Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu


Dudak dolgusu;
Dudakların güzelliği noktasında endişe duyan hastalarımıza hitap eden bir dolgu uygulamasıdır. Güzelliğin önemli parametrelerinden bir tanesi de dudaklardır.  Kusursuz güzellik, altın oran olarak tabir edilen kavram  içinde dudaklar başlı başına önem arz ediyor. Kimi zaman doğuştan, kimi zaman geçen yıllar içinde yer çekimi kuralları devreye girerek dudaklar hacmini kaybedip inceliyor.

Kullanılacak olan dolgunun türüne göre kullanılan malzemeler ile dudakların kalınlaştırılması, dolgunlaştırılması sağlanabilir. Bu işleme de dudak dolgusu adı veriliyor. Dolgu işlemi sonrası hastalarımızın  kendini daha mutlu hissetmesini sağlarken ayrıca daha hoş görünmelerini de sağlıyor.

Burada şunu da özellikle ifade etmek gerekir ise dolgu uygulaması kimi zaman çok karıştırılmasına rağmen botoks uygulaması değildir. Kullanılan malzemeler tamamen farklı olup, farklı  estetik uygulamalardır.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Normalde kullanılan dolgunun türüne  göre uygulamalarda farklılıklar olabilmekle beraber temel mantık aynı biçimdedir. Ağırlıklı olarak kullanılan malzeme insan vücudunda bulunan Hyaluronik Asit isimli maddedir. İşlem süresi kısa olmasına rağmen işlem hazırlıkları oldukça uzun sürmektedir.

Buna göre öncelikli olarak gerek dolgu yapılmadan önce, gerek  dolgu yapıldıktan sonra dudakta oluşacak şişmeleri önlemek için buz uygulaması yapılır. Aynı zamanda olası kanamaları da durdurmaya yarayan bir işlemdir. Lokal anestezi kremi de acısız bir biçimde dolgunun yapılması için sürülür. Bir süre kremin etki etmesi beklendikten sonra dolgu enjekte edilir.

İşlem hangi dudak için kullanılan dolgu türü olursa olsun dudak köşesine yakın olan kısımdan yapılır. Tüm bu işlemler için özel olarak üretilen çok özel iğneler son derece kontrollü bir biçimde uygulanır. Kullanılacak olan dolgu miktarı tamamen dudağın durumuna ve nasıl bir görünüm istendiğine bağlıdır.

Dudak Dolgusu Kullanım Alanları

Dolgu kullanım alanlarını tahmin etmenin çok zor olmayacağı gibi tamamen dudaklara uygulanan bir yöntemdir. Dudaklara şekil vermek ve dudakları kalınlaştırmak için uygulanan bir yöntemdir.

40 yaşından sonra dudaklarda deformasyon başladığı için de başkent Ankara dudak dolgusu yaptırmak isteyenlerin akınına uğrar durumdadır. Bunun dışında başka bir kullanım alanı mevcut değildir. Tematik olarak adlandırılabilecek bir estetik cerrahi alanıdır. Yüz dolgusunun alt branşıdır.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2021 

Dudak dolgusu 2021 fiyatları hakkında bilgi vermeden önce yazının bu bölümünde özellikle şu noktanın altını çizmek gerekir ki işin finansal kısmında sırf daha ucuz diye noname güzellik merkezi ve kuaförlerde  dudak dolgusu türü ne olursa olsun yaptırılmaya gidilmemeli ve mutlaka bu alanda kendisini kanıtlamış uzmanlardan  bu hizmet alınmalıdır.

Fiyatları etkileyen parametreler arasında dudak dolgusu  yapacak olan doktorun fiyat politikası, kullanılan  dolgu malzemesi ve dolgu çeşidi gelmektedir. Bu yüzden de  dolgu fiyatları değişiklik göstermektedir. Ödeme noktasında ise kişilere farklı ödeme seçenekleri sunularak, kendilerine en uygun ödeme yöntemi ile ödemeleri noktasında kolaylık gösterilmektedir.

Dolgu Çeşitleri

İşin finansal kısmından da bahsettikten sonra biraz da bilmeyenler için dolgu türleri hakkında bilgi vermek gerekir ise temelde üç çeşit dolgu mevcuttur. Bunlar şunlardır.

  • Geçici dolgu: Adından da anlaşılacağı üzere toplamda 12 aya kadar kalıcı olan ve de ağırlıklı olarak Hyaluronik Asit uygulanan birçok insanın en çok tercih ettiği dudak dolgusu yöntemidir.En sağlıklı olan yöntemdir.
  • Kalıcı  dolgu: Çok sağlıklı olmayan ve bir kere yapıldıktan sonra sürekli olarak dudaklarda kalan dolgu yöntemidir. Ameliyat ile yapılan bir yöntemdir. Kullanılan malzeme ise dermofat greft ismi ile bilinen yağ dokusu ve yağ enfeksiyonlarıdır. Uzmanlar çok fazla tavsiye etmemektedir.
  • Son olarak da dolgu çeşitleri içinde karşımıza kalıcı dudak implantı permalip gelir. Bugün yediden yetmişe birçok insanın en çok tercih ettiği bir dudak dolgusudur. İşlem adından da anlaşılacağı gibi permalip isimli kalıcı dudak silikonu ile yapılır. Permalip dudakta herhangi bir sorun yaşatmayan bozulmayan, yırtılmayan, yumuşacık dudak yapısına uygun olan bir malzemedir. FDA tarafından dudak implantında onayının alınmış olduğunun da altını çizmek gerekir.

Her üç uygulamanın da dudak dolgusu uygulamaları farklılık gösterdiği gibi başlı başına uzmanlık gerektirmektedir.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara Çankaya / ANKARA

Botulinum Toksinin Etki Süresi Ne Kadardır?

Botulinum Toksinin Etki Süresi Ne Kadardır? Botulinum toksin, kasların çalışmasını sağlamak için sinir sinyalleri veren reseptörlere bağlanarak çalışır. Ancak, vücudumuz…

Biotin ve Saç Dökülmesi

Laboratuvar testlerinde kanıtlanmadan saç ve tırnak hastalıklarının tedavisinde biotin kullanılması problemlere yol açabilir… Son yıllarda saç dökülmesi için destekleyici tedaviler…

Tırnak Mantarı Nedir?

Tırnak mantarları enfeksiyonlarına çeşitli mantarlar neden olabilir. En çok bilinen dermatofit adı verilen bir mantar çeşididir. Maya ve küf mantarları…

Tırnak Mantarı Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Tırnak mantarı Tırnaklar mantarı enfeksiyonu tüm deri hastalıklarının % 4-8’ini oluşturur. Tırnaklarda dermatofit denilen mikroorganizmaların meydana getirdiği enfeksiyondur. Tırnaklar üzerinde…

Botulinum Toksini Nedir?

Clostridium botulinum bakterileri tarafından üretilen Botulinum toksini piyasada Botoks veya Botox olarak adlandırılmaktadır.Botulinum adı, Latince botulus (sosis) kelimesinden türetilmiştir. Botulinum…

Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama

Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama, Bölgesel incelme ve Selülit tedavisi  Beslenme alışkanlıklarının düzeltilmesi, yağ yakıcı diyetler ve egzersiz, bazı durumlarda bölgesel…
Menü