blank
Botulinum toksin (Botox, Dysport) uygulaması sonrası neden baş ağrısı olur
3 Temmuz 2018
blank
Burun dolgusunun ortalama kalıcılığı ne kadar?
11 Temmuz 2018

Yazın lazer epilasyon yapılabilir mi

blank

Yazın lazer epilasyon yapılabilir mi ?


Evet. Bazı kurallara dikkat edildikten sonra her mevsim lazer epilasyon yapılabilir.  Çoğu insan yazın lazer epilasyon fikrine endişeyle yaklaşır. Bu endişenin nedeni herhangi bir lazer epilasyon tedavisinden önce ve sonra verilen güneşten uzak kalma tavsiyelerinden kaynaklanır.

Derin dalga boylu lazer epilasyon sistemleri, melanin pigmentine odaklanabilen ve onu hedefleyen hassas dalga boyları kullanır. Bu dalga boyları, cilde zarar vermeden sadece kıl kökünde bulunan pigmente odaklanabilir.

Yazın lazer epilasyon alırken işlemden bir hafta önce güneş banyosu yapılmaması tavsiye edilir. Uygulama sonrası cilt hassaslaşır. Bu sebeple güneşten gelen UV ışınlarından leke oluşturma olasılığı artar. Bundan dolayı lazer epilasyondan sonra açıkta kalan bölgelere (kol, bacak, omuz ve yüz) yüksek koruma faktörlü güneş kremleri sürülmeleri önerilir. Güneş kremleri gün içinde belli aralıklar ile tazelenmelidir. Hasta lazer epilasyon sonrasında ilk bir hafta güneş banyosu yapmamalıdır. Bu kurallar aslında diğer mevsimlerde de geçerlidir sadece yaz mevsimi için daha fazla özen gösterilmesi gerekir.

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?