Ankara Saç Ekimi Tedavisi

Saç Ekimi Nedir?

ankara sac ekimi, sac ekimi ankara, sac ektirme klinigi ankara

Alanında uzman hekimlerce verici bölge olarak adlandırılan, vücudumuzun kıl içeren bölgelerinden; saçlı deri, göğüs, sakal, kol-bacak kıllarından alınan saç köklerinin vücudun kel veya saçsız bir bölgesine  nakledilmesi işlemine saç ekimi denir.  Ankara saç ekimi  kliniğimizde ekim için uygun adaylara en kaliteli şekilde hizmet verilmektedir.

Ankara saç ekim işlemi tipik olarak bu konuda uzmanlaşmış hekimler ve asistanları tarafından gerçekleştirilir. Cerrahi bir işlem olup lokal anestezi altında ve bu amaçla uygun olarak düzenlenmiş klinik ortamında gerçekleştirilir.

Saç ekimi, erkek ve kadınlarda görülen saç dökülmeleri, kaza, yanık, çeşitli cilt hastalıklarının sonucu oluşmuş kelliklerin tedavisi veya önceden yapılmış kötü saç ekimlerinin düzeltilmesinde kullanılır.

Son yıllarda sakal, kirpik ve kaş ekimlerinde de talep görmekte ve uygun hastalarda saç nakli ile doğal ve estetik sonuçlar oluşturulabilmektedir.

 

 

Kadınlar İçin Saç Ekimi

Regenera Activa Saç Tedavisi

Ankara Saç Ekimi Teknikleri Nelerdir?

FUE Saç Ekimi

FUE saç ekimi kıl kökleri içeren saç adalarının doğrusal bir kesme işlemine gerek kalmadan verici alandan (donör bölgeden) birer birer alınarak saç köklerinin elde edildiği ve daha sonra saçın az olduğu bölgeye nakledildiği yöntemi tarif eder. Bu prosedürde 0.6 mm-1 mm genişliğinde punç denilen aletler ile saç kökü adalarının üst kısmının etrafındaki deride yüzeysel dairesel bir kesi oluşturulur daha sonra forseps denilen pensetler yardımı ile deriden manüel olarak çıkarılmasını içerir.

Modifiyeli FUE Saç Ekimi: MFSE

Modifiyeli FUE tekniği 2012 yılından itibaren Doktor Civaş tarafından geliştirilmiş ve kullanılmaya başlamıştır. 2006-2012 yılları arasında FUE saç ekimi keskin ve küt punçlarla manüel olarak gerçekleştirilmekteydi. Transeksiyon da denilen köklerin kesilerek zarar görmesi keskin punçlar kullanıldığında değişkenlik göstermekte bazı hastalarda kabul edilebilir sayıları aşmaktaydı. Punçların keskinliğinin aşamalı olarak hastanın cildine ve saç yapısına uygun olarak kullanılması ile köklerde oluşan hasar göz ardı edilecek oranlara dönüşmüştür.

Uluslararası makalelerde teknik detayları bilimsel olarak tanımlanmış bu teknik aşamaları tümünde optimal sonuçlar oluşturmak üzerine odaklanmış ve 2016 yılından bu yana amacına ulaşmıştır.

Civaş Klinik Fellow kategorisinde Amerikan saç cerrahi birliği (ISHRS) üyesi olup Amerikan Board diplomasına (ABHRS) sahiptir. Saç ekiminde binlerce hasta ve yirmi yılı aşkın deneyim ile hastalarında maksimum doğal sonuçlar hedeflemektedir.

 

saç ekimi öncesi sonrası, saç ektirdikten sonrası, saç ekimi sonrası ve öncesi görsellerFUT Saç Ekimi

Foliküler Ünite Transplantasyonunda hastanın kafa derisi uyuşturulduktan sonra, dökülmemeye programlanmış güvenli verici alandan bir şerit şeklinde 20-30 cm uzunlukta 1-2 cm genişliğinde deri parçasının yani dokunun çıkarılmasını içerir.

Daha sonra çıkarılan doku parçası  mikroskop altında foliküler ünitelere ayırım işlemi yapılır. Ayrılan greftler dikkatli bir şekilde ekim için hazırlanır. Özel bir solüsyonda bekletilir. Saç ekilecek alana lokal anestezi uygulanır, özenle kanallar açılır ve greftler buralara yerleştirilir.

