Ankara Dolgu

Ankara dolgu; Yaş ile birlikte cildimiz kırışıklıklara ve sarkmaya daha duyarlı hale gelir. Güneşe maruz kalma ve yıllarca kas hareketi (gözlerini kısarak, çiğneme, gülümseme), cildin doku parçalanmasına katkıda bulunur.

Ankara dolgu, kırışıklıkların görünümünü azaltarak, yara izlerinin görünümünü hafifleterek, dudakları güçlendirerek ve yumuşak dokuda ki hacim kaybını yerine koyarak yüz cildini gençleştiren kolajen, hyaluronik asit veya kalsiyum hidroksiapatit içeren ürünlerdir.

Basitçe söylemek gerekirse, ankara dolgu enjeksiyonu, nazolabial kıvrımlar, kukla çizgiler, yanaklar ve oral komissürlerde cildin altına enjekte edilerek bu bölgeleri dolgunlaştıran ve kırışıklıkları düzelten bir malzemedir. Dudak dolgusu da dermal dolgularla yapılır.

Genel olarak estetik tedavi dünyasına baktığınızda botulinum toksini (Botox Cosmetic) yüzün üst yarısı, dermal dolgular ise alt yarısı içindir. Dudaklarda, yanaklarda, nazolabial kıvrımlarda, oral komissürlerde ve kukla çizgilerinde dermal dolgu maddelerinin kullanıldığı başlıca alanlardır. Dermal dolgular, bu bölgelere ekstraoral bir enjeksiyonla bu kıvrımların hemen altına ve buruşuklukların dolgunlaştırılması için nazikçe yerleştirilir.

Ankara Dolgu Uygulama alanları ;

 • Ağız ve çene bölgesinde oluşan derin oluk görünümünü azaltmak
  • Burun ve ağız bölgesinde oluşan oluk görünümünü azaltmak
  • Dudakları dolgunlaştırıp daha belirgin hale getirmek için
  • Dudakta var olan asimetrinin düzeltilmesinde
  • Dudak çevresinde oluşan ince kırışıklıkların giderilmesinde
  • Alın, çene, elmacık kemiği, yanak bölgesinin daha dolgun bir görünüm almasını sağlamak
  • Göz altı bölgesindeki çukur görünümünü hafifletmek ya da gidermek
  • Akne ya da yaralardan kaynaklı olarak oluşmuş çukurların içinin doldurulmasında
  • Alında ve iki kaşın arasında mimik kaslarının oluşturduğu kırışıklıkların azaltılması veya giderilmesinde

Ankara Dolgu Tedavisi Faydaları

 • İnce dudaklar dolgun
 • Sığ konturları geliştirin
 • Yüzdeki kırışıklıkları ve kırışıklıkları yumuşatın
 • Gömülü izlerin görünümünü iyileştirin
 • Yüzdeki kontur deformitelerini yeniden yapılandırın
 • Alt kapakların gölgesini azaltın veya kaldırın
 • Dermal dolgular, erken yaşlanma belirtileri olanlarda veya yüz gençleştirme ameliyatının katma değerli bir parçası olarak çok yardımcı olabilir.

Ankara Dolgu Maddeleri Ne Yapamaz ?

Bazı hastalar için yüz germe , kaş kaldırma veya göz kaldırma gibi ameliyatlar en iyi yaklaşım olabilir. Yumuşak doku dolguları gibi minimal invaziv gençleştirme tedavileri aynı sonuçları elde edemez, ancak yüz gerdirmenin uygun hale geldiği zamanı geciktirmeye yardımcı olabilir. Dermal dolgu maddelerinin yüz yaşlanmasına yönelik geçici tedaviler olduğunu ve uzun vadeli sonuçlar için devam eden tedavilere ihtiyaç duyulacağını unutmamak önemlidir.

Ankara Dolgu Madde Kalıcılığı Nedir ?

Kullanılan ankara dolgu maddesine bağlı olarak, etkileri altı aydan sonsuza kadar sürebilir. Geçici ankara dolgu maddeleri ve kalıcı ankara dolgu maddeleri vardır. Tipik olarak, çoğu sağlık uzmanı kalıcı yüz dolgusundan uzak durur çünkü dolgu uygun olmayan bir konuma yerleştirilirse kalıcılığı büyük bir sorun ve sorumluluk haline gelir. Yerleştirilen dermal dolgu maddelerinin çoğu geçicidir ve altı ila 18 ay içinde çözülür.

Piyasada birkaç tür dermal dolgu maddesi vardır. Geçmişte sığır ve insan kolajeni kullanılmıştır ancak hasta tarafından ön test yapılmasını gerektirir ve artık çok popüler değildir. Hyaluronik asit gibi Juvederm, Restylane ve Revanesse kozmetik dolgu maddeleri günümüzün en popüler ve yaygın olarak kabul edilen dolgu maddeleridir. Hyaluronik asit, vücutta yaşlanma ile kaybolan doğal olarak oluşan bir maddedir. Hyaluronik asit ankara dolgu maddeleri yüz yapılarına hacim kazandırır, oldukça hidrofiliktir ve doğal görünür. Hyaluronik asit dolgu maddelerinin kalıcılığı 6-12 ay sürer.

Kalsiyum hidroksilapatit vücutta Radiesse adı verilen popüler bir dermal dolgu maddesinde kullanılan doğal olarak oluşan bir maddedir. Radiesse, kalsiyum hidroksilapatit malzemenin parçalanması daha uzun sürdüğü için tipik olarak hyaluronik asit dolgularından daha uzun süren kalın, viskoz bir malzemedir. Ayrıca kalsiyum hidroksilapatit parçalandıkça vücut doğal olarak kollajen ile yer değiştirir ve bu da bölgeyi daha uzun süre kırışıklıklardan uzak tutar.

Enjekte edilen ve düzeltilen bölgelere göre ankara dolgu malzemesi seçimi oldukça önemlidir. Hangi malzemenin kullanıldığını bilmek önemlidir ve diğer her şeyde olduğu gibi, doğru malzeme doğru uygulamayla kullanılmalıdır.

Ankara Dolgu İşlem Sonuçları

Genel olarak ankara dolgu maddelerinin sonuçları geçicidir. Ortalama 6-12 ay arasında kalıcılıgı devam etmektedir. Ankara dolgu maddesi deri yüzeyinin altında dermal seviyelerde bir dizi küçük enjeksiyonlar gerektirebilir. Uygulanan ankara dolgu maddesinin miktarı da uygulama yapılan bölgeye, bölgedeki kırışıklığın derinliğine ve boyutuna bağlıdır.

Ankara Dolgu Uygulaması Fiyatları 2021

Dolgu uygulaması sırasında kullanılan dolgu maddesinin miktarı, markası ve dolgu uygulamasının ihtiyaç duyuldugu alana göre dolgu uygulaması fiyatları değişiklik gösterir. Ankara dolgu uygulaması fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?