Tricopat

Tricopat saç dökülmesi tedavisiTricopat saç dökülmesi tedavisi, saç dökülmesi tedavisi, Genetik saç dökülmesi tedavisi

Tricopat, kadın ve erkeklerde saç derisi hastalıkları ve saç dökülmesinin ağrısız ve enjeksiyonsuz bir şekilde tedavisi için kullanılan trikolojideki (saç sağlığı bilimi) en yeni teknolojik gelişmedir.

Dermatoloji alanında 15 yıldan fazla deneyim sonucunda TRİCOPAT, CNR, ENEA ve Bolonya Üniversitesi patentli bir ürün olup, ilaçları ve iyileştirici ürünleri saçlı derinin derinliklerine iletirken iyontoforez teknolojisinden yararlanır.

İyontoforez; düşük elektrik akımı uygulayarak ilaçların veya diğer ürünlerin deriden geçişini arttırmak ve daha derinlere inmesini sağlamak için kullanılan teknik bir yöntemdir. Bu yöntem, dermatoloji ve fizik tedavide yaygın olarak kullanılır.

Düşük elektrik akımı yöntemi dermatolojide, lokalize cilt rahatsızlıklarının tedavisinde, aşırı terleme tedavisinde, ayrıca yaşlanma karşıtı ürünlerin deri altına geçişini sağlamak için kozmetik iyileştirmelerde kullanılmaktadır.

Tricopat teknolojisi, cilt mikro insizyonu, akustik dalgalar ve LED tedavisinin eş zamanlı etkisini birleştirerek dinamik rejenerasyon yani yenilenme gerçekleştirmek için kullanılır.

Hastalıklı derinin rejenerasyonu için Tricopat üç özelliği kullanarak çalışır:

  • Mikro Dermal İnsizyonlar (minik deri kesileri)
  • Akustik dalgalar
  • LED terapi

Tricopat Nasıl Etki Eder?

Tricopat teknolojisi, tedavi edici ürün dağılımını iki aşamada gerçekleştirir. İlk olarak mikrodermabrazyon yoluyla kan dolaşımı hızlandırılır ve ardından yüklü moleküllerin iyontoforetik dağılımı sağlanır.

Saçlı derideki fibroblastları ve elastini aktive etmek için cihaz aracılığıyla özel büyüme faktörleri; finasterid, minoksidil, dudasterid, latanoprost ve eksozomlar gibi önemli saç büyüme ajanları enjeksiyon ve lokal anasteziye gerek kalmadan ağrısız bir şekilde uygulanarak tedavi sağlanabilir.

Miami Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar, üç hafta ara ile yapılan dört tedavi sonucunda hastaların saçlarında artış olduğu gözlenmiştir. Tricopat tedavisinin, anajen fazı süresini arttırdığı, saçları dinlenme fazından çıkardığı ve saç çapını iyileştirdiği objektif olarak gösterilmiştir.

Neden Tricopat ile Tedavi Yöntemini Seçmeliyim?

  • 12 yaş kadar genç hastaların tedavisinde kullanılabilir.
  • TricoPat’taki teknolojiler minimal invaziv ve ağrısızdır.
  • Her oturum yalnızca 20 dakika sürer.
  • Tricopat klinik olarak bilimsel makaleler ile kanıtlanmıştır.
  • Çok daha uzun süren diğer yaklaşım türlerinin aksine, hızlı ve etkili bir şekilde daha kalın, daha güçlü ve daha sağlıklı saçlara sahip olacaksınız.
  • Tricopat’ın yaydığı uyarı sayesinde yukarıda bahsedildiği gibi sadece saça fayda sağlamakla kalmaz, aynı zamanda saç derinize de fayda sağlar. Trichogenez protokolü sırasında hücreler uyarılır, cilt damarlanır ve bunun sonucunda oksijenlenme sağlanır ve kollajen üretimi uyarılır. Bütün bunlar aynı zamanda herhangi bir inflamatuar durumun iyileşmesini de destekler. Trikogenez protokolü Trikopat tarafından geliştirilmiş saç ve saçlı deri hasatlıkları tedavi protokolüdür.
  • Bilimsel çalışmaların ve hasta geri dönüşlerinin de kanıtlarına dayanarak varılan sonuca göre Tricopat tedavisinden, hastaların %40’ı iyi bir sonuç aldığını düşünürken, %60’ı çok iyi bir sonuçtan söz etmekte olduğu belirtilmiştir. Yani yapılan çalışmalar neticesinde %100 hasta memnuniyetinden söz edilmektedir.

