blank
Botulinum Toksin Nedir ? Nasıl Uygulanır?
13 Aralık 2017
blank
Lazerle Akne tedavisi
22 Aralık 2017

Enzim peeling (Cosmelan – Dermamelan) Tedavisi

blank

Enzim peeling (Cosmelan – Dermamelan) Tedavisi


Enzim peeling (Cosmelan – Dermamelan) Tedavisi; Enzim peeling (Cosmelan – Dermamelan) azeleik asit, kojik asit, askorbik asit ve fitik asit etken maddelerinin, yardımcı maddelerle birlikte dengeli karışımından oluşan bir maske (leke maskesi ) uygulamasıyla başlayan, devamında aynı etken maddeleri içeren devam kremi ve yapılandırıcıların da kullanıldığı bir uygulama

Enzim peeling (Cosmelan – Dermamelan) in içerdiği güçlü leke açıcılar aynı zamanda deriye rengini veren moleküllerin yapım hızını azaltacak, bloke edecek şekilde enzim baskılaması yapar. Enzim peeling ismini de buradan alır. İçerdiği asitlerin ve vitaminlerin,  güçlü antioksidan ve kolajen üretici özellikleri de dokunun renginin yapılanarak açılmasını sağlar. Asıl etkisini soyulma ile değil doku içinde enzim blokajı ile gösterir. Deri yüzeyinde tedavi başlangıcında yaşanan hafif soyulmalar ile ise deri yüzeyindeki renk hücre yoğunluğunu azaltır.

blank

Enzim peeling (Cosmelan – Dermamelan) sisteminin avantajları nelerdir?

Enzim peeling (Cosmelan – Dermamelan) uygulama sonrası hasarın uzun sürmemesi, TCA içermediği için yan etkinin minimum olması ile tedaviye tam uyum sağlanacak şekilde güneşden korunmanın sağlandığı durumlarda yılın her mevsimi uygulanabilir.

Leke maskesi Cosmelan-Dermamelan nasıl bir yöntemdir?

Leke maskesi cosmelan-dermamelan, bir enzimatik peeling sistemi olup, leke mücadelesinde yaygın olarak kullanılan bir çok ajanın biraraya getirilmesi ile oluşturulmuş kombine bir maske sistemidir. Hekim tarafından uygulanan bir maske, sonrasında devam kremi ve nemlendiriciden oluşan bir kittir.

Diğer uygulanan leke tedavisi yöntemlerinden farkı nedir?

Diğer uygulanan leke tedavisi yöntemleri, seans seans yapılmaktadır.Bu uygulamalar zaman alıcı ve uzun süreli olmaktadır. Leke maskesi tek seanslık bir uygulamadır.

Leke maskesi tedavisi ne kadar sürer, iyileşme süreci ne kadardır?

Tek seanslık bir uygulama olup, hastaya maske uygulandıktan 30 dk sonra evine gidebilir Yaklaşık 10 saat maske hastanın yüzünde kalır. 10 saat sonunda hasta yüzünü yıkar ve nemlendirici ve devam kremini kullanmaya başlar. Güneş koruyucusu kullanmakta şarttır. Sonra yavaş yavaş, cilt soyulur ve lekeler kızarır sonra da açılmaya başlar. Bu süre ortalama 1 hafta 10 gündür.

Leke maskesi tedavisi hangi tür cilt lekelerinin tedavisinde etkilidir?

Leke maskesi her türlü güneş, hamilelik, doğum lekelerinde, çillerde, sivilce ve sivilce izi lekelerinde etkilidir.

Kimler leke maskesi tedavisi yaptırabilir, kimler yaptıramaz?

Hamilelik, emzirme döneminde bu tedavi yapılmaz. Onun haricinde herkese her lekeye uygulanabilir. Her mevsim yapılabilir. Ancak bence doğru olanı, Temmuz ağustos aylarını atlayıp diğer zamanlar yapılmasıdır.

Enzim peeling (Cosmelan – Dermamelan) uygulama öncesi nelere dikkat etmek gerekir ?

Enzim peeling ( Cosmelan – Dermamelan ) uygulamasından iki hafta öncesinde tahrişe neden olacak uygulamalar kesilmelidir, erkek hastalar için en son iki gün önce tıraşa izin verilir.

Enzim peeling ( Cosmelan – Dermamelan ) uygulamadan hemen sonra nelere dikkat etmek gerekir ?

Enzim peeling ( Cosmelan – Dermamelan ) maskesi deriden temizlendikten sonra yapılandırıcılar ve güneş koruyucular ile deri yatışırken hekim devam tedavisinin planını yapar. Uygulama sonrası özellikle ilk 24 saat kızarıklık, hafif ödem, yanma hissinin olması normaldir.

Enzim peeling ( Cosmelan – Dermamelan ) uygulamasından sonra 30 gün içinde nelere dikkat etmek gerekir ?

Enzim peeling ( Cosmelan – Dermamelan ) uygulamasının ardından bir ay boyunca, sauna, buhar banyosu, solaryum, başkaca soyucu tedaviler, uygulama alanına epilasyon önerilmez. Güneş koruyucu kremlerin kullanımı her leke tedavisinin vazgeçilmez bir parçasıdır ve 2-3 saatte bir tekrarlanmalıdır.

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?