Ankara Lazer Epilasyon

Ankara Lazer Epilasyon - Lazer Epilasyon Ankara - Lazer Epilasyon - Ankara Lazer Epilasyon Merkezi
Hızlı ve Kalıcı Lazer Epilasyon Nedir?

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte yaşamlarımıza giren lazerler birçok alanda olduğu gibi estetik alanında da kullanılmaktadır. Lazer epilasyon  uygulamaları estetik amaçlı tedavilerdir.

Bu uygulama hakkında bilgi vermeden önce bazı konulara açıklık getirmek gerekir. Kadın erkek fark etmeksizin insanların vücudunun bazı bölgelerinde istenmeyen tüyler ve kıllar çıkar.

Zaman içinde insanlar istenmeyen tüylerinden kurtulmak için çeşitli yollar ve yöntemler denemişlerdir. Ağda, traş bıçağı, tüy dökücü kremler kullanarak kıllarını yok etmeye çalışmışlar ama çok kısa zamanda yok olan kıllar geri gelmiştir.

Günümüzde teknolojik yenilikler sayesinde medikal ve estetik alanlarda bir çok sorunlara kalıcı çözümler sunulmaktadır. Lazer tedavileri, lazer epilasyon uygulamaları da bunlar arasındadır. Bugün  Ankara lazer epilasyon merkezimizde lazer epilasyon ile birçok hastamızı rahatsız eden kıllarından kurtarmak için çalışmaktayız.

Bu uygulama sayesinde insanlar zahmetsiz bir şekilde kendileri dinlenirken acısız ve ağrısız istenmeyen tüylerinden kurtulabilirler. Bu da çok büyük bir konfordur.

Lazer epilasyon, vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmak için konsantre ışık demetini kullanan bir tedavi yöntemidir. Epilasyon, kıllarda bulunan ve kıllara rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir. Emilen ışık enerjisi ısı enerjisine dönüşür ve kıl köklerinde hasar oluşmasını sağlar. Oluşan bu hasar sonucunda kıl kökleri yeni kıl oluşumunu sağlayamaz.

Lazer Epilasyon Uygulaması;

Üstte  lazer epilasyon  nedir sorusunun yanıtını ana hatları ile ifade ettikten sonra biraz da,” Nasıl uygulanır?” sorusunu cevaplamaya çalışalım. Şunu baştan söylemek gerekir ki ağda ya da tıraş bıçağı gibi uygulamalar ile kıyaslandığında son derece acısız, zahmetsiz ve pratik olan bir uygulamadır. Üstelik kişinin kendisinin efor harcaması gerekmez. Yoğun çalışan insanlar için dinlenme molası olarak bile adlandırmak mümkündür.

Yukarıda yapılan bu genel girişten sonra bölümün başlığının sorusunun yanıtını vermek gerekir.  Uygulama adım adım şu şekilde yapılır;

Birinci Adım

İlk olarak uygulamanın yapılacağı alanda bulunan tüyler tıraş bıçağı ya da tüy dökücü krem ile temizlenir. Ağda kullanılmaz. Ağda  kılları ve tüyleri kökünden yok eden bir yöntemdir, tabii ki bir lazer ışığı değildir. Temizleme işlemini kliniğe gelmeden önce evde yapabilirsiniz,  uygulamanın yapılacağı alanda kalanlar varsa klinikte de kontrol edilir ve işlem öncesi iyice temizlenir.

İkinci Adım

İşlemin yapılacağı Lazer epilasyon merkezlerinde tedaviyi alacak olan hastanın ağrı hissinin oluşmaması için işlemin lazer epilasyon tedavisinin yapılacagı alan özel ağrı kesici kremler ile uyuşturulabilir yada hastalar işlemden yarım saat önce ağrı kesici ilaçlar kullanabilir. Bu ilacın herhangi bir yan etkisi mevcut değildir. Bu işlemden sonra da epilasyon uygulaması gerçekleştirilir.