Alınan saç köklerinin yerleştirilmesi FUE yönteminde olduğu gibidir. Şeridin çıkardığı bölgede lineer bir iz bırakması sebebi ile son yıllarda tercih edilmemektedir.

Robotik FUE Saç Ekimi

Robotik FUE tekniği sırasında greft ekstraksiyon işleminin digital bir ekrandan yönlendirilerek robotik olarak yapılması işlemidir. Mevcut şartlarda saç ekimi için alınabilecek sayılar standart yöntemlerin gerisindedir. Gelişmeler ile umut vaat etmektedir.

FUE Saç Ekimi Tedavisi ile FUT Saç Ekimi Tedavisi Arasındaki Farklar Nelerdir?

FUE Saç EkimiFUT Saç Ekimi
Noktasal skarlar (Greft sayısıyla orantılı).Lineer düz çizgi şeklinde skar
Sınırlı greft sayısıGreft sayısı strip genişliğine bağlı.
Oluşan fibrozis ve seyreltme nedeniyle , ikinci seansın verimliliğinde azalmaSkalp gerginliğine bağlı olarak planlanabilen ikinci seans
İşlem öncesi saçların kısa kesilmesi.Saçların kesilmesi gerekmez.
Greft başına yüksek maliyetGreft başına daha düşük maliyet
Vücut kılları kullanılabilirVücut kılları kullanılamaz
İşlem sonrası daha hızlı iyileşmeİşlem sonrası dikişlerin alınması gerekir

Ankara Saç Ekimi Tedavisi İçin Uygun Aday Mıyım?

Uygun adayın belirlenmesi saç ekiminin en kritik aşamasıdır. Bütün başarılı kozmetik prosedürlerdeki sonuçlar doğru adayın seçilmesi ile ilişkilidir. Saç dökülmesi tedavileri ve saç dökülmesinin teşhisi konusunda deneyimli dermatologlar saç dökülmenizin gerçek nedenini tespit ederek uygun aday olup olmadığınızı söyleyeceklerdir.

Pek çok insan saçlarının olmamasından rahatsız olduğu halde memnun olduğunu söyleyebilir. Bu daha çok kendisi için saç ekim işleminin istenilen sonucu veremeyebileceği korkusundan olabilir. Doktorunuz ile yapacağınız yüz yüze görüşme bu konudaki endişelerinizi giderecektir.

Saç ekimi 20 yaş üzerinde uygun verici alana sahip, aktif cilt hastalığı olmayan hemen herkese yapılabilir. Kadınlarda saç ekimi öncesi saç dökülmesinin tanısı kritik öneme sahiptir, deneyim ve bilgi gerektirir.

Ankara saç ekimi kliniğimizde saç ekimi için uygun adaylar

  • Androgenetik alopesili erkekler (AGA)
  • Kadın androgenetik alopesi ve kadın tipi saç dökülmesi olanlar
  • Sikatrisyel (skarlı) alopesiler
    • İkincil sebeplere bağlı oluşan kellikler (yanık, kaza gibi)
    • Birincil cilt hastalıklarına bağlı oluşan kellikler (LPP, DLE…)
  • Sakal, kaş ve kirpik nakli için uygun olanlar
  • Pubik bölge transplantasyonu için uygun olanlar

Saç nakli için uygun olmayan adaylar kimlerdir?

Saç dökülmelerinin yaygın ve yaygın olmayan iki tipi vardır. Yaygın patern alopesi (DPA) ve yaygın olmayan paternsiz alopesi (DUPA) olmak üzere. Yaygın saç dökülmeleri en sık görülen modeldir. Androgenetik alopesi genellikle saçlarda incelme ile başlar daha sonra seyrelme ile kalıcı saç dökülmesine dönüşür.

Hem erkeklerde hem de kadınlarda patern olmayan saç dökülmelerinde kafa derisi boyunca saçların yaygın seyrekliği görülür ve bu seyreklik verici bölgeyi de kapsar. Bu hastalar verici bölgenin yetersizliği nedeni ile saç ekimi için uygun aday değillerdir.

