Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri – Titan Lazer ile Cilt Gençleştirme Nasıldır?

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri-Titan Lazer ile Cilt Gençleştirme Nasıldır?İlerleyen yaşla birlikte oluşan kırışıklık ve sarkmalar insanların psikolojilerini olumsuz etkiler. Günümüzde Ameliyatsız yüz germe yöntemleri ile kırışıklık, cilt sarkması ve yaş almaya bağlı oluşan ciltteki elastikiyet kaybı sorunlarına karşı çok iyi sonuçlar alınabilmektedir.

Ameliyatsız cilt germe yöntemleri; botoks, dolgu, mikro iğneleme gibi uygulamalar ve Titan lazer gibi cilt gençleştirme cihazları ile hem görünümünüz hem de psikolojiniz değişir ve bu değişim sizi mutlu eder.

Cilt germe işleminde kullanılan Titan Lazer gibi  cilt gençleştirme cihazları ve ürünler azalan kolajen üretimini de arttırarak cildin sıkılaşmasını ve pürüzsüzleşmesini sağlar.

Ameliyatsız yüz germe veya cilt gençleştirme tedavisi, büyük kesileri olmayan, genel anestezi gerektirmeyen veya hastanede kalmadan yapılan işlemlerdir. Ameliyatsız gençleşme tedavisi cildi geçici olarak yeniler ve  tekrar yapılması gerekir.

Anti-aging yani cilt yenileme ve cilt germe uygulamaları doktorunuz tarafından kişiye özel planlanır, cildin yapısına ve ihtiyacına göre tedavi yöntemleri belirlenir.

Ameliyatsız Yüz Germe Kimler İçin Uygundur?

Yaş almaya bağlı oluşan cilt sorunlarını gidermek isteyen, cildindeki değişimlerden rahatsız olan kişiler ameliyatsız cilt germe yöntemlerinden biri veya birkaçını düşünebilirler.

Bunun dışında cildinde sorunları olan ya da daha iyi görünmek isteyen herkes ameliyatsız cilt gençleştirme işlemlerini düşünebilir. Bu konuda uzman olan bir doktor ile görüşüp size uygun tedaviler belirlenip uygulamalar yaptırılabilir.

Ameliyatsız Yüz Germe Kimlere Uygulanmamalıdır?

Cerrahi olmayan yüz gençleştirme işlemleri, çok derin kırışıklıklar ve ileri derece sarkmalarda, derin yara izlerinde kozmetik kaygılarınızı gidermede etkili olmayabilir. Bu gibi durumlarda cerrahi operasyonlar gerekebilir.

Bununla beraber yüzdeki aktif sivilceler, egzama, uçuk salgınları, sedef hastalığı, deri döküntüleri (kontakt dermatit), benler, çiller ve cilt yanıkları gibi cilt sorunlada öncelikli bir dermatolog ile görüşmek önemlidir.

Ameliyatsız Gıdı Estetiği

Yüz germe ve Yüze Hacim Verme Yöntemleri Nelerdir?

Botoks ve Dolgu Uygulamaları

Yüzdeki kırışıklıkları ve kaş çatma çizgilerini azaltmak konusunda, Botoks ve diğer botulinum toksin enjeksiyonları gibi yüz germe yöntemi popülaritesini arttırmaya devam etmektedir. Botoks enjeksiyonları mevcut kırışıklıkları iyileştirme birlikte yenilerinin de oluşmasını yavaşlatır. Yani önleyici tedavi olarak da işe yarar.

Botoks tekrarlanması gereken bir cilt germe yöntemidir. Botoksun etki süresi genel olarak uygulanan bölgeye göre 4-6 ay arasındadır. Enjeksiyon yapıldıktan 5 ile 7 gün arasında etkisi görülür.

Dolgu Tedavisi

Cilt gençleştirme yöntemlerinden biri de dolgu maddeleridir. Ankara dolgu tedavisi ile kırışıklıklar açılır ve ciltteki hacim kayıpları giderilmiş olur. Daha genç ve dinamik bir görünüm elde edilir.

Dermal dolgu maddeleri, hyaluronik asit, poli-L-laktik asit veya kalsiyum hidroksilapatit gibi jel benzeri maddelerden oluşan bir tedavidir. Bu maddeler cilt altına enjekte edilir. Bilinen bazı dolgu maddeleri şunlardır; bellafill, juvaderm, Restylane, Radisse, heykeltraş

Dolgu maddeleri cilt germe kadar cilt gençleştirme için de etkilidir. Yaklaşık olarak etki süreleri 6 ile 18 ay arasındadır.

Yağ Enjeksiyonları

Yağ enjeksiyonu; vücudun herhangi bir bölgesinden alınan yağ dokusunun deri altına enjekte edildiği bir yöntemdir. Bu yöntem birçok tedavide kullanıldığı gibi kozmetik amaçla yüz gençleştirme için de kullanılır.

Kişinin kendi yağ dokusundan alınan ve belirli bir işlemden geçirilerek, yağ enjeksiyonu için özel üretilmiş iğneler yoluyla yüzdeki hacim kaybına uğramış bölgelere yağ greftinin enjekte edilmesi tedavisidir.

Cilt Germe Yöntemleri Nelerdir?

Yaşlandıkça cildimiz elastikiyetini kaybeder ve daha gevşek bir görünüm oluşur. Cildin sıkılaştırmak için uzmanlar enerji bazlı cilt sıkılaştırma tedavileri kullanırlar.