Epilasyon seanslar halinde uygulanan bir tedavidir. Seans süresi kılın türüne, yoğunluğuna, tedavinin uygulanacağı alanın büyüklüğüne ve kullanılacak lazer epilasyon sistemine göre değişiklik gösterir. O yüzden bazı hastalarda seans süresi oldukça kısa sürerken bazı hastalarda seans süreleri daha uzun sürer. Lazer epilasyon uygulaması bölge bölge gerçekleşir.
Lazer epilasyon uygulaması kişiye özel bir işlemdir. Kişinin ten rengi de lazer epilasyon seans süresine etki eden diğer bir önemli unsurdur. Ten rengi ve kılın rengi lazer ayarlarının yapılmasında belirleyici olan unsurlar arasındadır. Koyu renkte tüy ve açık tene sahip olan insanlarda lazer epilasyon tedavisi daha kısa sürede sonuç verir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları Nerelerdir?

Ana hatları ile bakıldığı zaman epilasyon kullanım alanı oldukça geniştir. Yine de bilmeyenler açısından belirtmek gerekirse , yüz bölgesi, bacak bölgesinde bulunan tüyler, kollarda bulunan tüyler, koltuk altı tüyleri, boyun kısmında olan ileri yaşlarda ortaya çıkan ve ciddi anlamda görüntü kirliliğine yol açabilen tüylerde, ense bölgesi ve bikini bölgesinde yer alan tüyler, kulak kısmında bulunan tüyler, göbek kısmında bulunan tüyler.

Erkek kadın fark etmeksizin bazı insanların sırt kısmında aşırı derecede tüyler kıllar bulunur, bu durumdan rahatsızlık duyan hastalar epilasyon tedavisi ile kendilerini daha iyi hissederler. Epilasyon tedavisi ayrıca bel, omuz kısmı , göğsün üst kısmı , kalça ve sırt bölgesinde bulunan istenmeyen tüyler için de uygulanabilir.

Kullanım alanı böylesine geniş iken dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken en temel husus mutlaka bu alanda uzman ve deneyimli, hijyen kurallarına uygun olarak bu hizmeti veren epilasyon merkezleri tercih edilmelidir.  Kullanım alanına göre uygun enerji ile işlem  yapılmaz ise ciddi riskler içerir. Her şeyde olduğu gibi doğru bilgi, doğru cihaz ve uzun süreli deneyim araştırmalarınızda dikkat etmeniz gereken kriterlerdir.

Yazın Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Evet, yaz aylarında Lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Lazer sistemlerindeki teknolojik gelişmeler her mevsim lazer epilasyon yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanır?

Lazer ışığı kıl kökünde bulunan melanin pigmenti tarafından emilerek ısıya dönüşür. Isı etkisi ile kıl kökü hasar görür. Kıllar belli bir döngüde hareket ettikleri için sadece anagen fazdaki kıllar epilasyon ile yok edilebilir. Bu sebeple lazerin yapılacağı bölgeye göre değişmekle beraber ortalama 4-6 seans gerekir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

Epilasyon tedavi uygulaması istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen herkese uygulanabilir. Ciddi tüylenme sorunu olmayan kişilerin 18 yaşından sonra yani hormon dengesinin oturmasından sonra başlaması sonuçların kalıcılığı için daha uygundur.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Epilasyon sistemleri hemen hemen her bölgede ki istenmeyen tüylerin giderilmesi için kullanılabilir. En yaygın kullanım alanları arasında; bacak, kol, kol altı, üst dudak, çene, bikini, sırt, omuz,ense ve yüz bölgeleri sayılabilir.

Lazer epilasyon uygulama bölgeleri

 • Kol altı bölgesi
 • Kol bölgesi
 • Bacak bölgesi
 • Genital bölge
 • Gögüs bölgesi
 • Sırt bölgesi
 • Ense bölgesi
 • Sakal üstü bölgesi ( sakal çizgisi)
 • Bıyık üstü bölgesi
 • Yüz bölgesi

Lazer Epilasyon İşlemi Kalıcı mıdır?