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Erkeklerde Saç Dökülmesi

ankara saç ekimi

Saç ekiminde değerlendirme ve planlama aşamaları nelerdir?

Fotoğraflamaİşlem öncesi ve sonrası oluşan sonucun değerlendirilmesi.
Genel değerlendirmeErkek hastalarda genellikle laboratuvar testlerine ihtiyaç duyulmaz. Ancak kadın hastalarda telogen effluvium ve diğer bazı saç dökülmesi nedenlerinin teşhis edilmesinde detaylı incelemelere ihtiyaç duyulabilir. 
Alıcı bölgenin değerlendirilmesiAlıcı bölgenin değerlendirilmesinde erkek hastalar için Norwood sınıflaması kadın hastalarda ise genellikle Ludwig sınıflaması kullanılır.
Verici bölgenin değerlendirilmesi Verici bölge değerlendirilirken cm2’deki saç kök ünite sıklığı, yine cm2’deki kıl sıklığı, saçların rengi, saçların kalınlığı ve saçların şekli değerlendirilmelidir.
Saç çizgisinin belirlenmesiHastanın yüzüne uygun olarak planlanmalıdır.
İşlem öncesi uyarılar ve onam alınmasıİşlemden önce hastaların kullandığı tüm ilaçlar gözden geçirilerek operasyon esnasında etkileşime girebilecek ilaçlar ile kanama problemi oluşturabilecek ilaçlar kesilmelidir. Yapılacak yöntem için bilgi verilmesi, yöntemler arasındaki farkların tartışılması gerekmektedir.
Saç ekimiSaçların verici bölgeden alınarak alıcı bölgeye transferi sağlanır. 
AnesteziEtkili ve operasyon boyunca devam eden bir anestezi sayesinde işlem etkin bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Saç ekimi ameliyatı genellikle çıkarılacak saç kökü sayısına ve hastanın cilt yapısına göre göre 6-8 saat arasında sürebilir. İşlem sırası ile anestezi, köklerin alınması ve nakledilmesi şeklindedir.

Kaş ekimi ve sakal ekimi gibi daha az saç kökü gerektiren uygulamalar 2-3 saat sürerken, sakal ekimi teknik açısından kısıtlamalar içerdiğinden 7-8 saat sürebilir.

Saç Ekimi İşlemi Ağrılı mıdır?

Saç ekimi can acıtır mı?, Saç ekimi ağrılı bir işlem midir? soruları hastaların sıkça sorduğu sorulardır. Doğru bir anestezi ile saç ekimi sırasında acı hissetmezsiniz.

Anestezi işlemi deneyimli ellerde tamamen ağrısız olarak gerçekleştirilebilir. İşlem öncesi küçük noktasal anestezi alanları ile devam eden enjeksiyonların ağrısız gerçekleşmesine yardımcı olur. İlk enjeksiyon esnasında kullanılan titreşim cihazları ile iğnelerin cildinize girdiğini neredeyse hissetmeyeceksiniz.

İşlem lokal anestezi altında gerçekleştirileceği için işlem boyunca uyanık kalırsınız ve müzik dinleyebilir film izleyebilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrasında Ağrı Olur mu?

Saç ekimi yapıldıktan sonra genellikle ağrı olmaz. Saç köklerinin alındığı verici bölgede hassasiyet olur. Saç köklerinin kalın olduğu hastalarda büyük punç kullanımı veya gereğinden sık kök alımı yapılmış hastalarda olabilir. Genellikle ağrı kesici ile geçer.

Saç Ekimi Sonrası Ekim Bölgesinde ve Köklerin Alındığı Bölgede Uyuşukluk Olur mu?

Birkaç ayda düzelen hafif bir uyuşukluk her iki bölgede de beklenir. Şiddetli uyuşukluk durumu derin ve büyük kök alımı sonucu oluşur. Uyuşukluk oluşan durumlarda iyileşmeyi hızlandırmak için çeşitli tedaviler kullanılabilir. Derinin durumuna göre tedavi belirlenir.

