Ankara Botoks ile Kırışıklık Tedavisi

Botoks, Botoks Ankara, Botoks ile kırışıklık tedavisi, Kırışıklık Tedavisi, Ankara BotoksAnkara Botoks uygulaması ile yaş almayla birlikte yapılan mimik hareketlerinin oluşturdugu  yüz ve boyun bölgemizde ki çizgilenmeler (kırışıklıklar) tedavi edilebilir.

Yüzümüzdeki kırışıklıklar botoks enjeksiyonu ile hafifletilebilmekte  ve yenilerinin oluşumu engellenebilmektedir. Kırışıklıklar çok derin ve yıllanmış ise botoks ile dümdüz bir görünüm elde etmek zordur. Ancak düzenli olarak Botoks tedavisine devam edilirse kırışıklıkların derinliği azalır ve belirsiz hale gelebilir.

FDA onaylı olan botulinum toksin; “Clostridium Botulinum” isimli bakteriden üretilmiş amino asit içeriğine sahip bir proteindir. Etkisi kas kontraksyonunu azaltarak mimik kaslarına bağlı gelişen kırışıklık ve çizgilerin giderilmesinde kullanılır. Botoks uygulaması, kırışmaya sebep olan kasları bloke ederek yüzde daha genç ve dinamik bir görünüm sağlar.

Göz kenarı, alın ve kaş arası kırışıkları nasıl oluşur? Nasıl tedavi edilir?

Dinamik Kırışıklıklar

Dinamik kırışıklıklar, gülümsediğinizde, güldüğünüzde veya hayret ifadesinde olduğu gibi mimik kaslarının hareketlerinden kaynaklanır. Yaygın dinamik kırışıklıklar kaş arası çizgilerini, gözlerimizin etrafındaki kaz ayaklarını ve alnımızdaki çizgileri içerir. Kas aktivitesini geçici olarak felç etmek veya gevşetmek için çeşitli botulinum toksini formları kullanır ve dinamik kırışıklıklar için oldukça iyi bir seçenektir. Kırışıklıkları düzelterek daha genç bir görünüm kazandırabilir.

Statik Kırışıklıklar

Statik kırışıklıklar, cildinizdeki elastikiyet ve kolajen kaybından veya güneş veya sigaranın neden olduğu hasarlardan kaynaklanır. Cildimiz yıllar içinde incelir, kurur ve hacimini kaybeder. Statik kırışıklıklar botulinum toksinler ile bir miktar açılabilsede tamamen açılması için hyaluronic asid veya calcium kristal dolgular ile desteklemek gerekebilir. Böylece hacmini kaybetmiş bölgeler içinde volüm kazandırılmış olur.

Botulinum toksin ve dolgu maddeleri sadece alanında uzman doktorlarca yapılmalıdır. Anatomik açıdan damar ağlarının olduğu bölgelerde geçici ve kalıcı komplikasyon riski vardır. kontrolünde kullanılmalıdır. Yan etkilerden kaçınmak için enjeksiyonların doğru kas gruplarına yapılması gerekir.

Botoks Kullanım Alanları Nelerdir?

Botoks Etkisi Ne Zaman Bitecektir?

Teknik olarak zor görünmeyen botoks uygulaması ayrıntılı bir cerrahi anatomi bilgisi ile iyi bir deneyim ve dikkat gerektiren bir uygulamadır.

Hekim olmayan kişilerce yapılması durumunda hayatınızda önemli sorunlar oluşturabilir.

Botulinum toksin kırışıklık tedavisinde 4-6 ay arasında etkili olduğu bilinmektedir.

Bu sürenin sonunda uygulama tamamen isteğe bağlı tekrarlanabilir.

Botoks yüzünüzün doğallığını bozar mı?

Botulinum toksin uygulaması uygun dozlarda yapıldığında kas aktivitesine bağlı oluşmuş kırışık tedavisinde istenildiği takdirde doğal bir sonuç elde edilebilir.

