Kristal Dolgu ile Hacim ve Ciltte Yenilenme

Kristal Dolgu (Kalsiyum Hidroksiapatit) Nedir?

Yaş almayla birlikte yüzümüzdeki deri, kaslar, yağlar ve kemikler incelmeye ve sarkmaya başlar. Bunun sonucunda yüzde kırışıklıklar, gevşemeler ve hacim kayıpları oluşur. Kristal dolgu maddesi bu değişimi olumlu hale getirebilir.

"KristalMineral aşı”, “porselen dolgu” ve “kristal dolgu” olarak da bilinen Kalsiyum Hidroksiapatit bir dermal dolgu maddesidir. Bizim de Kristal dolgu olarak adlandırdığımız bu dolgular laboratuvuar koşullarında elde edilen CaHA (kalsiyum hidroksiapatit) mikropartiküllerinden ve su bazlı jelden oluşmuştur.

Yapısal bileşenleri kalsiyum ve fosfat iyonlarıdır. Bu maddeler insan dokusunda doğal olarak bulunurlar. Bu nedenle %100 vücuda uyumludur ve tedavi öncesinde hiçbir teste gerek duyulmaz.

Botoks Tedavisi Ankara

Bu dolgu maddesi kırışıklık ve hacim arttırma tedavisinde Radiesse® marka adıyla Healt Canada ve FDA tarafından onaylanmış ve dünyanın 57 ülkesinde kullanılmaktadır. Farklı markada kristal dolgular da vardır.

Kalsiyum Kristal Dolgu Hangi Durumlarda Kullanılır?

Kalsiyum kristal dolgu (kalsiyum hidroksiapatit) cilt gençleştirme, yaşa bağlı oluşan hacim kaybını azaltma veya giderme tedavisinde hem kadınlar hem de erkeklerde kullanılır.

Ayrıca, yüzün alt yarısını ve elleri hedefler. Bu dolgunun kullanıldığı alanlar şunlardır:

  • Yanaklardaki sarkmalar
  • Elmacık kemiği altı boşluklar
  • Marionette çizgileri ve gülme çizgileri
  • Nazolabial kıvrımlar (burun köşelerinden ağza doğru çizgiler)
  • Çene kırışıklıkları
  • Gıdı kontürleri
  • Ellerin arkasındaki kırışıklıklar
  • Burun darbeleri (ameliyatsız burun estetiği için)

Neden Kristal Dolgu (Radiesse®) Tercih Edilir?

Kalsiyum hidroksilapatit, hacim arttırıcı bir maddedir. Yani kırışıklıkları sadece düzeltmek yerine cildinizin alt katmanlarına hacim ve form kazandırır. İnvaziv olmayan ameliyatsız, doğal görünen bir yüz germe işlemidir. Vücutla uyumlu bir dolgu maddesi olması güvenilirliğini arttırmaktadır.

Kalsiyum hidroksilapatit, fasiyal yumuşak dokunun güçlenmesinde çok etkili ve güvenilir bir dolgudur. Kolajen üretmini tetiklemesi, yüksek elastikiyet ve viskoziteyi sağlaması kalsiyum dolguyu diğerlerinden ayıran önemli özelliklerdir.

Bazı dermal dolgu maddelerinden çok daha uzun süre etkilidir. Kalsiyum kristal dolgunun etki süresi kişiye göre değişmekle birlikte genelde 12 ile 18 ay sürebilir.

Kırışıklıklar, cilt sarkmaları veya ciltteki kıvrımlar için kalıcı bir çözüm değildir. Tekrarlanması gerekir.

Kristal Dolgu Ankara, Yüz Dolgusu Ankara, Dolgu ile Yüz Şekillendirme

Kristal Dolgu (Mineral ) Nasıl Etki Eder?

Kalsiyum dolgu cilde enjekte edildikten sonra anında görünür bir değişme yaratır. Bununla birlikte asıl etkisi haftalar sonra daha iyi hissedilir. Çünkü dolgu enjekte edildikten sonra vücudunuzun doğal kolajen üretimini de aktive eder. Bu da cildinizin daha genç ve ışıltılı bir görünümde olmasını sağlar.

Kalsiyum ve su bazlı jel ile yapılmış olan Kalsiyum Hidroksiapatit güvenle enjekte edildikten sonra, parçalanarak kalsiyum ve fosfat iyonlarına dönüşür. Cildinizde “lift” etkisi yapar. Bu mineraller vücudumuz için tanıdık olduğundan doğal olarak metabolizasyon yoluyla kaybolurlar.

Dolgu uygulaması, anestesi gerektirmeyen ağrı hissi çok düşük bir tedavidir. Tedavi süresi 30-40 dakikadır ve etkisi hemen fark edilir ve ilerleyen zamanda artar.

Kalsiyum kristal dolgu  göz çevresinde ve dudaklarda kullanılmaz. Doktorunuz dolgu gerektiren bölgelerinizde o bölgeye uygun dermal dolgu maddelere göre bir tedavi prosedürü planlar.

Kristal Dolgu (Radiesse®) Yan Etkileri

Dolgu tedavisi gören hastalar bazen yalnızca enjeksiyon bölgesinde şişlik, kızarıklık veya morarma yaşarlar. Bu normalde bir hafta içinde kendiliğinden geçer. Bununla birlikte, tüm normal aktivite devam ettirilebilir.

Morarma yaşamamak için tedavi seansından önce ve sonra kan sulandırıcı ilaçlardan kaçınmak önemlidir. Ayrıca tamamen iyileşene kadar UV ışınlarından ve aşırı egzersizden de kaçınılmalıdır.

Kristal dolgu yaptırmaya karar verirken güvenilir ve deneyimli bir doktor seçmeli ve ön görüşmede tıbbi geçmişinizle ilgili doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Reşit olmayan, hamile ve emziren kişilere dolgu estetik tedavisi uygulanmaz.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara ŞA-RA Binası Çankaya / ANKARA

Lazer İle Damarsal Lezyon Tedavisi

Lazer İle Damarsal Lezyon Tedavisi Damarsal problemler ve cilt kızarıklığı genellikle yapısal durumlar ve hormon bozukluklarına bağlı olarak rozasea gibi…

Ankara Lazer Epilasyon

Hızlı ve Kalıcı Lazer Epilasyon Nedir? Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte yaşamlarımıza giren lazerler birçok alanda olduğu gibi estetik alanında da kullanılmaktadır. Lazer epilasyon  uygulamaları…

Botulinum Toksinin Etki Süresi Ne Kadardır?

Botulinum toksin, kasların çalışmasını sağlamak için sinir sinyalleri veren reseptörlere bağlanarak çalışır. Ancak, vücudumuz her zaman yeni reseptörler ve nörotransmitter…

Tırnak Mantarının Belirtileri Nelerdir?

Tırnak Mantarının Belirtileri Nelerdir? Tırnak etinde kızarma, tırnakta kalınlaşma,çabuk kırılma ve tırnağın saydamlığını kaybetmesi tırnak mantarının belirtileri arasında yer almaktadır.Tırnak…