Saç Kök Hücre Tedavisi

Saç Kök Hücre T edavisi, Otolog Kök Hücre Tedavisi, Saç Dökülmesi Tedavi Yöntemi, Regenera Activa, Saç Dökülmesi Tedavisi Ankara

Otolog Saç Kök Hücre Transferi

Otolog saç kök hücre transferi andogenetik alopesi ve diğer saç kaybı problemleriyle mücadele etmek amacıyla kullanılan bir tedavi yöntemidir. Uygulama tek seanstır. Tedavide hastalara kendi (otolog) hücrelerinin süspansiyonu enjekte edilir. Enjekte edilen kök hücreler uygulama yapılan bölgede mitoz bölünme yoluyla progenitor (öncül) hücrelerin sayısının artışını sağlar böylece vücut dokularını yeniler. Yapılan bilimsel çalışmalarda kök hücre tedavisinin etkinliği kanıtlamıştır.

Kulak arkasından 3 adet 2.5 mm çapında saç köklerini içeren deri parçası alınarak 50 mikrondan daha küçük parçacıklara ayrılır. Bir çözelti haline dönüştürülen saç kök hücreleri dökülmekte olan saçlı deri alanlarına enjekte edilir. Uygulama ile ilgili sonuçların görülmesi 2-3 ay kadar sürer. Diğer tedavilerle kombine edilmesi tedavi etkinliğini artırır.

 Saç Kök Hücre Tedavisinin Faydaları ve Avantajları Nelerdir?

  • Ayaktan tedavi prosedürüdür.
  • Doğal saç büyümesini destekler.
  • Alerjik reaksiyonlar, enfeksiyon veya saç derisinin tahrişi gibi diğer tedavilerin yan etkileri yoktur.
  • Zayıf veya yaşlı folikülleri uyarır.
  • Saç foliküllerini güçlendirir.
  • Saç dökülmesi sürecini durdurabilir.
  • İnce ve hasarlı saçları iyileştirebilir.
  • Mevcut saçları güçlendirir.

Saç Kök Hücre Tedavisi Konusunda Son Gelişmeler

Elimizdeki mevcut tedaviler genetik saç dökülmesini durdurmaktan çok ancak yavaşlatabilmektedir. Son yıllarda kök hücre veya diğer ismi ile otolog hücre transferi tedavileri umut vadetmektedir. Bu tedavi ile bir evreye kadar genetik saç dökülmesi olan hastalar fayda görür.

Saç Kök Hücre Tedavisi veya Stem Cell Tedavi Nedir?

Kök hücreler, vücutta bulunan farklı hücre türlerine dönüşme potansiyeline sahip hücrelerdir. Bunlar, vücutta belirli bir iş yapamayan ve bir görev üzerinde uzmanlaşmamış hücrelerdir. Bu hücreler kök hücre olarak vücutta kalır diğer hücre türleri olmak için kendilerini bölebilir ve yenileyebilirler. Hasarlı dokuları bölerek ve değiştirerek vücuttaki belirli dokuları onarmaya yardımcı olurlar.

Kök Hücre Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Erkek ve kadınlarda genetik nedenlere bağlı saç dökülmelerinin tedavisinde kullanılır. Saç dökülmesinin erken dönemlerin de kullanılan hastalarda daha iyi sonuç alınır.

Saç Kök Hücreleri Nasıl Elde Edilir?

Kulak arkasından alınan 2.5 mm çapında yağ dokusuna kadar inen kalınlıkta deri adaları çıkarılarak özel bir alet içine yerleştirilir. Alet içinde deri adaları bir kök hücre süspansiyonu olarak hazırlanır.

Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kulak arkasından elde edilen deri adacıkları mikron düzeyinde partiküllere ayrıştırılarak saçların dökülmeye başladığı cilt alanlarına enjekte edilir. İşlem yaklaşık olarak bir saat kadar sürer.

Saç Kök Hücre Tedavisi İşlemi Ağrılı Mıdır?

Deri adacıkların alınacağı bölgeye lokal anestezi yapıldığından işlem esnasında ağrı olmaz. Kök hücre enjeksiyonu ise 32 G iğnelerle yapıldığından ağrı düşük düzeyde hissedilir.

Saç Kök Hücre Tedavilerinin Sonuçları Ne Zaman Görülmeye Başlar?

İşlemden bir ay sonra nakledilen kök hücreler etkisini göstermeye başlar, maksimum sonuçlar 6-12 ayda görülür.

Kök Hücre Tedavisi Hangi Yaştan Sonra Yapılabilir?

Tedavi için bir yaş sınırı henüz yoktur. Önemli olan saç dökülmesi ilerlemeden yapılmasıdır.

Saç Kök Hücre Tedavisinin Yan Etkileri Nelerdir?

Hastanın kendi dokusundan yapıldığı için allerji veya otoimmun riskler söz konusu değildir. Ayrıca yabancı bir madde katkısı yoktur. Deri adalarının çıkarıldığı bölgede sterilizasyona dikkat edilmelidir aksi halde enfeksyon gibi riskler oluşabilir.

Saç Kök Hücre Tedavisinden Sonra Nelere Dikkat Etmeliyim?

Birkaç gün süre ile deri adalarının alındığı bölgeye enfeksiyon için antibiyotikli, krem uygulamak yeterli olacaktır.

Saç Kök Hücre Tedavisi Saç Ekiminin Yerine Geçer Mi?

Saç dökülmesi gerçekleşmiş ve köklerini kaybetmiş olan hastalar ile saç dökülmesinin geç evrelerinde saç kök hücre tedavilerinin bir faydası olmayacaktır.

Saç Kök Hücre Tedavisi Saç Ekimi İle Kombine Edilebilir Mi?

İşlemin birlikte yapılmasının faydalı olacağını gösteren sonuçlar yoktur. Genel kanı ayrı uygulamalar olarak düşünülmesidir.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara Çankaya / ANKARA

Ankara Botoks

Ankara Botoks Nedir ? Ankara Botoks; (Botox / Dysport ), kası zayıflatan veya kasın geçici felcine neden olan bir nörotoksin…

Yazın Lazer Epilasyon Yapılabilir mi?

Yazın Lazer Epilasyon Yapılabilir mi? Evet. Bazı kurallara dikkat edildikten sonra her mevsim lazer epilasyon yapılabilir.  Çoğu insan yazın lazer…

En Etkili Lazer Epilasyon Sistemi

En etkili lazer epilasyon sistemi hangisidir? En Etkili Lazer Epilasyon Sistemi; Lazer epilasyonu istenmeyen tüylerimizden kurtulabilmemizi sağlayan bir teknoloji olarak…

Yüz ve Boyun Dolgusu

Yüz ve Boyun Dolgusu Yüz ve boyun dolgusu; Yıllar ilerledikçe, yüzde ve boyunda çökmeler ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Bu görünümden…
Menü