Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri – Titan Lazer ile Cilt Gençleştirme Nasıldır?

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri-Titan Lazer ile Cilt Gençleştirme Nasıldır?Ameliyatsız yüz germe yöntemleri ile günümüzde kırışıklıklar ve cilt sarkması problemleri oldukça iyi sonuçlar vermektedir. İlerleyen yaşla birlikte oluşan kırışıklık ve sarkmalar insanların psikolojilerini olumsuz etkiler. Ameliyatsız cilt germe yöntemleri ve Titan lazer gibi cilt gençleştirme cihazları ile hem psikolojimizi hem de görünümümüzü iyileştirir, bizi mutlu eder.

Cilt germe işleminde kullanılan Titan Lazer gibi  cilt gençleştirme cihazları ve ürünler azalan kolajen üretimini de arttırarak cildin sıkılaşmasını ve pürüzsüzleşmesini de sağlar.

Anti-aging yani cilt yenileme ve cilt germe uygulamaları doktorunuz tarafından kişiye özel planlanır, cildin yapısına ve ihtiyacına göre tedavi yöntemleri belirlenir.

Ameliyatsız Gıdı Estetiği

Yüz germe ve Yüze Hacim Verme Yöntemleri Nelerdir?

Botoks ve Dolgu Uygulamaları

Yüzdeki kırışıklıkları ve kaş çatma çizgilerini azaltmak konusunda, Botoks ve diğer botulinum toksin enjeksiyonları gibi yüz germe yöntemi popülaritesini arttırmaya devam etmektedir. Botoks enjeksiyonları mevcut kırışıklıkları iyileştirme birlikte yenilerinin de oluşmasını yavaşlatır. Yani önleyici tedavi olarak da işe yarar.

Botoks tekrarlanması gereken bir cilt germe yöntemidir. Botoksun etki süresi genel olarak uygulanan bölgeye göre 4-6 ay arasındadır. Enjeksiyon yapıldıktan 5 ile 7 gün arasında etkisi görülür.

Dolgu Tedavisi

Cilt gençleştirme yöntemlerinden biri de dolgu maddeleridir. Ankara dolgu tedavisi ile kırışıklıklar açılır ve ciltteki hacim kayıpları giderilmiş olur. Daha genç ve dinamik bir görünüm elde edilir.

Dermal dolgu maddeleri, hyaluronik asit, poli-L-laktik asit veya kalsiyum hidroksilapatit gibi jel benzeri maddelerden oluşan bir tedavidir. Bu maddeler cilt altına enjekte edilir. Bilinen bazı dolgu maddeleri şunlardır; bellafill, juvaderm, Restylane, Radisse, heykeltraş

Dolgu maddeleri cilt germe kadar cilt gençleştirme için de etkilidir. Yaklaşık olarak etki süreleri 6 ile 18 ay arasındadır.

Cilt Germe Yöntemleri Nelerdir?

Yaşlandıkça cildimiz elastikiyetini kaybeder ve daha gevşek bir görünüm oluşur. Cildin sıkılaştırmak için uzmanlar enerji bazlı cilt sıkılaştırma tedavileri kullanırlar.

Ulterapi; çene ve yüz bölgesindeki derinin katmanlarını kaldırmak için ve desteklemek için ultrason ısı enerjisi ile yapılan bir uygulamadır.

Mikroiğneleme; Radyofrekans ile mikroiğneleme yöntemi ile yeni bir cilt dokusu ve kolajen oluşturmak amaçlanır. Özellikle sarkma, yara izi ve cilt dokusu ile ilgili sorunlar için yararlıdır.

Cilt Yenileme Yöntemleri Nelerdir?

Cilt yenileme yöntemleri; kimyasal peeling, mikrodermabrazyon ve lazer sistemleri cildin dokusunu iyileştirir, cildi pürüzsüzleştirir ve görünümünü iyileştirir.

Mikrodermabrazyon

Cilt yenileme tedavileri içinde mikrodermabrazyon genellikle cilt dokusunu ve tonunu dengeleyen minimal invaziv bir yöntemdir.