Ulterapi; çene ve yüz bölgesindeki derinin katmanlarını kaldırmak için ve desteklemek için ultrason ısı enerjisi ile yapılan bir uygulamadır.

Mikroiğneleme; Radyofrekans ile mikroiğneleme yöntemi ile yeni bir cilt dokusu ve kolajen oluşturmak amaçlanır. Özellikle sarkma, yara izi ve cilt dokusu ile ilgili sorunlar için yararlıdır.

Cilt Yenileme Yöntemleri Nelerdir?

Cilt yenileme yöntemleri; kimyasal peeling, mikrodermabrazyon ve lazer sistemleri cildin dokusunu iyileştirir, cildi pürüzsüzleştirir ve görünümünü iyileştirir.

Mikrodermabrazyon

Cilt yenileme tedavileri içinde mikrodermabrazyon genellikle cilt dokusunu ve tonunu dengeleyen minimal invaziv bir yöntemdir.

Kırışıklıkların, sivilce izlerinin, genişlemiş gözeneklerin ve çatlakların tedavisi için kullanılan mikrodermabrazyon tedavi yöntemi dermatolojik cilt bakımı olarak da adlandırılır.

Mikroiğneleme tedavisinin uygulanmasından sonra birkaç gün sürebilen şişlik, kızarıklık ve ciltte pullanma gibi geçici bir durum görülebilir. Tedavi sonrası cildiniz güneşe karşı daha duyarlı olacağı için güneşten koruyucu krem kullanmanız gerekir.

Sivilce Akne İzi Tedavisi – Mikrodermabrazyon Nedir?

Lazerle Cilt Yenileme – Titan Lazerle Cilt Gençleştirme Nasıldır?

Cerrahi olmayan bir yöntem de lazer sistemleri ile yapılan cilt gençleştirmedir.

Yaşla oluşan cilt sorunları, güneş hasarları, sivilce izleri, leke tedavileri için ablatif veya ablatif olmayan lazer tipleri kullanılır.

3D Tedavisi; üç ayrı lazer sisteminin birlikte kullanıldığı 3D tedavisi cilt tonundaki eşitsizlikler, gözenekler, cilt sarkmaları ve leke tedavileri için kullanılan yöntemdir.

3D tedavisinde Titan Lazer, Nd-Yag Lazer ve Limelight Lazer sistemleri kullanılır.

Titan Lazer; ameliyatsız cilt sıkılaştırma olarak bilinen titan lazer tedavisi yüz, boyun, çene, karın ve kol bölgesinde etkilidir.

Titan lazer adını Grek ateş tanrısından alır. Kullandığı kızıl ötesi ışık tedavi gereken bölgeye bir dizi hızlı ışık darbeleri verir. Titan lazer cilt yüzeyini soğuturken cildin alt tabakasını ısıtır ve doğal yaşlanma sürecinin etkisiyle oluşan, zamanla yıpranmış zayıf kolajen liflerini onarırken aynı zaman da yeni kolajen liflerinin üretilmesi için cildi uyarır.

Tedavi genellikle 1 saat sürmekte ve sonrasında ciltte 1-3 saat süren bir kızarıklık olmaktadır. Titan uygulaması sırasında ağrı ve acı hissedilmez. Bir seansta etkili olabilir fakat 2 aylık bir zamanda 2. seans ile daha iyi sonuç alınır. Asıl etki uygulamadan 2-3 ay sonra görülür.

Ameliyatsız tedaviler, cilt tonunu ve sıkılığını iyileştirmenin yanı sıra kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltmak için çok iyi seçimlerdir. Sonuçlar kalıcı değildir, tekrarları gerekir.

Ameliyatsız tedavi yöntemleri ile bakımlı ve sağlıklı yaşam, hayat tarzımız olursa uzun yıllar genç ve dinamik bir görünümümüz olur.

Bu uygulamaları tercih ederken riskleri en aza indirmek ve sonuçları en üst düzeye çıkarmak için, bu yöntemlerde kapsamlı deneyime sahip bir dermatolog veya plastik cerrahla çalışmak önemlidir.

Civaş Klinik olarak bütünsel bir yaklaşım içinde hastalarımız için en güvenilir ve kişiye uygun tedavi yöntemlerini uygulamaktayız.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara ŞA-RA Binası Çankaya / ANKARA

Kaş Arası Botulinum Toksin Uygulaması

Sadece kaş arası botulinum toxin (Dysport/Botox) uygulaması yapılabilir? Sadece kaşa arasında çizgileri olana genç hastalar için bu bölgeye yapılacak botulinum…

Paris Işıltısı Ankara

Paris Işıltısı Nedir? Paris ışıltısı, diğer bilinen adıyla NCTF-135 HA cilt güçlendirme ve yenileme yani anti-aging amacıyla kullanılan bir mezoterapi…

Stres Saçları Beyazlatır Mı?

Stres, Saçları Beyazlatır Mı? Aşırı stresin bir gecede saçları beyazlatabildiği oldukça yaygın bir inançtır. Fransa Kraliçesi Marie Antoinette’nin 37 yaşında…

Kılcal Damar Tedavisi

Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Etki Eder ? Lazer ışığı damar içindeki hemoglobin tarafından emilir. Damarın içinde belli bir ısıya…

Lazer Epilasyon Uygulamaları

Lazer Epilasyon Uygulamaları; Lazer epilasyonu istenmeyen tüylerimizden kurtulabilmemizi sağlayan bir teknoloji olarak tanımlayabiliriz. Lazer epilasyon farklı dalga boylarındaki ışığın bir…