Epilasyon işlemi istenmeyen tüylerden kurtulmak için kalıcı bir tedavi yöntemidir.Uygulama seansları uygulamanın yapıldıgı bölgeye ve kıl, cilt tipine ve rengine göre değişiklik göstermesi ile birlikte ortalama 6-8 seans arasında değişmektedir. Seans araları 6 hasta ile 8 hafta arasında değişebilir. 6 ve 8 seasnlık epilasyon tedavisinin başarı oranı %90 dır.

Ankara Lazer Epilasyon Avantajları Nelerdir?

Lazer Epilasyon, Lazer epilasyon Ankara, Lazer Epilasyon Çayyolu, Lazer epilasyon ÜmitköyBir kadının hayatı boyunca sadece bacak kıllarından kurtulmak için harcadığı sürenin 72 gün olduğu tahmin edilmektedir. Lazer epilasyon sayesinde istenmeyen kıllardan hızlı ve kalıcı olarak kurtulmak mümkün.

2004 yılından bu yana hastalarımızın cilt yapılarına, kıl yapı ve kıl renklerine uygun dünyada teknolojik olarak en ileri FDA onaylı sistemleri kullanarak etkili ve güvenli lazer epilasyon yapmaktayız.

Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası

Epilasyon için Alexandrite, Diod ve Ndyag lazer dalga boylarının yanı sıra IPL sistemleri kullanılabilmektedir.

Lazer Epilasyon ile Kalıcı Sonuçlar Alınabilir mi?

Evet, epilasyon yöntemi ile istenmeyen kıllardan kalıcı sonuç almak mümkündür. Uygulama seansları ortalama 6-8 seans arasında olup kişiden kişiye hormonal yapı ve kıl yapısı farklı olduğundan seans sayıları değişiklik gösterebilir. Seans aralıkları ortalama 5-6 haftadır. Hormonal bozukluğu olan hastalarda seans sayıları uzayabilir, böyle bir şüpheniz varsa Dermatolog veya Endokrin uzmanınca değerlendirilmeniz gerekir.

Çayyolu Lazer Epilasyon

Ankara Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Tekrar Çıkar Mı?

Epilasyon seans süresi kişiden kişiye ve uygulanan bölgelere göre değişiklik gösterse de optimal koşullarda genellikle 6-8 seans arasında sonuç alınabilir. İnsan vücudunda çıkan kıllar 3 evrede bulunmaktadır. Epilasyon işlemi kılların büyüme evresinde etkili olur. Kılların hepsi aynı evrede olmadığı için tek seans yeterli olmayacaktır. Bu sebeple epilasyon sonrası kıllar belli bir kısmı tekrar büyür (Anagen evrede olmayanlar). Bu sebeple bölgeye göre değişmekle birlikte 6-12 hafta sonra yeni  epilasyon seansı yapılması gerekir. Ancak epilasyon tamamlandıktan sonra yok olan kılların yeniden çıkmaması beklenir.

Lazer Epilasyon Sırasında Acı Hissedilir mi?

Epilasyon tedavisinde uygulamanın yapıldığı bölgeye 10 ile 30 milisaniyelik lazer atışları yapılmaktadır. Atış sırasında hastalarımızın hissedeceği ağrı basit bir lastik çarpma hissidir. Ağrı eşiği çok düşük hastalara işlem öncesi writemypapers ağrı kesici içmeleri önerilebilir. Kendiliğinden soğutucu başlığı mevcut olan epilasyon sistemleri ile acı hissi minimuma indirilmektedir.

Lazer Epilasyon mu, Jilet veya Ağda mı?

Epilasyon ve diğer kıl yok etme teknikleri kıyaslandığında lazer epilasyonun hem fiyat hem de zaman açısından daha avantajlı olduğu görülmektedir.