Kırışıklıkların, sivilce izlerinin, genişlemiş gözeneklerin ve çatlakların tedavisi için kullanılan mikrodermabrazyon tedavi yöntemi dermatolojik cilt bakımı olarak da adlandırılır.

Mikroiğneleme tedavisinin uygulanmasından sonra birkaç gün sürebilen şişlik, kızarıklık ve ciltte pullanma gibi geçici bir durum görülebilir. Tedavi sonrası cildiniz güneşe karşı daha duyarlı olacağı için güneşten koruyucu krem kullanmanız gerekir.

Sivilce Akne İzi Tedavisi – Mikrodermabrazyon Nedir?

Lazerle Cilt Yenileme – Titan Lazerle Cilt Gençleştirme Nasıldır?

Cerrahi olmayan bir yöntem de lazer sistemleri ile yapılan cilt gençleştirmedir.

Yaşla oluşan cilt sorunları, güneş hasarları, sivilce izleri, leke tedavileri için ablatif veya ablatif olmayan lazer tipleri kullanılır.

3D Tedavisi; üç ayrı lazer sisteminin birlikte kullanıldığı 3D tedavisi cilt tonundaki eşitsizlikler, gözenekler, cilt sarkmaları ve leke tedavileri için kullanılan yöntemdir.

3D tedavisinde Titan Lazer, Nd-Yag Lazer ve Limelight Lazer sistemleri kullanılır.

Titan Lazer; ameliyatsız cilt sıkılaştırma olarak bilinen titan lazer tedavisi yüz, boyun, çene, karın ve kol bölgesinde etkilidir.

Titan lazer adını Grek ateş tanrısından alır. Kullandığı kızıl ötesi ışık tedavi gereken bölgeye bir dizi hızlı ışık darbeleri verir. Titan lazer cilt yüzeyini soğuturken cildin alt tabakasını ısıtır ve doğal yaşlanma sürecinin etkisiyle oluşan, zamanla yıpranmış zayıf kolajen liflerini onarırken aynı zaman da yeni kolajen liflerinin üretilmesi için cildi uyarır.

Tedavi genellikle 1 saat sürmekte ve sonrasında ciltte 1-3 saat süren bir kızarıklık olmaktadır. Titan uygulaması sırasında ağrı ve acı hissedilmez. Bir seansta etkili olabilir fakat 2 aylık bir zamanda 2. seans ile daha iyi sonuç alınır. Asıl etki uygulamadan 2-3 ay sonra görülür.

Ameliyatsız tedaviler, cilt tonunu ve sıkılığını iyileştirmenin yanı sıra kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltmak için çok iyi seçimlerdir. Sonuçlar kalıcı değildir, tekrarları gerekir.

Ameliyatsız tedavi yöntemleri ile bakımlı ve sağlıklı yaşam, hayat tarzımız olursa uzun yıllar genç ve dinamik bir görünümümüz olur.

Bu uygulamaları tercih ederken riskleri en aza indirmek ve sonuçları en üst düzeye çıkarmak için, bu yöntemlerde kapsamlı deneyime sahip bir dermatolog veya plastik cerrahla çalışmak önemlidir.

Civaş Klinik olarak bütünsel bir yaklaşım içinde hastalarımız için en güvenilir ve kişiye uygun tedavi yöntemlerini uygulamaktayız.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara ŞA-RA Binası Çankaya / ANKARA

Botulinum Toksini Nedir?

Clostridium botulinum bakterileri tarafından üretilen Botulinum toksini piyasada Botoks veya Botox olarak adlandırılmaktadır.Botulinum adı, Latince botulus (sosis) kelimesinden türetilmiştir. Botulinum…

Kadınlarda Saç Ekimi Tedavisi Ankara

Saç dökülmesinden mustarip kadınlarda saç ekimi tedavisine karar vermeden önce, saç dökülmesine neden olabilecek tedavi edilebilir tıbbi durumları ekarte etmek için…

Regenera Activa Saç Tedavisi

Erken dönem saç dökülmelerinin önlenmesinde kullanılan ilaç tedavilerinin yanı sıra kişinin kendi dokusundan hazırlanan doku ekstrelerinin kişiye enjeksiyonu saç hücrelerinde…