Ankara Saç Ekimi

Saç Ekimi Ankara, Saç Ekimi, Saş Ekimi , FUE, FUT

Ankara Saç Ekimi Nedir?

Ankara Saç ekimi, plastik veya dermatoloji cerrahı tarafından vücudunuzdaki donör bölgeden vücudun kel veya saçsız bir

bölgesine saçların alınması işlemidir. Bunlar tipik olarak, uzman bir cerrah tarafından lokal anestezi altında bir tıbbi tesiste meydana gelir. Saç ekimi, kazaların veya önceki saç ekimlerinin neden olduğu kirpikleri, kaşları, sakal kıllarını, göğüs kıllarını ve yara izlerini eski haline getirmek için de kullanılabilir.

Ankara Saç ekimi teknikleri nelerdir?

FUE saç ekimi

FUE, foliküler ünitelerin doğrusal bir kesiye gerek kalmadan doğrudan donör alandan alındığı bir foliküler ünite elde etme yöntemidir. Bu prosedürde, 0.6mm-1mm’lik punchlar greftin üst kısmının etrafındaki deride küçük dairesel bir kesi yapmak için kullanılır ve daha sonra direkt olarak saçlı deriden çıkarılır.

Modifiye FUE saç ekimi

Uzman bir FUE saç ekimi olan Dr. Civas, 20 yıllık saç ekimi ve dermatolojik deneyiminde on binlerce saç dökülmesi hastasıyla etkileşim kurdu. Sürekli eğitimi ve deneyimleri sayesinde, saç protezi hastalarında kullandığı modifiye bir FUE tekniği geliştirdi. FUE tekniğinde saç kökleri, saç köklerinin etrafına küçük kesiler yapılarak ve özel punchlarla alınarak donör bölgeden tek tek saç kökleri elde edilir.

FUT saç ekimi

Foliküler Ünite Transplantasyonunda (FUT) hastanın kafa derisi uyuşturulduktan sonra, doktor kalıcı bölge içinde kalan donör alandan bir şerit doku çıkarır. Donör şerit çıkarıldıktan sonra mikroskobik diseksiyon teknikleri kullanılarak birçok ayrı foliküler üniteye kesilir. Bu foliküler ünite greftler hazırlanırken doktor, greftlerin yerleştirildiği alıcı bölge adı verilen saçlı deride minik delikler açar.

Robotik FUE saç ekimi

Robotik FUE tekniği sırasında greft ekstraksiyonu, cerrahın dönüş hızını otomatik olarak ayarlayabileceğiniz bir motor ile belirli bir punch ile yapılır. Bu yöntem, hasat işlemini muazzam bir şekilde hızlandırır, böylece bir saat içinde 1000 veya daha fazla greft çıkarılabilir.

Ankara saç ekimi tedavisi için uygun aday mıyım?

Uygun adayın belirlenmesi, saç ekiminin önemli bir aşamasıdır. Aslında, tüm başarılı kozmetik prosedürlerdeki sonuçlar adayın uygun ya da uygun olmama durumuna göre değişiklik gösterir.

Pek çok insan kelliğin güzel olduğunu söyler ama henüz oraya gitmeye hazır değilseniz sorun değil, herkes saç ekimi için iyi bir aday olabilir ancak bazı hususların göz ardı edilmesi gerekir.

Hem erkekler hem de kadınlar ameliyat için iyi adaylar olabilir, unutulmamalıdır ki saç ekimi sadece erkekler için değildir.

İyi bir aday olabilmek için yaşın dikkate alınması gerekir, eğer çok yaşlıysanız veya çok gençseniz, sonuçlar o kadar başarılı olmayabilir. Donör alanı zayıf, donör alanı zayıf olan bir hasta, donör alanı iyi olan bir hasta olarak başarılı sonuçlar alamayabilir.