Tricopat Hangi Tip Saç Dökülmelerinde Daha Etkilidir?Tricopat saç dökülmesi tedavisi Ankara

Tricopat, telogen effluvium ve erkek ve kadın androgenetik alopesi tedavisi için onaylanmıştır. Yara izi gibi skarlar ve bölgesel alopesilerin (Triamsinolon asetonid içeren jel gibi ilaçlar kullanılarak tedavi edilir) tedavisi için daha ileri bilimsel çalışmalar devam etmektedir ve gelecekte bu hastalaıkların tedavisi ile ilgili protokoller sunulacaktır.

İleri kellikte Trikopat tedavisi ile yeni saç çıkışına neden olmayacaktır. Bu tip durumlarda saç ekimi daha uygun bir seçenek olabilir. Daha ayrıntılı bilgiye saç ekimi ankara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Tricopat Tedavisi Öncesi ve Sonrasında Öneriler Nelerdir?

Tedavi öncesinde herhangi bir hazırlık gerekmez. Hamileyseniz trikopat tedavisi önerilmez. Kalp pili, koklear implant veya kafatasında metal plak olanlarda bu yöntem ile tedavi uygulanmaz.

Tedaviden sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz fakat 48 saat boyunca saçlarınızı boyamnız önerilmez. Saç derisi rahatsızlığınızın ciddiyetine bağlı olarak ve klinik içi tedavinin faydalarını mümkün olduğu kadar uzun süre korumak için, ilaçlı şampuanlar ve ilaçlı kremlerle evde bazı hafif bakımlar uygulamanız gerekebilir.

Tricopatın Yan Etkileri Var Mıdır?

Tricopat güvenli ve etkili bir tedavidir. Kan alınmaz ve enjeksiyon yapılmaz. Basit, ağrısız ve hastaların tolere edebildiği bir tedavidir.

Yapılan çalışmalarda tüm hastalarda hiçbir gerçek reaksiyon veya yan etki olmaksızın önemli iyileşme görülmüştür.

Tricopat Tedavisi İçin Kaç Seans Gerekebilir?

Tedavi, seans süresi 30 dakika olup üç hafta arayla 4 seanstan oluşur. İlk seanstantan 6 ay sonra öncesi ve sonrası görüntüler karşılaştırıldığı bir takip yapılabilir. Daha sonra elde edilen sonuçları korumak için yeni seanslar düzenlenebilir. Dermatoloğunuz size tedavinzin sürdürülmesi için tanınıza uygun olarak devam tedavileri önerebilir.

Tricopat Tedavisinin Fiyatı Nedir?

Tricopat tedavisinin en önemli avantajlarından biri de fiyatının uygun olmasıdır. Tedavide ek ilaçlar veya eksozomların tercih edilmesi kişiye özel ihtiyaçlara göre kombinasyon yapılması fiyatı değiştirebilir fakat sonuçta bu durumda da mütevazi bir fiyat artışı gerçekleşir. Saç dökülmesi için yeni çözümler arayan hastalar için çok pahalı olmayan bir yöntemdir.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara ŞA-RA Binası Çankaya / ANKARA

Boyun Çizgilerinin Ameliyatsız Tedavisi

Cerrahi olmayan gençleştirme etkisi Boyun derisi çok hassastır yaşlanma belirtilerini bu nedenle daha belirgin gösterir. Boyun çizgilerinin tedavisi boyun derisinin…

Ankara Dolgu Tedavisi

Ankara dolgu tedavisi; Yaş ile birlikte cildimiz kırışıklıklara ve sarkmaya daha duyarlı hale gelir. Güneşe maruz kalma ve yıllarca kas…

Erkek Tipi Kellik Nedir?

Birçok erkekte ve bazı kadınlarda görülen erkek tipi kellik nedir? Erkek tipi kellik genellikle yetişkin erkeklerde görülen androgenetik alopesi olarak…

Cilt Yenileme Tedavi Yöntemleri

Yüz Cilt Yenileme ile daha iyi bir cilde sahip olabilir miyim? Evet. Yaşlanma veya diğer hasarlara bağlı oluşan yüz cildi…

Seboreik Dermatit

Seboreik Dermatit Nedir? Seboreik dermatit toplum genelinde yaygın olarak gözlemlenen bulaşıcı özelliği olmayan bir cilt problemidir. Saçlı kafa derisine tutunan…

Lazer Epilasyon Tedavisi Nedir?

Lazer Epilasyon Tedavisi Nedir? İstenmeyen tüyleri azaltmak için kullanılan konsantre bir ışık demeti olan lazerin epilasyon tedavisinde kullanılmasına Lazer Epilasyon…