Elmacık Kemiği Dolgusu

Orta Yüz Dolgusu ve Elmacık Kemiği Dolgusu, Elmacık Kemiği Dolgusu, Orta Yüz DolgusuElmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık kemiği dolgusu tedavisinin aşamaları hakkında bilgilendirme yapmadan önce uygun adayın belirlenmesinde en önemli aşama olan  genç ve güzel görünümün ne olduğunu tanımlamaya çalışalım.

Genç ve güzel görünmek sadece yüz kırışıklıklarının olmaması ile ilgili değildir. Genç bir yüzde; dolgun yanaklar, çıkık elmacık kemikleri ve iyi bir çene çizgisi olmalıdır. Gençlik Üçgeni denilen, bölgenin tabanını elmacık kemikleri (yanak kemikleri), tepe noktasını ise çene uç kısmı oluşturur. Elmacık kemiği belirgin ve yüksek, çene hattı keskin ve yanak volümü tam olduğunda yüz genç görünür.

Yaşlandıkça yüzdeki bu genç üçgen genellikle tersine döner. Yer çekimi ve azalan kolejenin etkisiyle, gıdı ortaya çıkar, yanaklar düzleşir ve hacmi azalır. Yanağın sarkmasıyla nazolabial bölgeden ağız köşesine inen çizgi derinleşir ve yüz daha dikdörtgen hale gelir. Tüm bu değişim yaşlanma sürecinin belirtisi ve herkeste görülen doğal bir süreçtir.

Dolgu maddesi yüzde hangi bölgelere uygulanır?

Yüzdeki yaşlanma belirtilerini ve şekil bozukluklarını gidermek için çeşitli yöntemler vardır. Bunların arasında ameliyatlı olanların yanı sıra ameliyatsız yüz germe tedavileri de yapılmaktadır. Özellikle orta yaş grubunda ameliyatsız yüz germe işlemleri sık tercih edilmektedir.

Ameliyatsız yüz germe işlemleri; dolgu maddesi ile yüz kaldırma veya dolgu ile yüz şekillendirme işlemleridir. Dolgu uygulanan yüz bölgeleri; elmacık kemiği dolgusu, gözaltı dolgusu ve nazolabial çizgiye yapılan dolguyla yani orta yüz dolgusu ile yüz daha genç ve canlı görünür.

Dolgu ile yüz gençleştirme işlemleri işin uzmanı bir doktor tarafından kısa sürede muayene şartlarında yapılabilir ve sonrasında hasta gündelik hayatına devam edebilir.

Elmacık kemiği dolgusu nedir?

Yüz dolgu tedavisi, yanakların dış üst kısmı yani malar bölge denilen yüz bölgesindeki desteği arttırarak genç görünümü sağlamayı amaçlar. Yaşla birlikte malar bölgede ya da elmacık kemikleri bölgesinde oluşan hacim eksikliği orta yüz dolgusu ile giderilir. Orta yüz kaldırma yapıldığında malar bölgedeki eksiklik giderileceği için göz altındaki koyuluk ve alt göz kapağı yanak mesafesi de kısaltılır. Ayrıca burun kenarından ağız köşesine uzanan nazolabiel çizgilerin derinliği de azalır. Bu sayede yüzün üçgen görünüm alması sağlanır ve yeniden daha genç görünür.

Orta Yüz Dolgusu ve Elmacık Kemiği Dolgusu, Orta Yüz Dolgusu ve Elmacık Kemiği Dolgusu Ankara, Elmacık Kemiği Dolgusu, Orta Yüz Dolgusu

Elmacık kemiği dolgusu olarak ne kullanılır?

Yüz tedavisi için hyaluronik asit dolgular, kalsiyum hidroksiapatit kristalleri ve yağ dolgusu gibi dolgu maddeleri kullanılır. Bu bölgede derin uygulamalar yapılacağı için çapraz bağ sayısı fazla olan daha büyük moleküllü dolgu malzemeleri tercih edilir.

Hyaluronik asit içeren yüz dolgu maddeleri,kalsiyum hidroksiapatit kristalleri içeren yüz dolgu maddelerine göre daha incedir. Dudaklar yanaklar ve nazolabial kıvrımlar için iyi sonuçlar verir.
 Kalsiyum hidroksiapatit kristalleri yakın zamanda, uzun süreli güvenilirlik ve güvenilirliklerinden dolayı yüz dolgu maddelerinin önemli bir bileşeni olarak kabul edilmiştir. FDA onaylı bu ürünün yan etki riski yoktur.
Kristal dolgu ile elmacık kemiklerindeki çöküntü giderilir ve form kazandırılır. Göz, alın, ince kırışıklıklar ve dudaklar için uygun değildir.

Orta yüz dolgusu etkisini ne zaman gösterir?

Orta yüz dolgusu etkisi hemen görülür. Orta yüz dolgusu sonrası şişlik bir miktar olabilmektedir. Oluşan şişlik 2-3 gün içerisinde kaybolur. Derin planda uygulama yapıldığı için orta yüz dolgusu sonrası morarma genellikle beklenmez.

Elmacık kemiği dolgusu kalıcılığı ne kadar sürer?

Genel olarak, elmacık kemiği ve yüz dolguları 6 ay ile 2 yıl arasında sürer, ancak bu kullanılan dolgu maddesinin türüne bağlıdır. Ayrıca kişinin cilt yapısı ve yaşam tarzı da dolgunun kalıcılık süresini etileyebilir. Hyaluronik asit dolgular 6 ile 12 ay, kalsiyum hidroksilspatit 12 ile 18 ay veya 2 yıla kadar dayanır.

Yüz dolgusu ve elmacık kemiği dolgusu fiyatları neye göre belirlenir?

Yüz dolgusu fiyatları kullanılan ürün miktarına, ürünün kalitesine ve uygulayan kişiye göre değişmektedir. Ankara’da yüz dolgusu ya da elmacık kemiği dolgu fiyatı uygulamanın yapıldığı kliniğe, kullanılan dolgu miktarına ve yapan kişinin bu alandaki tecrübesine göre değişmekt. yüz ve elmacık kemiği dolgu fiyatları 2024 için kliniğimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara ŞA-RA Binası Çankaya / ANKARA

Botulinum Toksinin Etki Süresi Ne Kadardır?

Botulinum toksin, kasların çalışmasını sağlamak için sinir sinyalleri veren reseptörlere bağlanarak çalışır. Ancak, vücudumuz her zaman yeni reseptörler ve nörotransmitter…

Titan ile Ameliyatsız Yüz Germe

Titan ile ameliyatsız yüz germe; titan enerjisi  cilt sıkılaştırma, hafif gevşekliği giderme, yüzdeki  küçük kıvrımları ve çizgileri iyileştime için kullanılan…

Porto Şarabı Lekesinin Tedavisi

Porto şarabı lekelerinin çoğu ya doğumda mevcuttur ya da doğumdan sonraki birkaç ay içinde ortaya çıkarlar. Leke erken evrelerinde genellikle…

Ameliyatsız Yüz Asimetrisi Tedavisi

Yüz asimetrilerinin düzeltilmesi ve hafifletilmesinde cerrahi olmayan yöntemler; Yüz Dolgusu Ankara ✓ Yüzümüzde bir dereceye kadar asimetri doğal olarak oluşabilir.…

Rozasea Cilt Bakımı

Rozasea Cilt Bakımı En son Çin’de 3439 hasta üzerinde yapılan çalışmada hastaların günlük cilt bakım alışkanlıkları ile Rozasea arasındaki ilişki…