Yüz Dolgusu


Dolgu uygulamaları yüze yeniden hacim kazandırılmasında, kırışıklıklar ile çizgilerin doldurulmasında, elmacık kemikleri, yanak ve elmacık kemiklerinin şekillendirilmesinde kullanılan ve enjeksiyon yöntemi ile cilde verilen maddelerdir.

Yüz Dolgusu Ankara

Göz altı dolguları; göz altı çukuru, göz çevresinde koyuluğun azaltılmasında ve çizgilerin açılmasında kullanım endikasyonları arasında yer alır. Ayrıca ışık dolgusu olarak adlandırılan gözaltı dolgusu; hyaluronik asit dışında içeriğine eklenmiş aminoasitler ile gözaltında onarıcı ve düzenleyici etki yaptığı iddia edilen özel bir dolgu maddesidir.

Yüzde hacim kaybı yaşla birlikte yağ yastıklarının yer değiştirmesi veya yapısal sebeplerle olabilir. Yanak ve elmacık kemiği üzerine yapılacak dolgu uygulamaları  çeneye yakın bölgede bulunan sarkmalarında hafifletilmesinde etkili olabilir. Aynı zamanda derin nasolabial çizgi ve ağız kenarında bulunan çizgilere de dolgu uygulaması ile tekrar volüm kazandırılabilir.

Yüz dolguları başka uygulamalarla da kombine edilerek etkisi güçlendirilebilir. Bunlar arasında lazerle cilt germe, botulunim toksin (Botoks, Dysport), cilt rejuvenation lazerleri gibi.

Diğer dolgu uygulamalrımız için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.