Ankara Botoks

Botoks Tedavisi, Botoks Ankara, Kırışıklık TedavisiAnkara Botoks Nedir ?

Ankara Botoks; (Botox / Dysport ), kası zayıflatan veya kasın geçici felcine neden olan bir nörotoksin maddedir.Küçük dozlarda cilt kırışıklıklarını azaltabilir ve bazı tıbbi durumların tedavisine yardımcı olabilir.

Botoks (Botox / Dysport ), Clostridium botulinum bakterisinin ürettiği Botulinum toksininden yapılan bir proteindir.

Kozmetik tedavi olarak  Ankara botoks enjeksiyonları cilt kırışıklıklarının görünümünü azaltabilir. Ayrıca, Gıda ve İlaç Dairesi ( FDA ), göz kapağı spazmları, aşırı terleme, bazı mesane bozuklukları ve migren dahil olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarının tedavilerinde onaylıdır.

Mimik kaslarının hareketi sonucunda oluşan yüz kırışıklıkların görünümünü azaltmak botoks ( Botox/ Dysport ) tedavisi kullanılır.

Kozmetik bir tedavi olarak Botox enjeksiyonları cilt kırışıklıklarının görünümünü azaltabilir. Ayrıca, Gıda ve İlaç Dairesi ( FDA ), göz kapağı spazmları, aşırı terleme, bazı mesane bozuklukları ve migren dahil olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarının tedavilerinde onaylıdır.

Mimik kaslarının hareketi sonucunda oluşan yüz kırışıklıkların görünümünü azaltmak botoks ( Botox/ Dysport ) tedavisi kullanılır.

Ankara Botoks Kullanım Alanları

Botoks uygulamasının yukarda da kısaca bahsettiğimiz gibi çok geniş bir kullanım alanı vardır. Bu kullanım alanlarından ilki: günümüzde Ankara botoks çok erken yaşlardan itibaren kullanılmaya başlamasının sebebi olan cilt yüzeyinde oluşan mimik çizgileri ve kırışıklıklarıdır.

Kozmetik Amaçlı Ankara Botoks Kullanım Alanları

Göz çevresi, kaz ayakları

Kaş arası mimik çizgisi

Ağız çevresinde görülen kırışıklıklar ve ince çizgiler

Alın bölgesinde oluşan yatay mimik çizgileri

Çene üstü portakal kabuğu görünümü

Yüz ve boyun bölgesinde ki  kaslar estetik cerrahinin temel kullanım alanlarıdır. Yapılan bu uygulama ile yüz hem zamana bağlı ortaya çıkan yorgun görünümünü hafifletir hem de daha genç, daha canlı, ince çizgi görünümünü hafifletebilir. Yüz estetiğinde Ankara botoksun uygulama alanlarının en yaygın olanıdır.

Diğer Ankara Botoks Kullanım Alanları

Aşırı terleme Hiperhidroz tedavisi

Migren Tedavisi

Diş gıcırdatma tedavisi

El ve avuç içi terlemesi tedavisi

Servikal distoni tedavisi

Mesane bozuklukları tedavisi

Göz tembelliği tedavisi

Kas kontraktürleri tedavisi

Ankara Botoks tedavisi etki süresi :

Toksinin ilk etkilerinin hissedilmesi ortalama 24-72 saat arasında değişmektedir. Tam etkilerinin ortaya çıkması 5 ile 7 gün kadar sürebilir. Tedavi edilen bölgeye bağlı olarak kalıcılığı 4-6 ay arasındadır.

Ankara Botoks tedavisinin yan etkileri var mı?

Çok sık yan etkiler ile karşılaşılmasa bile botoks tedavisinin yan etkileri ve riskleri vardır. Bu risklerin başında göz kuruluğu, işlem sonrası mide bulantısı, enjeksiyon bölgesinde ve çevresinde hafif ağrı hissi veya şişme, morarma, baş ağrısı ve geçici göz kapağı düşüklüğü sayılabilir.

Ankara Botoks uygulaması aşamaları

Ankara botoks uygulaması sırasında hastaların büyük bir çoğunluğu rahatsızlık hissetmez ve agrıyı kolaylıkla tolere eder. Ama ağrı eşiği düşük olan hastalar işlem öncesi ağrıyı azaltıcı yöntemlere ihtiyaç duyabilir. Ağrı eşiği düşük olan hastalar uygulamaya gelmeden önce ciltlerinin yüzeyine uyuşturması için uyuşturma özelliği olan bir krem uygulayabilir. Yada daha etkili bir yöntem kullanarak enjeksiyon sırasında titreşim anestezisini kullanabilirler.

Botoks ( Botokx / Dysport ) uygulaması insülin enjektörü olarakta bilinen 31G iğnelerle yapılır. Enjeksiyon sayısı tedavi edilecek o bölgenin genişliğine göre değişiklik göstermektedir.

Enjeksiyon işlem sırası  :  İşleme başlamadan önce doktorunuz enjeksiyon bölgelerini belirler. İlaçı aldıktan sonra enjeksiyon işlemine başlar. Botoks uygulaması öncesi enjeksiyon yerlerine Lokal anestezi yapılarak uygulama bölgesinin uyuşturulması sağlanabilir. Yada işlem sırasında doktorunuz tarafından titreşimli anestezi kullanılabilir.

Ankara Botoks İşlemi sonrası

Botoks işleminden sonra hasta günlük aktivitelerine geri dönebilir. Enjekte edilen botulinum toksinin bir başka noktaya dağılabilme olasılığı sebebiyle işlemden sonra uygulama noktalarına masaj yapılmaması şiddetle doktorunuz tarafından size tavsiye edilecektir.

