Yüz Dolgusu

Orta Yüz Dolgusu, Hyaluronik Asit Dolgusu, Dolgu ile Hacimlendirme
Yüz Dolgusu
Tedavisi

Yüz dolgusu tedavisine başlamadan önce yaş ile birlikte cildimizin kırışıklıklara ve sarkmalara daha duyarlı bir hale geldiğini bilmemiz gerekir. Güneşe maruz kalma ve yıllarca yapılan kas hareketleri (gözlerini kısarak, çiğneme, gülümseme), cildin doku parçalanmasına neden olur.

Yüz dolgusu tedavisi, kırışıklıkların görünümünü azaltarak, yara izlerinin görünümünü hafifleterek, dudakları güçlendirerek ve yumuşak dokuda ki hacim kaybını yerine koyarak yüz cildini gençleştiren kolajen, hiyalüronik asit veya kalsiyum hidroksiapatit içeren ürünlerdir.

Basitçe söylemek gerekirse, yüz dolgusu enjeksiyonu, nazolabial kıvrımlar, kukla çizgiler, yanaklar ve oral komissürlerde cildin altına enjekte edilerek bu bölgeleri dolgunlaştıran ve kırışıklıkları düzelten bir malzemedir. Dudak dolgusu da dermal dolgularla yapılır.

Genel olarak estetik tedavi dünyasına baktığınızda botulinum toksini (Botox Cosmetic) yüzün üst yarısı, dermal dolgular ise alt yarısı içindir. Dudaklarda, yanaklarda, nazolabial kıvrımlarda, oral komissürlerde ve kukla çizgilerinde dermal dolgu maddelerinin kullanıldığı başlıca alanlardır. Dermal dolgular, bu bölgelere ekstraoral bir enjeksiyonla bu kıvrımların hemen altına ve buruşuklukların dolgunlaştırılması için nazikçe yerleştirilir.

Yüz Dolgusu Uygulama Alanları ;

 • Ağız ve çene bölgesinde oluşan derin oluk görünümünü azaltmak
 • Burun ve ağız bölgesinde oluşan oluk görünümünü azaltmak
 • Dudakları dolgunlaştırıp daha belirgin hale getirmek için
 • Dudakta var olan asimetrinin düzeltilmesinde
 • Dudak çevresinde oluşan ince kırışıklıkların giderilmesinde
 • Alın, çene, elmacık kemiği, yanak bölgesinin daha dolgun bir görünüm almasını sağlamak
 • Göz altı bölgesindeki çukur görünümünü hafifletmek ya da gidermek
 • Akne ya da yaralardan kaynaklı olarak oluşmuş çukurların içinin doldurulmasında
 • Alında ve iki kaşın arasında mimik kaslarının oluşturduğu kırışıklıkların azaltılması veya giderilmesinde

Yüz Dolgusu Tedavisi Faydaları

 • İnce dudaklar dolgun
 • Sığ konturları geliştirin
 • Yüzdeki kırışıklıkları ve kırışıklıkları yumuşatın
 • Gömülü izlerin görünümünü iyileştirin
 • Yüzdeki kontur deformitelerini yeniden yapılandırın
 • Alt kapakların gölgesini azaltın veya kaldırın
 • Dermal dolgular, erken yaşlanma belirtileri olanlarda veya yüz gençleştirme ameliyatının katma değerli bir parçası olarak çok yardımcı olabilir.

Yüz Dolgusu Maddeleri Ne Yapamaz?

Bazı hastalar için yüz germe , kaş kaldırma veya göz kaldırma gibi ameliyatlar en iyi yaklaşım olabilir. Yumuşak doku dolguları gibi minimal invaziv gençleştirme tedavileri aynı sonuçları elde edemez, ancak yüz gerdirmenin uygun hale geldiği zamanı geciktirmeye yardımcı olabilir. Dermal dolgu maddelerinin yüz yaşlanmasına yönelik geçici tedaviler olduğunu ve uzun vadeli sonuçlar için devam eden tedavilere ihtiyaç duyulacağını unutmamak önemlidir.

Yüz Dolgusu Maddesinin Kalıcılığı Nedir?

Kullanılan ankara dolgu maddesine bağlı olarak, etkileri altı aydan sonsuza kadar sürebilir. Geçici ankara dolgu maddeleri ve kalıcı ankara dolgu maddeleri vardır. Tipik olarak, çoğu sağlık uzmanı kalıcı yüz dolgusundan uzak durur çünkü dolgu uygun olmayan bir konuma yerleştirilirse kalıcılığı büyük bir sorun ve sorumluluk haline gelir. Yerleştirilen dermal dolgu maddelerinin çoğu geçicidir ve altı ila 18 ay içinde çözülür.