Ankara saç ekimi aşağıdaki endikasyonlarla gerçekleştirilebilir;

  • Androjenetik alopesi (AGA)
  • Kadın tipi androjenetik alopesi (FAGA) olan dişiler
  • Sikatrisyel alopesi
  1. Sekonder sikatrisyel alopesi
  2. Primer sikatrisyel alopesi

Yüz bölgesine ankara saç ekimi: Sakal, kaş ve kirpik nakli

Yaygın desenli alopesi (DPA) ve yaygın patensiz alopesi (DUPA) olmak üzere iki formu vardır. DPA  sık görünen formudur. AGA saçı inceltme  ile başlar sonra kalıcı saç dökülmesine dönüşür. Hem erkeklerde hem de kadınlarda desensiz alopecide, kafa derisi boyunca saçların yaygın seyrekliği görülür ve bu seyreklik donör bölgeyide kapsar. Bu hastalar yetersiz donör bölgesi nedeniyle saç ekimi için uygun aday değildir.

Ankara saç ekimi ameliyatı ne kadar sürer?

Saç ekimi ameliyatı, genellikle çıkarılacak greft sayısına ve hastanın durumuna göre 4-8 saat sürer.

Kaş ekimi ve sakal ekimi daha az zaman alır çünkü daha az saç alınıp ekilir. Bir sakal ekimi 4-5 saat sürerken, bir kaşın ameliyatın tamamlanması normalde 2-3 saat sürer.

Bu basit ayakta hasta prosedürü için ağrısız bir anestezi uygulanır, böylece tüm ameliyat boyunca uyanık kalırsınız. İşlem sırasında bir film izleyebilir, dergi okuyabilir ve tuvaleti kullanmak için kalkabilirsiniz. Son derece yetenekli personelimiz ve klinikteki rahat ortam sayesinde, ameliyatınız siz farkına bile varmadan sona erecektir.

Ankara saç ekimi tedavisinin fiyatı nedir?

Bizimle ameliyat olmaya hazır mısınız ve hala ameliyatın fiyatı konusunda endişeli misiniz, çünkü tüm hastalarımız için özel olarak tasarlanmış esnek maliyetlerimiz var.

Ücretsiz çevrimiçi konsültasyonumuz sırasında çoğu hasta tarafından sorulan ilk soru, ameliyatın fiyatıdır. Basit görünmektedir ancak başarılı bir saç restorasyonu için gereken greft sayısı hastanın durumuna ve saç dökülmesine bağlıdır.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara Çankaya / ANKARA

Lazer Epilasyon Ağrılı Bir İşlem midir?

Lazer Epilasyon Ağrılı Bir İşlem midir? Lazer epilasyon tedavisinde uygulamanın yapıldığı bölgeye 10 ile 30 milisaniyelik lazer atışları yapılmaktadır. Atış…

Botulinum Toksinin Etki Süresi Ne Kadardır?

Botulinum Toksinin Etki Süresi Ne Kadardır? Botulinum toksin, kasların çalışmasını sağlamak için sinir sinyalleri veren reseptörlere bağlanarak çalışır. Ancak, vücudumuz…

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?  Cinsel yolla bulaşan hastalıkların birçoğu ilerleyen zamanlarda ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir. Cinsel yolla bulaşan…

El ve Avuç İçi Terlemesi Tedavisi

Sayfa İçeriğiEl ve Avuç İçi Terlemesi TedavisiHiperhidroz tedavi seçenekleri nelerdir?El ve avuç içi terlemesinde Botunilum toxin nasıl etki eder?El ve…

Lazer İle Damarsal Lezyon Tedavisi

Lazer İle Damarsal Lezyon Tedavisi Damarsal problemler ve cilt kızarıklığı genellikle yapısal durumlar ve hormon bozukluklarına bağlı olarak rozasea gibi…

Botulinum Toksini Nedir?

Clostridium botulinum bakterileri tarafından üretilen Botulinum toksini piyasada Botoks veya Botox olarak adlandırılmaktadır.Botulinum adı, Latince botulus (sosis) kelimesinden türetilmiştir. Botulinum…
Menü