Tırnak Batması Tedavisi

tırnak batması tedavisi ankara ekrem civas, tırnak batması tedavisi nasılTırnak batması toplumda sık görülen ve hayat kalitesini olumsuz yönde etkileyen ağrılı tırnak hastalıklarında birisidir. Tırnak plağının çevresindeki yumuşak dokuya doğru büyümesi sonucu tırnak batması meydana gelir. Genellikle ayak baş parmağında ve 15-40 yaş arasındaki bireylerde görülmektedir.

Tırnak Mantarı Tedavisi 

Tırnak batmasının nedenleri nelerdir?

  • Kronik travma, tırnak kenarlarının yuvarlak kesilmesi, dar ayakkabı giyilmesi, aşırı terleme, tırnak mantarı, diyabet, obezite, ilaçlar (isotretinoin, siklosporin…)

Ailede tırnak batması öyküsünün olması tırnak batması riskini artırmaktadır.

Tırnak batması uygun bir şekilde tedavi edilmediğinde bakteriyel enfeksiyona sebep olabilmektedir.

Tırnak batmasında hangi bulgular,semptomlar görülür?

  • Ağrı, kızarıklık, şişlik , akıntı, hassasiyet  gibi durumlar tırnak batmasına eşlik edebilir.

 Tırnak batması tedavisi kimler tarafında yapılmaktadır?

  • Tırnak batması tedavisi dermatoloji uzmanları tarafından en iyi şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Tırnak batması nasıl tedavi edilir?

ankara tırnak batması tedavisi, ankara tırnak batması tedavisi nasıldırGenel önlemler: Tırnakların düz kesilmesi, geniş ayakkabı giyilmesi, ayak banyoları, terlemenin azaltılması, tırnak mantarı mevcut ise tedavi edilmesi.

Tırnak batmasına eşlik eden enfeksiyon durumu var ise topikal ve sistemik antibiyotik kullanımı gerekir.

Ameliyat dışı tedavi yöntemleri: Tamponlar, bantlama, plastik tüp yerleştirilmesi, tırnak teli takılması.

Tırnak batması ameliyatı: İleri evre tırnak batması olanlarda ve cerrahi dışı yöntemlerle yeterli sonuç alınamayan durumlarda tırnak batması ameliyatı yapılmaktadır.

Tırnak batması ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Tırnak batması ameliyatı en etkili tedavi yöntemlerinden birisidir. İşlem lokal anestezi altında yapılmaktadır. Anestezi sonrası tırnağın batan kısmı çıkarılmakta ve  tırnağın batan kısmını üreten matriks bölümü özel kimyasal maddelerle yok edilmektedir. Böylece tırnak batmasının tekrarlama riski en aza indirilmiş olmaktadır.

Tırnak batması ameliyatı kimler tarafından yapılmaktadır ve ne kadar sürmektedir?

Tırnak batması ameliyatı dermatoloji uzmanları tarafından yapılmakta ve 15 dk sürmektedir.

Tırnak batması ameliyatı ağrılı mıdır?

İşlem ehil ellerde yapıldığında sadece lokal anestezi sırasında hafif şiddette ağrı olmakla birlikte ameliyat esnasında ağrı olmamaktadır.

Tırnak batması ameliyatı sonrasında da genellikle ağrı olmamaktadır.

Tırnak batması ameliyatı sonrası ne kadar sürede norma hayatıma dönüş yapabilirim?

Tırnak batması ameliyatı sonrası 2 gün mutlak istirahat önerilmektedir. 2 günden sonra işe, okula vs gidilebilmektedir.

Tekrarlama oranının en düşük olduğu tırnak batması tedavi yöntemi hangisidir?

Lateral matriksektomi denilen ameliyat yöntemi en etkili ve tekrarlama oranının en düşük olduğu tırnak batması tedavi yöntemidir.

Tırnak batması ameliyatı sonrası tırnağımda hasar kalır mı?

Lateral matriksektomi işleminde tırnak plağı birkaç mm küçülmektedir. Ancak iyi bir dermatolog tarafından yapılan cerrahi sonrası belirgin bir hasar, yara izi, skar vs oluşmamaktadır.

Kliniğimizde tırnak batmasının tedavisi  etkili ve güvenilir bir şekilde yapılmaktadır. Tırnak batması sorunu yaşıyor ve kurtulmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara ŞA-RA Binası Çankaya / ANKARA

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi Ankara

Tırnak mantarı enfeksiyonu tüm deri hastalıklarının % 4-8’ini oluşturur. Mantarlar tırnaklarda dermatofit denilen mikroorganizmaların meydana getirdiği enfeksiyondur. Mantarlar karanlık ve…

Saç Ekim’inde İlk Seans

Saç Ekim’inde İlk Seans Neden Önemlidir? Saç ekim’inde ilk seans çok önemlidir çünkü tüm sürecin çerçevesini oluşturur. Önceki ameliyatlarla lekelenmemiş bu…

Dermapen Tedavisi Ankara

Zamanla yüzümüzde ifade çizgileri biriktirerek yaşlanma belirtilerini göstermeye başlarız. Çevre kirliliği, yaşam tarzı ve alışkanlıklarımız cilt yaşlanmasını genetik faktörlerle birlikte…

Burun Estetiğinde Ameliyat mı Dolgu mu?

Bu sorunun cevabını hastanın kendi kendine yanıtlaması mümkün değildir. Konu ile ilgili doktorun ayrıntılı muayenesi sonucunda burnun anatomik yapısına bakılarak…

Yüz Dolgusu Ankara

Yüz Dolgu Maddeleri Yüz dolgu maddeleri, kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve yaşla birlikte azalan yüz dolgunluğunu geri kazanmak için yüzün çizgilerine,…

Botulinum Toksinin Etki Süresi Ne Kadardır?

Botulinum toksin, kasların çalışmasını sağlamak için sinir sinyalleri veren reseptörlere bağlanarak çalışır. Ancak, vücudumuz her zaman yeni reseptörler ve nörotransmitter…