Ankara Botoks ile Kırışıklık Tedavisi

Botoks, Botoks Ankara, Botoks ile kırışıklık tedavisi, Kırışıklık Tedavisi, Ankara BotoksAnkara Botoks uygulaması ile yaş almayla birlikte yapılan mimik hareketlerinin oluşturdugu  yüz ve boyun bölgemizde ki çizgilenmeler (kırışıklıklar) tedavi edilebilir.

Yüzümüzdeki kırışıklıklar botoks enjeksiyonu ile hafifletilebilmekte  ve yenilerinin oluşumu engellenebilmektedir. Kırışıklıklar çok derin ve yıllanmış ise botoks ile dümdüz bir görünüm elde etmek zordur. Ancak düzenli olarak Botoks tedavisine devam edilirse kırışıklıkların derinliği azalır ve belirsiz hale gelebilir.

FDA onaylı olan botulinum toksin; “Clostridium Botulinum” isimli bakteriden üretilmiş amino asit içeriğine sahip bir proteindir. Etkisi kas kontraksyonunu azaltarak mimik kaslarına bağlı gelişen kırışıklık ve çizgilerin giderilmesinde kullanılır. Botoks uygulaması, kırışmaya sebep olan kasları bloke ederek yüzde daha genç ve dinamik bir görünüm sağlar.

Göz kenarı, alın ve kaş arası kırışıkları nasıl oluşur? Nasıl tedavi edilir?

Dinamik Kırışıklıklar

Dinamik kırışıklıklar, gülümsediğinizde, güldüğünüzde veya hayret ifadesinde olduğu gibi mimik kaslarının hareketlerinden kaynaklanır. Yaygın dinamik kırışıklıklar kaş arası çizgilerini, gözlerimizin etrafındaki kaz ayaklarını ve alnımızdaki çizgileri içerir. Kas aktivitesini geçici olarak felç etmek veya gevşetmek için çeşitli botulinum toksini formları kullanır ve dinamik kırışıklıklar için oldukça iyi bir seçenektir. Kırışıklıkları düzelterek daha genç bir görünüm kazandırabilir.

Statik Kırışıklıklar

Statik kırışıklıklar, cildinizdeki elastikiyet ve kolajen kaybından veya güneş veya sigaranın neden olduğu hasarlardan kaynaklanır. Cildimiz yıllar içinde incelir, kurur ve hacimini kaybeder. Statik kırışıklıklar botulinum toksinler ile bir miktar açılabilsede tamamen açılması için hyaluronic asid veya calcium kristal dolgular ile desteklemek gerekebilir. Böylece hacmini kaybetmiş bölgeler içinde volüm kazandırılmış olur.

Botulinum toksin ve dolgu maddeleri sadece alanında uzman doktorlarca yapılmalıdır. Anatomik açıdan damar ağlarının olduğu bölgelerde geçici ve kalıcı komplikasyon riski vardır. kontrolünde kullanılmalıdır. Yan etkilerden kaçınmak için enjeksiyonların doğru kas gruplarına yapılması gerekir.

Botoks Kullanım Alanları Nelerdir?

Botoks Etkisi Ne Zaman Bitecektir?

Teknik olarak zor görünmeyen botoks uygulaması ayrıntılı bir cerrahi anatomi bilgisi ile iyi bir deneyim ve dikkat gerektiren bir uygulamadır.

Hekim olmayan kişilerce yapılması durumunda hayatınızda önemli sorunlar oluşturabilir.

Botulinum toksin kırışıklık tedavisinde 4-6 ay arasında etkili olduğu bilinmektedir.

Bu sürenin sonunda uygulama tamamen isteğe bağlı tekrarlanabilir.

Botoks yüzünüzün doğallığını bozar mı?

Botoks ile ilgili yaygın bir düşünce, yüz ifadelerini meydana getiren mimikleri donduracağı ve doğal olmayan bir ifade yaratacağıdır.

Botoks tedavisinin iyi sonuç vermesi bir çok etkene bağlıdır. Öncelikle uygulayıcının bir dermatolog olması önemlidir çünkü deriyi en iyi tanıyan dermatologlardır.

Botoks uygulanacak kişinin, yaşı, yüz yapısı, genel sağlığı ve ne istediği önemlidir.

Farklı kas gruplarının toksin maddeye karşı hassasiyetleri, botoks enjeksiyonunun dozu ve içeriği yani ilacın güvenirliği çok önemlidir. Herkesin bildiği gibi “İlacı zehirden ayıran dozudur.”

Kişinin yaşına ve uygulanan kasa göre uygun dozlar belirlenmelidir.

Botulinum toksin uygulamasında, yukarıdaki etkenler göz önünde bulundurulup, uygun dozlarda yapıldığında kas aktivitesine bağlı oluşmuş kırışık tedavisinde doğal bir sonuç elde edilebilir.