Saç Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

Saç Ekimi Sonrası Yapılması Gerekenler

Saç ekimi sonrasında sigara tüketimi azaltılmalıdır.   Sigara içmek saç büyümesinde hücrelere yeterli Oksijen gitmesini engelleyerek kök hasarı oluşturabilir. İşlemden önce ve sonra bir hafta süre ile sigaranın bırakılması veya azaltılması faydalı olacaktır.
Güneşli günlerde dışarıya çıkıldığında şapka takılmalı veya 30+ SPF’li güçlü bir güneş kremi kullanımına dikkat edilmelidir.Güneş ekim bölgesinde UV aracılığı ile kök büyümesini ve yara iyileşmesini kötü yönde etkileyebilir.
İşlem sonrası egzersize 1 hafta ara verilmeli.Ağır egzersizler, vücudun zorlanması, saç köklerinin yerinden oynamasına ve taşmasına neden olabilir. Egzersiz sırasında kan basıncı artırarak nabzın daha hızlı atmasına, dolayısıyla saç köklerinin yerleştirildiği kanallarda kanamaya neden olabilir.
Alkol tüketimi işlem öncesi ve işlemden sonraki 3 gün boyunca yapılmamalıdır.Alkol tüketimi sonrası kan damarları genişler işlem sırasında kanamayı arttırır. İşlem sonrası alkol alımı kordinasyon bozukluğu sebebi ile istenmeyen travmalar neden olabilir.
Ekim sonrası 4 hafta saçınızı boyatmayın.Boyalar içerdikleri kimyasallar nedeni ile yara iyileşmesini kötü yönde etkileyerek kök hasarına neden olabilir.

Ankara Saç Ekimi Tedavisinin 2024 Fiyatı Nedir?

Saç ekimi fiyatları kliniğin deneyimi, işlemin kim tarafından gerçekleştirildiğine ve kullanılan medikal malzemelere göre değişir. Alanında uzman doktorların yer aldığı saç nakli uygulamalarında alacağınız sonuç farklı olacaktır. Saç köklerinin alındığı punç kalitesi, kanal açma bıçakları ve diğer tek kullanımlık medikal malzemelerin kalite ve uygunluğu fiyatı belirleyen diğer bir faktördür.

Saç ekim işlemini deneyimli, bilimsel gelişmeleri takip eden ve yetenekli ekibimiz ile gerçekleştirmeye karar verdiyseniz saç ekim fiyatı konusunda seçeneklerimiz sizin için uygun olacaktır.

Ücretsiz çevirim içi konsültasyon ile uzmanlarımız durumunuz değerlendirecek ve fiyat konusunda sizin için en uygun teklifi yapacaklardır. Dilerseniz kliniğimizden randevu alarak uzman doktorlarımız ile yüz yüze danışabilirsiniz.

Verici alanı yeterli, saç ekimi açısından medikal ve cerrahi engeli olmayan hastalarda; Estetik ve doğal görünen sonuçlar elde etmek mümkündür…

Tıraşsız Saç Ekimi Mümkün mü?

FUE yönteminde saçlar tıraş edilmeden köklerin alınması mümkündür. Daha az kök ihtiyacı olan hastalarda kullanılabilir. Yüksek kök ihtiyacı varsa alınan kökler zarar görerek ekilen yerlerde uzamayabilirler.

Kliniğimiz 1999 yılından bu yana saç ekimi yapmakta olup doğal ve maksimum yoğunluk oluşturmaya odaklanmıştır.

Kötü Saç Ekimleri Düzeltilebilir Mi?

Evet, kötü saç ekimleri düzeltilebilir. Peki kötü saç ekimi nasıl olur? Şöyle açıklanabilir; ilk saç ekimi ameliyatı sırasında doğal olmayan saç çizgileri, yoğunluğu düşük saç kökleri, gözle görünen yara izleri veya hastayı rahatsız eden başka sorunlar varsa bu durum başarısız yani kötü yapılmış saç ekimi olarak tanımlanabilir.

Civaş Klinik olarak, önceki saç ekimi ameliyatlarından kaynaklanan başarısız saç ekimlerini düzeltmek ve hastanın özgüvenini yeniden sağlamak, daha doğal bir sonuç elde etmek amacıyla “saç ekimi onarımı ameliyatı” adı verdiğimiz özel bir tıbbi prosedür uygularız.