Ortalama ağda süresi ve piyasada ortalama ağda ücretleri:

40-45 dk / 150-250 TL

Ortalama jilet süresi ve piyasada ortalama ağda ücretleri:

15-20 dk / 20-225 TL

Ortalama epilasyon süresi ve piyasada ortalama epilasyon ücretleri:

55-60 dk / 600-700TL (bacak) klinikteki görüşme sonrası epilasyon fiyat belirlemesi yapılması uygun olur.

Diğer uygulamalar tekrarlayan epilasyonlar gerektirirken epilasyon istenmeyen kıllardan kurtulmanın kalıcı çözümüdür.

Sonuç olarak cilt ve kıl renginize uygun lazer epilasyon (Alexandrite, NdYag ve Diod) sistemleri için dermatoloğunuz ile görüşebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Yapmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

 • Epilasyon işlemini yaptırmadan 25-30 gün önce epilasyon alanlarına ağda ve epilatör uygulamaları yapılmamış olmalıdır.
 • Tüy sarartıcı ürünler kullanılmamalıdır.
 • Epilasyon işleminden önce uygulamanın yapılacağı alanlar 2-4 hafta güneşe direk maruz bırakılmamalı, korunmalıdır.

Lazer Epilasyon Sonrası Bilinmesi Gerekenler

 • Epilasyon tedavisi sonrasında kızarık görünümü hafifletebilmek için 10-15 dk soğuk uygulaması yapılabilir.
 • Uygulamanın yapıldıgı bölgelere nemlendirici krem kullanımı cildin daha hızlı toparlanmasını sağlayabilir.
 • Epilasyon yapılan bölgelere kızarıklık geçene, cilt kendini toparlayana kadar sıcak su teması yapılmamalıdır.
 • Epilasyon öncesi ve sonrasında bronzlaşmamak gerekir. Özellikle yüz bölgesine uygulanan epilasyon uygulamaları sonrasında güneş koruyucu kullanımına dikkat edilmelidir.

Epilasyonda Hangi Tip Lazer Sistemleri Kullanılır?

Cynosure® Alexandrite Lazer Epilasyon Sistemi

Alexandrite 755 nm dalga boylu lazerler Tip 1-3 arası açık cilt tiplerinde etkili sistemlerdir. Yüz bölgesinde ince kılar için kullanıldığında paradoxal kıllanma yapabilir.

Tip 5-6 gibi koyu cilt renkleri için etkin dozlarda güvenli olarak kullanılamaz. Dışardan bir soğutma sistemi ile jelsiz olarak uygulanır.

Cutera® Coolglide NdYag  Sistemi

Cutera 1064 nm NdYag dalga boylu lazerler dünyada bilinen en ileri NdYag teknolojiler arasında yer alır. Yüz bölgesi kılların lazer epilasyonunda etkili ve güvenli olarak kullanılır.

Cutera® Excel HR Alexandrite-NdYag Hibrit Sistemler

Başlıktan soğutmalı bu sistemler hem Alexandrite hem de NdYag sistemleri aynı platformda bulunur. Koyu ciltler için NdYag, açık ciltler için Alexandrite kullanılır. Coolgilde lazerden farklı olarak HR geniş çapta NdYag başlığı sayesinde koyu cilt renginde hastalar hatta zenci hastalarda bile güvenle  epilasyon yapabilmektedir.

Lazer Epilasyon Özellikleri Nelerdir?

Şimdi biraz da tüm bu bilgilerden sonra lazer epilasyon merkezinde ki Epilasyon çeşitleri hakkında bilgi verelim.Bu alanda çok ciddi bir gelişme olduğunu ve dünden bugüne ciddi bir aşama kaydedildiğini ifade etmek gerekir. Üstelik sürekli bu alanda gelişmeler devam etmektedir.