Botoks ile Kırışıklık Tedavisinin Riskleri nelerdir?

ankara çayyolu botoks tedavisi, botoks tedavisi çayyoluMimik kaslarının tamamen sabitlenmesine Botulinum toksin ile kırışıklık tedavisi uygulanması sonucu yüzün ifadesiz bir görüntü alması, kaşların aşırı kalkması en çok şikâyet edilen ve istenmeyen riskler arasındadır. Enjeksiyon sonrasında enflamasyon, ağrı, his kaybı, hassasiyet, kızarıklık, morluk karşılaşılabilen risklerdir.

Çok nadiren olsa da göz kapağında düşme görülebilir. Bu yan etkiler geçici olup kendiliğinden geçebilir. Botulinum toksin dozunun kas gücüne ve kişinin yüz anatomisine göre dozların ve uygulama noktalarının belirlenmesi, istenmeyen etkilerin önlenmesinde yardımcı olacaktır.

Sadece Kaş Arası Botoks Uygulaması Yapılabilir Mi? (Dysport/Botox)

Sadece kaşa arasında çizgileri olana genç hastalar için bu bölgeye yapılacak botulinum toksin (Dysport/ Botox) uygulamaları yeterli olacaktır. Düzenli uygulamalar ile kaş arası çizgisinin derinliği yumuşayacak ve iyileşecektir.

Ankara Botoks Tedavisi işleminden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ankara Çayyolu Botoks Kırışıklık Tedavisi 2023 Fiyatları

Botulinum Toksin ile kırışıklık tedavisi 2023 güncel fiyatları hakkında bilgi alabilmek için doktorunuzu belirlemeli ve daha sonra fiyat bilgisi talebinde bulunmalısınız.

Botulinum toksin ile kırışıklık tedavisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen İletişime Geçin

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara ŞA-RA Binası Çankaya / ANKARA

Ameliyatsız Burun Estetiği Ankara

Burun Dolgusu Son yıllarda özellikle ameliyat olmaktan çekinen ya da iyileşmek için yeterli zamanı olmayan kişiler için yapılabilecek pratik ameliyatsız…

Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama

Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama, Bölgesel incelme ve Selülit tedavisi  Beslenme alışkanlıklarının düzeltilmesi, yağ yakıcı diyetler ve egzersiz, bazı durumlarda bölgesel…

Botulinum Toksinin Etki Süresi Ne Kadardır?

Botulinum toksin, kasların çalışmasını sağlamak için sinir sinyalleri veren reseptörlere bağlanarak çalışır. Ancak, vücudumuz her zaman yeni reseptörler ve nörotransmitter…

Kılcal Damar Tedavisi

Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Etki Eder ? Lazer ışığı damar içindeki hemoglobin tarafından emilir. Damarın içinde belli bir ısıya…

Ankara Botoks Tedavisi

Botoks Nedir ? Ankara botoks fiyatları nasıl belirlenir, Ankara Botoks; (Botox / Dysport ), kası zayıflatan veya kasın geçici felcine…

Ankara Saç Ekimi Tedavisi

Saç Ekimi Nedir? Alanında uzman hekimlerce verici bölge olarak adlandırılan, vücudumuzun kıl içeren bölgelerinden; saçlı deri, göğüs, sakal, kol-bacak kıllarından…

Erkek Tipi Kellik Nedir?

Birçok erkekte ve bazı kadınlarda görülen erkek tipi kellik nedir? Erkek tipi kellik genellikle yetişkin erkeklerde görülen androgenetik alopesi olarak…

Botulinum Toksin Nedir, Nasıl Uygulanır?

Botulinum Toksin içeriğine sahip ilaçlar uygulama yapılan kasın aktivitesinde geçici paralizi oluşturarak etki etmektedir. Toksin bir tür bakteri tarafından üretilir.…