Botoks uygulamasının etkisi uygulamadan birkaç gün sonra başlayacaktır ve 3-6 ay arasında devam edecektir. Etkinin sürmesi için uygulamaların düzenli yapılmasında fayda vardır.

Ankara Botoks Uygulamasının Faydaları

Ankara botoks merkezinde Botoks uygulamaları , öncelikle yüzde mimic kaslarının etkisiyle oluşan kırışıklıkların görünümünü hafifletmek için kullanılmaktadır. Ayrıca Ankara botoks merkezinde aşırı terleme ( hiperhidroz ), boyun spazmları (servikal distoni) ve boyun bölgesinde kasdan kaynaklı oluşan ince çizgilerin tedavisinde botoks enjeksiyonu uygulamaları kullanılır.

Botoks enjeksiyonları kronik migren şikayeti olan hastalarımızda yan tedavi seçeneği olarak da kullanılabilir.Ve hastaların kronik miğren ağrılarını önlemeye yardımcı olabilir.

Servikal Distoni

Oldukça ağrılı bir durum olan servikal distoni , boyun kaslarının istemsiz kasılması olarak tanımlanabilir. Servikal distoni rahatsızlığı başınızın bükülmesine veya rahatsız bir konuma dönmesine neden olur.

Hiperhidroz Aşırı Terleme

Hiperhidrozis yani aşırı terleme rahatsızlığı sıcaklık hissetmediğinizde veya kendinizi zorlamadığınız halde sizde terleme oluşturur.

Kronik Migren

Kas kontraktürleri. Serebral palsi gibi bazı nörolojik durumlar uzuvlarınızın merkezinize doğru çekilmesine neden olabilir. Bazı durumlarda bu kasılmış kaslar Botoks enjeksiyonları ile gevşetilebilir.

Ankara Botoks uygulamasını yaptırmaya devam edilmezse kırışıklık oluşumu kötüye gider mi ?

Botoks; Botulinum toksin etkisinin başlaması ile kaslardaki deriyi bükmeye devam etmeyeceğinden dolayı kırışıklıklarda herhangi bir şekilde derinleşme olmamaktadır. Ayrıca sonradan yapılacak Botulinum toksin uygulamasına devam edilmemesinin herhangi bir zararı olmayacaktır. Botoks fiyatları hakkında bilgi için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Botoks Uygulamasının Yan Etkileri Ve Riskleri Var Mıdır ?

Botoks uygulamalarının herhangi bir ilaçlı tedavide de olabilecegi gibi  yan etkileri ve riskleri vardır. FDA 2009 yılında botoks uygulamasından saatler yada haftalar sonra kas güçsüzlüğüne sebep olabilecegine dair bir güvenlik uyarısı ekledi.

Bununla beraber  Botoks ‘ un yan etkilerinin ve risklerinin enjeksiyon bölgeleri ve enjeksiyon miktarıyla ilğili olduğu belirtilmiştir.

Yaygın görülen  botoks uygulaması yan etkilerinin başında enjeksiyon bölgelerinde kanama, morarama  ve şişlik sayılabilir. Nadiren de olsa  botoks uygulaması sonrası bazı hastalar geçici baş ağrısı şikayetlerini bildirirler. Botoks uygulamasında enjeksiyon yerlerinin doğru belirlenmesi  önemlidir. Yanlış belirlenen botoks enjeksiyon yerlerine uygulama yapılması kaşta geçici sarkmalara neden olabilir. Her hastanın botoks işlemini yaptırmadan önce işlem sonrasında enjeksiyon bölgelerinde 20 ile 30 dk sonra kaybolan küçük kırmızı iğne izleri oluşabileceğini bilmelidir.

Botoks uygulamasının yan etkilerini ve risklerini en aza indirebilmek için uygulamayı yaptıracağınız merkezi ve doktorunuzu seçerken araştırmalı ve dikkatli olmalısınız. Botoks ilacınız doktor gözetiminde kullanılmalıdır. Yan etkilerden kaçınmak ve riski en aza indirmek için botoks uygulamasında enjeksiyonların tam olarak yerleştirilmesinin önemli olduğunu unutmamalısınız. Alanında uzman bir doktora başvurmanız durumunda size ankara botoks işleminin prosedürünü size açıklayabilir ve ihtiyacınıza göre sizi uygulamaya yönlendirebilir.

Ankara Botoks Fiyatları

Ankara botoks merkezinde ki botoks ücretleri uygulamanın yapıldığı bölgeye göre değişir. İhtiyaç duyulan enjeksiyon sayısı yada miktarı hastadan hastaya ihtiyaç durumunun değişmesi ile birlikte botoks uygulamasının yapılacağı bölgeye göre de değişkenlik gösterebilir. Daha detaylı fiyat bilgisi alabilmek için Ankara Botoks merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara Çankaya / ANKARA

Tırnak Mantarı

Tırnak mantarının ağrı, rahatsızlık ve şekil bozukluğuna neden olabildiği gibi ciddi fiziksel ve mesleki sınırlamalarla kişinin yaşam kalitesini düşürdüğünü biliyor…

Boyun Çizgilerinin Ameliyatsız Tedavisi

Boyun Çizgilerinin Ameliyatsız Tedavisi Cerrahi olmayan gençleştirme etkisi Boyun derisi çok hassastır yaşlanma belirtilerini bu nedenle daha belirgin gösterir. Boyun…

Lazer ile Cilt Yenileme Nasıl Olur?

Lazer ile Cilt Yenileme Nasıl Olur? Yıllar içinde cildimizdeki fibroblast ve dolayısı ile kollajen miktarının azalması deride gözenekler, ince çizgiler,…
Menü