• İnce tüylerde oldukça etkili olan Diode epilasyon,
• Nd-yag lazer epilasyon cihazı bronz ve koyu tene sahip kişilerde kullanılır.
• Yalnızca açık tenli insanlarda kullanılan Alexandrite lazer epilasyon,
• Kısa tüyler için kullanılan Ruby lazer Epilasyon,
• IPL lazer epilasyon,

Doğru Ankara Lazer Epilasyon Merkezini Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?
 • Kullanılacak sistem cilt renginiz ve kıl yapınıza uygun mu?
  • Açık cilt renkleri kalın vücut kılları için Alexandrite lazer, koyu cilt renkleri ve ince vücut kılları için büyük başlıklı NdYag, ince yüz kılları için ise küçük başlık çaplı NdYag lazer uygun olacaktır.
 • İşlemi yapacak olan Klinik bu konuda deneyimli mi?
  • Sistemlerin uygun olması maalesef yeterli değildir. Kullanıcın deneyimli ve bilgili olması gerekir. Kliniğin hastaları ile iletişime geçerek deneyimleri konusunda bilgi alabilirsiniz.
 • Hastalar için gerekli sterilizasyon koşulları sağlanıyor mu?
  • Lazer cihaz başlıkları ve işlemin yapıldığı ortamın bulaşıcı hastalıklara karşı devamlı steril edilmesi gerekir.

Lazer Epilasyon Ankara, Ankara lazer epilasyon, Lazer epilasyon

Lazer epilasyon kontrol seansı ne demektir?

Epilasyon tedavisi geniş bir bölgeye uygulanıyorsa tam seansın yapıldığı günden 15 gün sonra hastalar kontrol seansına çağırılarak ışık enerjisinden etkilenmeyen veya uygulama sırasında gözden kaçırılan kıl köklerine tekara atış yapılır.

Epilasyonda Seans Aralıkları Ne Kadardır?

Bu sorunun cevabı hastanın cilt rengi, kıl rengi ve kıl yapısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama seans aralıkları 4-6 hafta arasında değişebilmektedir.

Leke ve yanık Riski Bulunur mu?

Epilasyon tedavisinde cilt tipi, kıl tipi ve cilt/kıl renginin konsantrasyonuna göre cihaz parametreleri uygun ayarlanmaz ise epilasyon sırasında leke ve yanık riski oluşabilir. Epilasyon yaptırdığınız merkezlerde cihaz bakımları zamanında yapılıyorsa ve epilasyon uzmanı tecrübeli ise yanık ve leke riski oluşmaz.

Lazer Sonrası ciltte kararma olur mu?

Kol altı ve bikini bölgesinde cilt rengi melanin pigmentinin bu bölgelerde daha yoğun bulunması nedeniyle daha koyudur. Epilasyon sırasında tecrübeli epilasyon uzmanı tarafından bu alanlara uygulanacak akım ve enerji uygun dozlarda ayarlanacağı için herhangi bir kararma oluşmaz.

Epilasyon Cilt Tipini Bozar mı?

Epilasyon uygulaması sırasında kullanılan ışık demeti kıl köküne kontrollü zarar verirken cilt tarafından emilmediği için cilt tipine herhangi bir zarar vermez.

Epilasyon sonrasında iz kalır mı?

Epilasyon sonrası karşılaşılan iz görünümü genellikle geçici problemler olup,  epilasyon uygulaması sonrası ve öncesinde hasta güneşlenmemeye dikkat edip güneş koruyucu kullanımına özen göstermişse, epilasyon sonrası iz kalma durumu ile karşı karşıya kalınmaz.

Epilasyon Öncesinde Ağda ve Cımbız Kullanılabilir mi?

Epilasyon yapılmadan önce kullanımı yapılmamalıdır. Kullanılan cihazlar kıl köklerini hedef alır. Kıl köklerine kontrollü zarar verip kıl oluşumunu geciktirir ve engeller. Dolayısıyla epilasyon öncesi kullanılan ağda ve cımbız kıl kökünü ortadan kaldırdıgı için epilasyon uygulamasının etki edeceği kıl kökü bulunmaz.
Eğer hasta ağda veya cımbız kullanımı yapmışsa tekrar epilasyona gelebilmek için ortalama 28 gün beklemesi gerekir. Kıl kökleri tekrar oluştuktan sonra epilasyon uygulaması yapılabilir.