Saç ekimi onarım prosedürleri, hastanın mevcut saç ekiminin titizlikle değerlendirilmesi ve iyileştirilmesi veya düzeltilmesi için gereken alanların belirlenmesini içerir.

Ekip olarak amacımız, yalnızca önceki eksiklikleri gidermek olmayıp, aynı zamanda daha tatmin edici doğal bir sonuç elde etmektir.

Saç Ekimi Ankara

50 yaşına gelmiş erkeklerin yarısında bir ölçüde de olsa saç dökülmesi vardır ve bu dökülmelerin bir kısmı kellikle sonuçlanmıştır. Saç dökülmeleri genellikle 20 – 30 yaşlar arasında başlar, hızlı veya yavaş olarak devam eder. Erken dökülme evrelerinde tespit edilen hastalarda erken tedavi dökülmenin ilerlemesini önler. Saç dökülmesinin belli bir aşamasından sonra saç ekimi uygun bir alternatif olacaktır.

Saç ekim Merkezimiz Ankara ilinde hizmet vermekte olup, modern teknolojiler deneyimli dermatologlar ve saç cerrahi teknisyenlerinden oluşan ekibimiz ile saç dökülmesi sorunlarınızda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Civaş Klinik doktorları Dr. Ekrem Civaş ve Dr. Ümit Akpınar  saç ekiminde binlerce hasta ve yirmi yılı aşkın deneyime sahip olup maksimum doğal sonuçlar hedeflemektedir.

Güvenli donor bölgeden alınan saç kökleri ile yapılan saç ekimlerinde saç köklerinin ömür boyu dökülmemesi gerekir.

Deneyimsiz saç ekim kliniklerinde kökler güvenli sınırların dışından alındığı için sonraki yıllarda ekilen saçların döküldüğü şeklinde yakınmalar oluşabilmektedir. Bunun dışında saç ekim sonrası oluşabilecek skatrisyel alopesiler saç köklerinin ölmesine neden olabilir.

Saç kökleri alınırken kök ile alınmamış ise veya yetersiz miktarlarda kök hücre içeriyor ise alınan kökler tutmaz. Saç kökleri vücut dışına alındıktan sonra uygun bekletme ortamında değilse veya gereğinden uzun bekletilmişse yine tutmayabilir. Saç ekiminde hem köklerin alınması aşaması hem de ekim aşamaları kök hasarına neden olabilir.

Saç ekim yöntemleri arasında şu anda en iyi yöntemin köklerin birer birer alındığı FUE yöntemi olduğunu söyleyebiliriz.

FUE yöntemi ile saç ekiminde köklerin alındığı punchların kalitesi, hastanın cilt yapısına uygunluğu kritik öneme sahiptir. Ekim esnasında köklere zarar vermeyecek şekilde deneyimli olmak gerekir. Kanal tekniği işlemin sonucunu belirleyen diğer bir faktör olacaktır.

Saç Kökleri (Greftler) Nasıl Bekletilmeli?

İyi bir saç ekiminde çok önemli kriterlerden biri de greftlerin bekletildiği Solüsyonun niteliğidir. Coen ve arkadaşlarının yaptıkları bir çalışmada iki saatten sonra saç foliküllerinin canlılıklarını kaybetme risklerinin olduğu gözlenmiştir.

Greftleri koruma solüsyonu, organ nakillerinde kullanılan, uygun sıcaklıkta, özel bir solüsyon olmalıdır. Ancak bu koşullarda greftler canlı kalabilir.

Kadınlarda saç ekimi özellik arzeder. Öncelikle kadınlarda sadece genetik saç dökülmeleri ile skarlı alopesilerde saç ekimi yapılabilir. Diğer endikasyonlar için yapılacak ekimlerde saç kökleri tutmayacaktır.

Kökler doğru alınmamışsa veya ekim esnasında hasar oluşmuşsa yine saç ekimi tutmayacaktır. Saç kök hasarı en çok bekletme sırasında ve ekim esnasındaki travmalardan kaynaklanmaktadır.

Kadınlarda saç ekimi Ludwig saç dökülmesi sınıflamasına göre geç evre, 2. ve 3. evre olan hastalar daha uygun adaylardır.

