blank
Dermatolojik Cerrahide Elektrokoterizasyon Tedavisi
28 Aralık 2017
blank
El ve avuç içi terlemesi tedavisi
8 Ocak 2018

En Etkili Lazer Epilasyon Sistemi

blank

Lazer epilasyon nedir ?


blankEn Etkili Lazer Epilasyon Sistemi; Lazer epilasyonu istenmeyen tüylerimizden kurtulabilmemizi sağlayan bir teknoloji olarak tanımlayabiliriz.

Lazer epilasyonun işleyiş mekanızması nedir ?

Farklı dalga boylarındaki ışığın bir demet haline getirilmesi ve farklı amaçlarla kullanılmasını sağlayan bir lazer teknolojisini içerir. Dermatoloji de  yoğun olarak kullanılan lazer teknolojisi, epilasyon işlemlerinin daha kısa sürede, daha yüksek sonuçlara ulaşan ve daha ağrısız işlem yapabilmesine imkan tanıyan bir teknoloji olması, bu teknolojiyi tercih etmesindeki en önemli nedenlerden biridir.

Lazer epilasyon için en etkili yöntem nedir ?

Lazer epilasyon için en etkili yöntem hastanın deri rengi, kıl rengi ve epilasyonun yapılacağı vücut bölgesine göre belirlenir. Lazer epilasyonda kullanılan doğru dalga boylarının yanı sıra lazer cihazının gücününde ve konfigrasyonunun da de kıl kökünü hedefleyebilecek özellikte olması gerekir. Hastaya özgün olarak seçilmiş dalga boyu ve teknolojisi yeterli lazer sistemleri ile daha kısa seans sayıları mümkün olup etkili ve güvenli lazer epilasyon ancak bu sayede yapılabilir.

Lazer epilasyon işleminde nelere dikkat edilmesi gerekir?

Vücut bölgesi, cilt tipi, cilt rengi, kıl yapısı farklılıklarında uygun olan cihaz ile uygun dozda işlem yapılmasına dikkat edilmelidir.

Alexandrite lazer ile lazer epilasyon;

Çok koyu olmayan ten rengi ve koyu renk tüylerde kullanılabilecek çalışma prensibine sahiptir. Tüylerin işlem sonrası yüzeyden hemen uzaklaşması önemli kolaylık sağlar. Cihazının yüksek soğutucu sistemi sayesinde acı duyulmaz. Lazer ışını doğrudan kıl köküne ulaşarak iyi sonuçlar verir.

ND-YAG lazer ile lazer epilasyon;

Dalga boyu en uzun olan epilasyon lazeridir. Lazer hem doğrudan kıl köküne etki etmekte ve hem de kılın çevresinde bulunan perifollüküler damar ağını hedef alarak kıl kökünün beslenmesini engellemektedir. Böylece her türlü kıl ve cilt tipine her mevsimde etkili olabilmektedir. Cihazının yüksek başlığa entegre soğutucu sistemi sayesinde acı duyulmaz.

IPL lazer ile lazer epilasyon;

IPL yoğun ışık atış prensibi ile çalışır. Daha çok açık tenli kişilerde ve açık renkli, ince tüylerde sonuç sağlar.

Yaz aylarında bronz tene lazer epilasyon yapılır mı?

Yaz aylarında bronz tene lazer epilasyon yapılması çok tercih edilmez. Lazer yapılan bölge fazla güneşe maruz kaldığı takdirde yanık ve lekeler oluşabileceğinden riskli olabilir. Ancak derin dalga boyuna sahip olan ND:YAG Lazer sayesinde esmer ve siyah tenlere ,bronz tene sahip kişilerde uygulama yapılabilir.

Lazer epilasyona başlama yaşı kaç olmalıdır?

Kesin bir yaş belirtilmemekle birlikte tercih edilen ortalama yaş 14-16’dır.

Lazer epilasyon sonrasında iz kalır mı?

Lazer epilasyon uygulaması sonrasında kızarıklık görülmesi beklenen bir durumdur. Normalde uygulamayı takip eden birkaç saat içinde tamamen sona ermesi gerekir. Ancak duyarlı ciltlerde veya fazla doz verilen ciltlerde hafif kızarıklık benzeri bir tablo görülebilir. Bu durum 1-2 günlük tedavi ile iz kalmadan düzelir. Lazer epilasyon sonrası kişinin güneşlenmesi veya solaryuma girmesi, kalıtımsal pigmentasyon sorunu bulunması gibi özel durumlarda ciltte açık veya koyu renklenmeler görülebilir. Genel olarak bu vakalar geçicidir ve vakit içinde geride hiçbir iz bırakmadan kaybolur.

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?