıklık Tedavisi

2D Cilt Yenileme İle Leke Ve Kızarıklık Tedavisi Yaşla birlikte güneş, çevresel faktörler ve yapısal durumlardan dolayı yüzde oluşan lekeler…

Botulinum Toksin ile Migren Tedavisi

Botulinum toksin ile migren tedavisi için önemli adım tetikleyen noktalarının tespit edilmesidir. Bu bağlamda atakların başlangıç noktaları hakkında hastadan alınan…