Mikrobotoks Nedir?Mikrobotoks , Mikro Botoks Ankara

” Mikrobotoks (mezobotoks) nedir? ” sorusunu kısaca, botoksun minik dozlarda intradermal düzlemde uygulanmasıdır, şeklinde cevaplayabiliriz.

Klasik botoks uygulaması, kırışıklık ve ince çizgilerin azaltılmasında en çok kullanılan ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemi olmaya devam etmektedir.

Bununla beraber botoks ile ilgili çalışmalar farklı kullanım alanlarında da botulinum toksininin iyi bir tedavi seçeneği olduğunu göstermektedir. Gündemden düşmeyen masseter botoksu ile birlikte önemli bir trend yakalayan mikrobotoks ya da mezobotoks uygulaması buna örnektir.

Botulinum toksinin klasik uygulama kas içine yapılırken, mikrobotoks çok küçük dozlarda dermise yapılır. Botoks uygulamasında olduğu gibi mimik hareketleri çok etkilenmez ve daha doğal bir sonuç elde edilebilir.

Yüz gençleştirmenin yanı sıra hem estetik hem de klinik birçok tedavide kullanılan bir yöntemdir. Mikrobotoksun kullanıldığı alanlar;    

  •  yüz ve boyun gençleştirme,
  • gözeneklerin küçültülmesi,
  • rozasea,
  • hiperhidroz,
  • akne,
  • keloid ve skarlar gibi endikasyonların tedavisinde etkili olmaktadır.

Botoks ile Kırışıklık Tedavisinin Riskleri nelerdir?

ankara çayyolu botoks tedavisi, botoks tedavisi çayyoluMimik kaslarının tamamen sabitlenmesine Botulinum toksin ile kırışıklık tedavisi uygulanması sonucu yüzün ifadesiz bir görüntü alması, kaşların aşırı kalkması en çok şikâyet edilen ve istenmeyen riskler arasındadır. Enjeksiyon sonrasında enflamasyon, ağrı, his kaybı, hassasiyet, kızarıklık, morluk karşılaşılabilen risklerdir.

Çok nadiren olsa da göz kapağında düşme görülebilir. Bu yan etkiler geçici olup kendiliğinden geçebilir. Botulinum toksin dozunun kas gücüne ve kişinin yüz anatomisine göre dozların ve uygulama noktalarının belirlenmesi, istenmeyen etkilerin önlenmesinde yardımcı olacaktır.

Sadece Kaş Arası Botoks Uygulaması Yapılabilir Mi? (Dysport/Botox)

Sadece kaşa arasında çizgileri olana genç hastalar için bu bölgeye yapılacak botulinum toksin (Dysport/ Botox) uygulamaları yeterli olacaktır. Düzenli uygulamalar ile kaş arası çizgisinin derinliği yumuşayacak ve iyileşecektir.

Ankara Botoks Tedavisi işleminden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ankara Çayyolu Botoks Kırışıklık Tedavisi 2024 Fiyatları

Botulinum Toksin ile kırışıklık tedavisi 2024 güncel fiyatları hakkında bilgi alabilmek için doktorunuzu belirlemeli ve daha sonra fiyat bilgisi talebinde bulunmalısınız.

Botulinum toksin ile kırışıklık tedavisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen İletişime Geçin

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara ŞA-RA Binası Çankaya / ANKARA

Koltuk Altı Botoksu Ankara

Koltuk Altı Botoksu ile Terleme Tedavisi Nedir? Koltuk altı terlemesi için koltuk altı botoksu ile terleme tedavisi, FDA tarafından onaylanmış…

Ankara Burun Dolgusu

Ameliyatsız Burun Estetiği Rinoplasti Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Ameliyatsız burun estetiği  rinoplasti, sıvı rinoplasti olarak da adlandırılır. Burnunuzun yapısını…

Yüz Dolgusu Ankara

Yüz Dolgu Maddeleri Yüz dolgu maddeleri, kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve yaşla birlikte azalan yüz dolgunluğunu geri kazanmak için yüzün çizgilerine,…

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Cinsel yolla bulaşan hastalıkların birçoğu ilerleyen zamanlarda ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar her zaman semptomlara neden…

BOTOKS VEGAN MI?

Botoks esasında bakteri bazlı bir toksinin yüzünüze veya sorunlu bölgenize enjekte edilmesi işlemidir. Botoks yaptırma ile ilgili çeşitli endişelerin yanında…

Akne Tedavisi

Akne Nedir ? Genç nüfusun %85’ini etkileyen akneler vücutta yüz, sırt ve gövdede yağ bezlerinin aşırı aktivitesi sonucunda oluşan bir…