Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Ankara, Ankara lazer epilasyon, Lazer epilasyon

Lazer Epilasyon

Bir kadının hayatı boyunca sadece bacak kıllarından kurtulmak için harcadığı sürenin 72 gün olduğu tahmin edilmektedir. Lazer epilasyon sayesinde istenmeyen kıllardan hızlı ve kalıcı olarak kurtulmak mümkün.

2004 yılından bu yana hastalarımızın cilt yapılarına, kıl yapı ve kıl renklerine uygun dünyada teknolojik olarak en ileri FDA onaylı sistemleri kullanarak etkili ve güvenli lazer epilasyon yapmaktayız.

Epilasyon için Alexandrite, Diod ve Ndyag lazer dalga boylarının yanı sıra IPL sistemleri kullanılabilmektedir.

Kliniğimizde Kullandığımız Lazer Epilasyon Sistemleri;

Cynosure® Alexandrite Lazer Epilasyon Sistemi

Alexandrite 755 nm dalga boylu lazerler Tip 1-3 arası açık cilt tiplerinde etkili sistemlerdir. Yüz bölgesinde ince kılar için kullanıldığında paradoxal kıllanma yapabilir.

Tip 5-6 gibi koyu cilt renkleri için etkin dozlarda güvenli olarak kullanılamaz. Dışardan bir soğutma sistemi ile jelsiz olarak uygulanır.

Cutera® Coolglide NdYag Lazer Epilasyon Sistemi

Cutera 1064 nm NdYag dalga boylu lazerler dünyada bilinen en ileri NdYag teknolojiler arasında yer alır. Yüz bölgesi kılların lazer epilasyonunda etkili ve güvenli olarak kullanılır.

Cutera® Excel HR Alexandrite-NdYag Hibrit Sistemler

Başlıktan soğutmalı bu sistemler hem Alexandrite hem de NdYag sistemleri aynı platformda bulunur. Koyu ciltler için NdYag, açık ciltler için Alexandrite kullanılır. Coolgilde lazerden farklı olarak HR geniş çapta NdYag başlığı sayesinde koyu cilt renginde hastalar hatta zenci hastalarda bile güvenle lazer epilasyon yapabilmektedir.

Kendim İçin Doğru Lazer Epilasyon Merkezini Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

  • Kullanılacak sistem cilt renginiz ve kıl yapınıza uygun mu?
    • Açık cilt renkleri kalın vücut kılları için Alexandrite lazer, koyu cilt renkleri ve ince vücut kılları için büyük başlıklı NdYag, ince yüz kılları için ise küçük başlık çaplı NdYag lazer uygun olacaktır.
  • İşlemi yapacak olan Klinik bu konuda deneyimli mi?
    • Sistemlerin uygun olması maalesef yeterli değildir. Kullanıcın deneyimli ve bilgili olması gerekir. Kliniğin hastaları ile iletişime geçerek deneyimleri konusunda bilgi alabilirsiniz.
  • Hastalar için gerekli sterilizasyon koşulları sağlanıyor mu?
    • Lazer cihaz başlıkları ve işlemin yapıldığı ortamın bulaşıcı hastalıklara karşı devamlı steril edilmesi gerekir.

Lazer Epilasyon Sistemleri Nasıl Etki Eder?

Lazer ışığı kıl kökünde bulunan melanin pigmenti tarafından emilerek ısıya dönüşür. Isı etkisi ile kıl kökü hasar görür. Kıllar belli bir döngüde hareket ettikleri için sadece anagen fazdaki kıllar lazer epilasyon ile yok edilebilir. Bu sebeple lazerin yapılacağı bölgeye göre değişmekle beraber ortalama 4-6 seans gerekir.

Epilasyon İşlemi Kalıcı Mıdır?

Hormonsal bir bozukluk olmadığı sürece lazer epilasyon işleminin kalıcı olduğu kabul edilir. Dermatoloğunuz kıllarınızın hormon kaynaklı olup olmadığı konusunda sizi bilgilendirecektir.

Bronz Cilde Epilasyon Yapılabilir Mi?

NdYag dalga boyları derin dalga boylu lazerler olup cilt yüzeyindeki melanin pigmenti tarafından daha az emilir ve bronz ciltlerde güvenle kullanılabilir.

Gebelerde Lazer Epilasyon Yapılabilir Mi?

Maalesef gebelerde lazer yapılması önerilmemektedir.

Lazer Epilasyon Riskleri Nelerdir?

Uygulama bölgesinde kızarıklık, ödem ve irritasyon (tahriş) gibi hafif ve geçici yan etkilerin yanı sıra leke, yanık ve iz gibi kalıcı yan etkiler oluşabilir.

Kliniğimizin Çayyolu/Ümitköy şubesinden Lazer epilasyon için ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

 

 

 

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara Çankaya / ANKARA

Cilt Yenileme Tedavi Yöntemleri

Yüz Cilt Yenileme ile daha iyi bir cilde sahip olabilir miyim? Evet. Yaşlanma veya diğer hasarlara bağlı oluşan yüz cildi…

Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler

Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler Lazer epilasyon öncesi dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? 2 hafta öncesine kadar kıllar alınmamalıdır. Çok…

Titan ile Ameliyatsız Yüz Germe

Titan ile Ameliyatsız Yüz Germe Titan ile ameliyatsız yüz germe; Titan enerjisi sayesinde ilk seansta kolajen kalitesinde iyileşme ve uzun…

Yüz dolgusu ankara

Yüz Dolgusu Yüz Dolgu Maddeleri Yüz dolgu maddeleri, kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve yaşla birlikte azalan yüz dolgunluğunu geri kazanmak için…

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?  Cinsel yolla bulaşan hastalıkların birçoğu ilerleyen zamanlarda ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir. Cinsel yolla bulaşan…
Menü