Erken dönem saç dökülmeleri saç ekiminden çok, kök hücre veya diğer tedavi yöntemleri ile tedavi edilmelidir. Saç ekimi öncesinde saç dökülmesinin kesin tanısının konulmuş olması gerekir. İleri yaşlar (altmış beş yaş) sonrası yine saç ekimi için uygun olmayabilir.

DHI aslında bunu ilk olarak uygulayan DHI Global Medical Group tarafından tanımlanan “Direct Hair Transplantation” kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Köklerin alındığı alet ile kanalar açılmadan direkt implantasyonunu tanımlar.

Toplumda kalem yöntemi olarak da kullanılmaktadır. Bazı dezavantajları olduğunu söyleyebiliriz. Deneyimli teknisyenler bu yöntemden daha güveni bir şekilde saç ekimi yapabilirler. Deneyimsiz klinikler için uygun bir yöntemdir.

Burada bir kavram kargaşası vardır. FUE demek saç köklerinin birer birer alınmasını tanımlar. DHI ise FUE yöntemi ile alınan köklerin direkt olarak alındığı aletle transferini anlatır.

Aslında “Köklerin manüel olarak mı yerleştirilmesi yoksa DHI kalemi ile mi?” diye sormak daha tanımlayıcı olacaktır. Önceki soruda verdiğim cevapta da belirttiğim gibi deneyimli ve yetenekli iseniz tabi ki manüel olarak kök yerleştirilmesi daha iyi bir yola olacaktır.

Greft genel anlamı ile vücuttan çıkarılan doku parçasını tanımlar. Saç ekiminde ise kıl köklerinide içeren deri parçası olarak bilinir. Bir veya daha fazla kıl, yağ bezi, kıl kası ve ter bezinden oluşan kıl kökü adasına Folliküler ünite denir. FUE denilen yöntem ise bu kıl kökü adalarının çıkarılması işlemini tanımlar.

Seyrelmiş saçlı deri alanının büyüklüğüne göre değişir. Sadece saç çizgisi ekimlerinde 1000-1500 graft yeterli iken yaygın seyerklikte bu sayı 3000-3500 grafte kadar çıkabilir.

Saç köklerin ne kadar sağlam alındığı, bekletilirken kullanılan bekletme solüsyonları ve ekim esnasında hasara uğrayıp uğramadığı sağkalımı etkileyen en önemli faktördür. Deneyimli kliniklerde bu oranlar %95 in üzeridedir.

Saç ekimi ile yeri değiştirilen saç köklerinin oluşturacağı yoğunluk ve yaşama ihtimali  graftin canlılık ve yoğunluk kalitesi ile ilişkilidir.  Alınan greftlerin kalitesi derinin yapısı, grefteki kıl yoğunluğu ile ilgilidir.

Saçların alınacağı verici bölgeye donör denir. Donör sıklığının %30 undan fazla alınması saçların alındığı bölgede birleşik izler oluşmasına neden olur. Görüntüyü bozacağından tercih edilmemelidir. 3000-3500 graft saç ekiminde ideal sayılar olarak görünmektedir.

Ankara Saç Ekimi – Türkiye

Saç dökülmesi genç yaştaki erkek ve kadınların karşılaştığı önemli ve yaygın bir sorundur. İleri ki yaşlarda oluşan kellik bu sorunu derinleştirmektedir. Bu nedenle de insanlar çözüm olarak saç ekimi yöntemine başvururlar. Türkiye, bu alandaki gelişmelerin ve detaylı çalışmaların iyi takipçisi olmasından tercih edilen bir ülke durumuna gelmiştir.

Bununla beraber Amerika ve Avrupa’da ameliyat maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle de birçok kişi saç ekimi için Türkiye’yi seçmektedir. Türkiye’deki bir çok klinik, hastalar için farklı paket programlar sunmakta ve hasta konforlu ve kaliteli bir ameliyat süreci yaşamaktadırlar.

Civas Klinik olarak saç ekimi ameliyatları, Ankara Türkiye’deki son teknoloji cerrahi kliniğimizde gerçekleştirilmektedir ve kliniğimizde ameliyat sonrası gereken tüm bakımlar sunulmaktadır. Yıllardan bu yana süre gelen tecrübe ve bilgi birikimi ile ne yaptığımızı bilerek ilerlediğimizi, öncesi sonrası fotoğraflarımıza göz atarak öğrenebilirsiniz. Ankara saç ekimi prosedürümüzü görüşmek üzere kliniğimizde bir konsültasyon için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

SMP Saç Ekimine Alternatif Olabilir mi?