Piyasada birkaç tür dermal dolgu maddesi vardır. Geçmişte sığır ve insan kolajeni kullanılmıştır ancak hasta tarafından ön test yapılmasını gerektirir ve artık çok popüler değildir. Hyaluronik asit gibi Juvederm, Restylane ve Revanesse kozmetik dolgu maddeleri günümüzün en popüler ve yaygın olarak kabul edilen dolgu maddeleridir. Hyaluronik asit, vücutta yaşlanma ile kaybolan doğal olarak oluşan bir maddedir. Hyaluronik asit ankara dolgu maddeleri yüz yapılarına hacim kazandırır, oldukça hidrofiliktir ve doğal görünür. Hyaluronik asit dolgu maddelerinin kalıcılığı 6-12 ay sürer.

Kalsiyum hidroksilapatit vücutta Radiesse adı verilen popüler bir dermal dolgu maddesinde kullanılan doğal olarak oluşan bir maddedir. Radiesse, kalsiyum hidroksilapatit malzemenin parçalanması daha uzun sürdüğü için tipik olarak hyaluronik asit dolgularından daha uzun süren kalın, viskoz bir malzemedir. Ayrıca kalsiyum hidroksilapatit parçalandıkça vücut doğal olarak kollajen ile yer değiştirir ve bu da bölgeyi daha uzun süre kırışıklıklardan uzak tutar.

Enjekte edilen ve düzeltilen bölgelere göre ankara dolgu malzemesi seçimi oldukça önemlidir. Hangi malzemenin kullanıldığını bilmek önemlidir ve diğer her şeyde olduğu gibi, doğru malzeme doğru uygulamayla kullanılmalıdır.

Yüz Dolgusu İşlem Sonuçları

Genel olarak ankara dolgu maddelerinin sonuçları geçicidir. Ortalama 6-12 ay arasında kalıcılığı devam etmektedir. Ankara dolgu maddesi deri yüzeyinin altında dermal seviyelerde bir dizi küçük enjeksiyonlar gerektirebilir. Uygulanan ankara dolgu maddesinin miktarı da uygulama yapılan bölgeye, bölgedeki kırışıklığın derinliğine ve boyutuna bağlıdır.

Yüz Dolgusu Uygulaması Fiyatları 2021

Dolgu uygulaması sırasında kullanılan dolgu maddesinin miktarı, markası ve dolgu uygulamasının ihtiyaç duyulduğu alana göre dolgu uygulaması fiyatları değişiklik gösterir. Ankara dolgu uygulaması fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara Çankaya / ANKARA

Ankara Dolgu Tedavisi

Ankara Dolgu Tedavisi Ankara dolgu tedavisi; Yaş ile birlikte cildimiz kırışıklıklara ve sarkmaya daha duyarlı hale gelir. Güneşe maruz kalma…

2022 Saç Ekimi Fiyatları Ankara

Saç Ekimi Fiyatları 2022 Ankara Saç Ekim fiyatları klinikler arasında değişkenlik gösterir, klinikler saç ekim fiyatlarını belirlenirken aşağıdaki faktörleri göz…

Botoks İle Cilt Gençleştirme

Botoks İle Cilt Gençleştirme Botoks ile cilt gençleştirme enjeksiyonları uygulamayı tercih eden hastalara daha genç bir görünüm kazandırmak için yüz…

Yazın Lazer Epilasyon Yapılabilir mi?

Yazın Lazer Epilasyon Yapılabilir mi? Evet. Bazı kurallara dikkat edildikten sonra her mevsim lazer epilasyon yapılabilir.  Çoğu insan yazın lazer…

Kadınlarda Saç Dökülmesi Tedavisi

Kadınlarda Saç Dökülmesi Tedavisi Altmış yaşına gelmiş kadınların yaklaşık %50 sinde bir ölçüde saç dökülmesi problemi vardır. 
Kadınlarda saç dökülmesinin…

Biotin ve Saç Dökülmesi

Laboratuvar testlerinde kanıtlanmadan saç ve tırnak hastalıklarının tedavisinde biotin kullanılması problemlere yol açabilir… Son yıllarda saç dökülmesi için destekleyici tedaviler…

Dudak Dolgusu Ankara

Dudak Dolgusu İle Dogal Sonuçlar Elde Edilebilir Mi ? Dudakları biçimlendirmek ve kalınlaştırmak için uygulanan hyalüronik asit aynı zamanda vücutta…
Menü