Epilasyon Sonrası Kıl kökleri Tekrar Geri Döner mi?

Epilasyon tedavisi sonrası yaşanan hormonal değişiklikler (hamilelik dönemi, Hormon ilaçlarının kullanımı vb.) sonrası kıl kökleri tekrar aktive olup tedavi öncesinde ki gibi kalın sert yapılı tüyler şeklinde olmasa bile ince ve zayıf yapıda kıllar görülebilir. Bu durum normal olarak kabul edilir. İstenirse 1 veya 2 seans daha epilasyon tedavisi alınabilir.

Epilasyonda Yaş Sınırı Var mıdır?

Epilasyonda yaş sınırlaması yoktur. Fakat kalıcı sonuçlar için erkek ve kadın hastaların 18-20 arasında epilasyon yaptırmaması tavsiye edilir. Hormonal denge sağlandıktan sonra yaptırılan epilasyon tedavisi  kalıcı sonuçlar sağlayabilir.

Epilasyon Seansları Sırasında Kıllar Çıkmaya Devam Eder mi?

Ankara Lazer epilasyon tedavisi alınırken kıllar çıkmaya devam eder.  Epilasyon uygulaması kılların büyüme evresinde etki eder. 6-8 hafta ara ile yapılacak olan epilasyon sırasında tüm kıl kökleri büyüme evresinde yakalanır ve kalıcı sonuçlar elde edilebilir.

Yaz Tatili Sonrası Lazer Epilasyona Ne Zaman Başlanır?

Yaz tatili sonrasında eylül ayı lazer epilasyon uygun bir zaman olabilir. Ancak epilasyona başlamadan önce dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır. Cildinizdeki bronzluğun açılması önemlidir. Bronz ciltte lazer dalga boylarının bazıları leke ve yanık açısından risk oluşturabilir. Ayrıca eylül ayında tatil planınız varsa epilasyondan sonra en az bir hafta güneşlenmemeniz gerekir. 1 hafta 10 gün sonra güneşten koruyucu kullanarak güneşlenebilirsiniz.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları 2024

 Epilasyon fiyatları araştırırken önemli  konular şunlardır:

 • Doktor kontrollü bir merkez olması
 • Kullanılan epilasyon cihazlarının kalitesi
 • Epilasyon işlemini yapan kişinin deneyimi
 • Seans ücreti ve paket ücreti tarifinde paket ücretin avantajının gözetilmesi
 • Ankara’da en iyi  epilasyon yapan yerler işlem sırasında hijyen ve konforlu bir ortama önem verir. Bu konuya dikkat edilmesi  epilasyon fiyat araştırmasında önemlidir.
 • Ayrıca tüm vücut  epilasyon kampanya fiyatlarını takip etmek sizin için hesaplı çözümler olabilir.

Sonuç olarak alanında kendini kanıtlamış bir Ankara lazer epilasyon merkezinde üstte belirtilen cihazlardan size uygun olanı ile tedavi olabilir ve istenmeyen tüylerinizin görünümünü hafifletebilirsiniz.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara ŞA-RA Binası Çankaya / ANKARA

Ankara Dolgu Tedavisi

Ankara dolgu tedavisi; Yaş ile birlikte cildimiz kırışıklıklara ve sarkmaya daha duyarlı hale gelir. Güneşe maruz kalma ve yıllarca kas…

Ankara Burun Dolgusu

Ameliyatsız Burun Estetiği Rinoplasti Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Ameliyatsız burun estetiği  rinoplasti, sıvı rinoplasti olarak da adlandırılır. Burnunuzun yapısını…

Botulinum Toksini Nedir?

Clostridium botulinum bakterileri tarafından üretilen Botulinum toksini piyasada Botoks veya Botox olarak adlandırılmaktadır.Botulinum adı, Latince botulus (sosis) kelimesinden türetilmiştir. Botulinum…