Ankara Botoks ile Kırışıklık Tedavisi

Botoks, Botoks Ankara, Botoks ile kırışıklık tedavisi, Kırışıklık Tedavisi, Ankara BotoksAnkara Botoks uygulaması ile yaş almayla birlikte yapılan mimik hareketlerinin oluşturdugu  yüz ve boyun bölgemizde ki çizgilenmeler (kırışıklıklar) tedavi edilebilir.

Yüzümüzdeki kırışıklıklar botoks enjeksiyonu ile hafifletilebilmekte  ve yenilerinin oluşumu engellenebilmektedir. Kırışıklıklar çok derin ve yıllanmış ise botoks ile dümdüz bir görünüm elde etmek zordur. Ancak düzenli olarak Botoks tedavisine devam edilirse kırışıklıkların derinliği azalır ve belirsiz hale gelebilir.

FDA onaylı olan botulinum toksin; “Clostridium Botulinum” isimli bakteriden üretilmiş amino asit içeriğine sahip bir proteindir. Etkisi kas kontraksyonunu azaltarak mimik kaslarına bağlı gelişen kırışıklık ve çizgilerin giderilmesinde kullanılır. Botoks uygulaması, kırışmaya sebep olan kasları bloke ederek yüzde daha genç ve dinamik bir görünüm sağlar.

Göz kenarı, alın ve kaş arası kırışıkları nasıl oluşur? Nasıl tedavi edilir?

Dinamik Kırışıklıklar

Dinamik kırışıklıklar, gülümsediğinizde, güldüğünüzde veya hayret ifadesinde olduğu gibi mimik kaslarının hareketlerinden kaynaklanır. Yaygın dinamik kırışıklıklar kaş arası çizgilerini, gözlerimizin etrafındaki kaz ayaklarını ve alnımızdaki çizgileri içerir. Kas aktivitesini geçici olarak felç etmek veya gevşetmek için çeşitli botulinum toksini formları kullanır ve dinamik kırışıklıklar için oldukça iyi bir seçenektir. Kırışıklıkları düzelterek daha genç bir görünüm kazandırabilir.

Statik Kırışıklıklar

Statik kırışıklıklar, cildinizdeki elastikiyet ve kolajen kaybından veya güneş veya sigaranın neden olduğu hasarlardan kaynaklanır. Cildimiz yıllar içinde incelir, kurur ve hacimini kaybeder. Statik kırışıklıklar botulinum toksinler ile bir miktar açılabilsede tamamen açılması için hyaluronic asid veya calcium kristal dolgular ile desteklemek gerekebilir. Böylece hacmini kaybetmiş bölgeler içinde volüm kazandırılmış olur.

Botulinum toksin ve dolgu maddeleri sadece alanında uzman doktorlarca yapılmalıdır. Anatomik açıdan damar ağlarının olduğu bölgelerde geçici ve kalıcı komplikasyon riski vardır. kontrolünde kullanılmalıdır. Yan etkilerden kaçınmak için enjeksiyonların doğru kas gruplarına yapılması gerekir.

Botoks Kullanım Alanları Nelerdir?

Botoks Etkisi Ne Zaman Bitecektir?

Teknik olarak zor görünmeyen botoks uygulaması ayrıntılı bir cerrahi anatomi bilgisi ile iyi bir deneyim ve dikkat gerektiren bir uygulamadır.

Hekim olmayan kişilerce yapılması durumunda hayatınızda önemli sorunlar oluşturabilir.

Botulinum toksin kırışıklık tedavisinde 4-6 ay arasında etkili olduğu bilinmektedir.

Bu sürenin sonunda uygulama tamamen isteğe bağlı tekrarlanabilir.

Botoks yüzünüzün doğallığını bozar mı?

Botulinum toksin uygulaması uygun dozlarda yapıldığında kas aktivitesine bağlı oluşmuş kırışık tedavisinde istenildiği takdirde doğal bir sonuç elde edilebilir.

Botoks ile Kırışıklık Tedavisinin Riskleri nelerdir?

ankara çayyolu botoks tedavisi, botoks tedavisi çayyoluMimik kaslarının tamamen sabitlenmesine Botulinum toksin ile kırışıklık tedavisi uygulanması sonucu yüzün ifadesiz bir görüntü alması, kaşların aşırı kalkması en çok şikâyet edilen ve istenmeyen riskler arasındadır. Enjeksiyon sonrasında enflamasyon, ağrı, his kaybı, hassasiyet, kızarıklık, morluk karşılaşılabilen risklerdir.

Çok nadiren olsa da göz kapağında düşme görülebilir. Bu yan etkiler geçici olup kendiliğinden geçebilir. Botulinum toksin dozunun kas gücüne ve kişinin yüz anatomisine göre dozların ve uygulama noktalarının belirlenmesi, istenmeyen etkilerin önlenmesinde yardımcı olacaktır.

Sadece Kaş Arası Botoks Uygulaması Yapılabilir Mi? (Dysport/Botox)

Sadece kaşa arasında çizgileri olana genç hastalar için bu bölgeye yapılacak botulinum toksin (Dysport/ Botox) uygulamaları yeterli olacaktır. Düzenli uygulamalar ile kaş arası çizgisinin derinliği yumuşayacak ve iyileşecektir.

Ankara Botoks Tedavisi işleminden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ankara Çayyolu Botoks Kırışıklık Tedavisi 2022 Fiyatları

Botulinum Toksin ile kırışıklık tedavisi 2022 güncel fiyatları hakkında bilgi alabilmek için doktorunuzu belirlemeli ve daha sonra fiyat bilgisi talebinde bulunmalısınız.

Botulinum toksin ile kırışıklık tedavisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen İletişime Geçin

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara Çankaya / ANKARA

Koltuk Altı Botoksu Ankara

Koltuk Altı Botoksu ile Terleme Tedavisi Nedir? Koltuk altı botoksu ile koltuk altındaki aşırı terleme tedavisi FDA onayını almış etkili…

Erkek Tipi Kellik Nedir?

Birçok erkekte ve bazı kadınlarda görülen erkek tipi kellik nedir? Erkek tipi kellik genellikle yetişkin erkeklerde görülen androgenetik alopesi olarak…

Akne Tedavisi

Akne Nedir ? Genç nüfusun %85’ini etkileyen akneler vücutta yüz, sırt ve gövdede yağ bezlerinin aşırı aktivitesi sonucunda oluşan bir…

Botoks İle Cilt Gençleştirme

Botoks ile Cilt Gençleştirme Botoks ile cilt gençleştirme enjeksiyonları uygulamayı tercih eden hastalara daha genç bir görünüm kazandırmak için yüz…

Burun Estetiğinde Ameliyat mı Dolgu mu?

Bu sorunun cevabını hastanın kendi kendine yanıtlaması mümkün değildir. Konu ile ilgili doktorun ayrıntılı muayenesi sonucunda burnun anatomik yapısına bakılarak…

Yüz Dolgusu Ankara

Yüz Dolgu Maddeleri Yüz dolgu maddeleri, kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve yaşla birlikte azalan yüz dolgunluğunu geri kazanmak için yüzün çizgilerine,…