Tırnak Batması Tedavisi

tırnak batması tedavisi ankara ekrem civas, tırnak batması tedavisi nasılTırnak batması toplumda sık görülen ve hayat kalitesini olumsuz yönde etkileyen ağrılı tırnak hastalıklarında birisidir. Tırnak plağının çevresindeki yumuşak dokuya doğru büyümesi sonucu tırnak batması meydana gelir. Genellikle ayak baş parmağında ve 15-40 yaş arasındaki bireylerde görülmektedir.

Tırnak Mantarı Tedavisi 

Tırnak batmasının nedenleri nelerdir?

  • Kronik travma, tırnak kenarlarının yuvarlak kesilmesi, dar ayakkabı giyilmesi, aşırı terleme, tırnak mantarı, diyabet, obezite, ilaçlar (isotretinoin, siklosporin…)

Ailede tırnak batması öyküsünün olması tırnak batması riskini artırmaktadır.

Tırnak batması uygun bir şekilde tedavi edilmediğinde bakteriyel enfeksiyona sebep olabilmektedir.

Tırnak batmasında hangi bulgular,semptomlar görülür?

  • Ağrı, kızarıklık, şişlik , akıntı, hassasiyet  gibi durumlar tırnak batmasına eşlik edebilir.

 Tırnak batması tedavisi kimler tarafında yapılmaktadır?

  • Tırnak batması tedavisi dermatoloji uzmanları tarafından en iyi şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Tırnak batması nasıl tedavi edilir?

ankara tırnak batması tedavisi, ankara tırnak batması tedavisi nasıldırGenel önlemler: Tırnakların düz kesilmesi, geniş ayakkabı giyilmesi, ayak banyoları, terlemenin azaltılması, tırnak mantarı mevcut ise tedavi edilmesi.

Tırnak batmasına eşlik eden enfeksiyon durumu var ise topikal ve sistemik antibiyotik kullanımı gerekir.

Ameliyat dışı tedavi yöntemleri: Tamponlar, bantlama, plastik tüp yerleştirilmesi, tırnak teli takılması.

Tırnak batması ameliyatı: İleri evre tırnak batması olanlarda ve cerrahi dışı yöntemlerle yeterli sonuç alınamayan durumlarda tırnak batması ameliyatı yapılmaktadır.

Tırnak batması ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Tırnak batması ameliyatı en etkili tedavi yöntemlerinden birisidir. İşlem lokal anestezi altında yapılmaktadır. Anestezi sonrası tırnağın batan kısmı çıkarılmakta ve  tırnağın batan kısmını üreten matriks bölümü özel kimyasal maddelerle yok edilmektedir. Böylece tırnak batmasının tekrarlama riski en aza indirilmiş olmaktadır.

Tırnak batması ameliyatı kimler tarafından yapılmaktadır ve ne kadar sürmektedir?

Tırnak batması ameliyatı dermatoloji uzmanları tarafından yapılmakta ve 15 dk sürmektedir.

Tırnak batması ameliyatı ağrılı mıdır?

İşlem ehil ellerde yapıldığında sadece lokal anestezi sırasında hafif şiddette ağrı olmakla birlikte ameliyat esnasında ağrı olmamaktadır.

Tırnak batması ameliyatı sonrasında da genellikle ağrı olmamaktadır.

Tırnak batması ameliyatı sonrası ne kadar sürede norma hayatıma dönüş yapabilirim?

Tırnak batması ameliyatı sonrası 2 gün mutlak istirahat önerilmektedir. 2 günden sonra işe, okula vs gidilebilmektedir.

Tekrarlama oranının en düşük olduğu tırnak batması tedavi yöntemi hangisidir?

Lateral matriksektomi denilen ameliyat yöntemi en etkili ve tekrarlama oranının en düşük olduğu tırnak batması tedavi yöntemidir.

Tırnak batması ameliyatı sonrası tırnağımda hasar kalır mı?

Lateral matriksektomi işleminde tırnak plağı birkaç mm küçülmektedir. Ancak iyi bir dermatolog tarafından yapılan cerrahi sonrası belirgin bir hasar, yara izi, skar vs oluşmamaktadır.

Kliniğimizde tırnak batmasının tedavisi  etkili ve güvenilir bir şekilde yapılmaktadır. Tırnak batması sorunu yaşıyor ve kurtulmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara Çankaya / ANKARA

Botulinum Toksin ile Migren Tedavisi

Botulinum toksin ile migren tedavisi için önemli adım tetikleyen noktalarının tespit edilmesidir. Bu bağlamda atakların başlangıç noktaları hakkında hastadan alınan…

Ankara Burun Dolgusu

Ameliyatsız Burun Estetiği Rinoplasti Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Ameliyatsız burun estetiği  rinoplasti, sıvı rinoplasti olarak da adlandırılır. Burnunuzun yapısını…

Kılcal Damar Tedavisi Ankara

Kılcal Damar Nedir? Cilt yüzeyine yakın olan geniş damarlara kılcal damarlar denir. Kılcal damarlar vücudumuzun her yerinde olmakla beraber yüz…

Tırnak Ayrılması Nedenleri Nelerdir?

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi ✓  Tırnak Mantarı Nedir? ✓ Tırnak plağının tırnak yatağından kısmen veya tümüyle ayrılması dermatologlar tarafından görülen…

Yazın Lazer Epilasyon Yapılabilir mi?

Evet. Bazı kurallara dikkat edildikten sonra her mevsim lazer epilasyon yapılabilir. Çoğu insan yazın lazer epilasyon fikrine endişeyle yaklaşır. Bu…

Yüz Dolgusu Ankara

Yüz Dolgu Maddeleri Yüz dolgu maddeleri, kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve yaşla birlikte azalan yüz dolgunluğunu geri kazanmak için yüzün çizgilerine,…