SMP, kellik için kamuflaj yöntemidir. Saç ekimi değildir. Kafa derisi mikropigmentasyonu olarak da bilinir. SMP’de; yarı kalıcı kozmetik dövmeler kullanılmaktadır. Kalıcı bir yöntem değildir. Saç ekimi, saç dökülmesinin kalıcı tedavisidir.

Saç Ekiminin Yan Etkileri Var mı?

Saç ekimi tedavisinin kalıcı yan etkileri yoktur. Ancak, saç ekimi tedavisindensonra yavaş yavaş kaybolan tedavinin bazı geçici etkileri vardır. En sık gözlemlenen geçici yan etkilerin başında: Yüz ve göz altı bölgesinde şişme gelir.  Bu hastaların yaklaşık %10-30’unda karşımıza çıkan yan etki yaklaşık 3-5 gün süre sonucunda iyleşmektedir.

Saç Ekimi Ameliyatından Sonra Hastalar Neden Şapka Takmalıdır?

Güneşin UV ışınları cilde nüfuz ederek yeni nakledilen greft hücrelerine zarar verebilir. Bu, greftlerin hayatta kalmasını ve nihai sonucu olumsuz yönde etkiler.  UV ışınlarından korunmak için saç ekimi tedavisinden sonra hastaların güneşe çıktıkları zaman şapka takmaları gerekir.

İnsanlar Neden Saç Ekimi Yaptırmaya karar Verirler?

İnsanların saç ekimi yaptırmaya karar vermesini sağlayan birçok neden olabilir. Başlıca nedenleri şöyle sıralayabiliriz:

Estetik Kaygılar: Saçlarımız fiziksel görünümümüzü çok etkileyen bir parçamızdır. Dökülmüş saçların, görüntümüzü olumsuz etkilediğini düşünür ve bu durum bizde özgüven kaybına neden olabilir. Çünkü herkes genç ve çekici görünmek ister. Saç ekimi yoluyla kaybettiğimiz genç ve çekici görünümümüzü tekrar elde edebiliriz.

Özgüven Artışı: Saç dökülmesi, saçsız kalmak kişilerde özgüven kaybına neden olabilir. Saç ekimi, kişinin kendine olan güvenini arttırabilir ve sosyal yaşantısında daha rahat hisseder.

Kariyer ve Sosyal Hayat: Bazı meslek gruplarında ve sosyal ortamlarda fiziksel görünüm çok önemlidir. Daha iyi ve bakımlı görünmek profesyonel hayatta olumlu etkiler yaratabilir.

Psikolojik Rahatlama: Saçlarını kaybeden bazı kişiler ciddi psikolojik sorunlar yaşayabilirler. Saç ekimi ile bu psikolojik stres azaltılarak kişinin kendini daha iyi hissetmesi sağlanabilir.

Kesin Çözüm Arayışı: Saç dökülmesi ile ilgili bu pazarda birçok çözüm önerileri sunulmaktadır. Fakat bunların çoğu işe yaramayan öneriler ya da geçici çözümlerdir. İnsanlar saç ekimi yaptırarak kalıcı, kesi bir çözüme kavuşup rahatlayabilir.

Tüm bu nedenlere bağlı olarak saç ekimi hem kadınlar hem de erkekler arasında çok talep gören bir çözüm olmaktadır.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara ŞA-RA Binası Çankaya / ANKARA

Çatlak Tedavisi Ankara

Çatlaklar Nedir ve Nasıl Oluşur? Çatlaklar, cildimizin içinde doğal olarak bulunan ve derimizin esnemesini sağlayan elastinin zamanla beraber hasar görmesi…

Botulinum Toksin Nedir, Nasıl Uygulanır?

Botulinum Toksin içeriğine sahip ilaçlar uygulama yapılan kasın aktivitesinde geçici paralizi oluşturarak etki etmektedir. Toksin bir tür bakteri tarafından üretilir.…