Kırışıklık Tedavisi

Botoks, Botoks Ankara, Botoks ile kırışıklık tedavisi, Kırışıklık Tedavisi, Ankara Botoks

BOTOKS İLE KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ

Yaş almayla, yapılan mimiklerle ve diğer faktörlere bağlı olarak yüzümüz ve boyun bölgemizde çizgilenmeler olur bu çizgiler istemediğimiz kırışıklıklardır.

Yüzümüzdeki kırışıklıklar botoks enjeksiyonu ile ortadan kaldırılabilmekte ve yenilerinin oluşumu engellenebilmektedir. Kırışıklıklar çok derin ve yıllanmış ise botoks ile dümdüz bir görünüm elde etmek zordur. Ancak düzenli olarak Botoks tedavisine devam edilirse kırışıklıkların derinliği azalır ve belirsiz hale gelebilir.

FDA onaylı olan botulinum toksin; “Clostridium Botulinum” isimli bakteriden üretilmiş amino asit içeriğine sahip bir proteindir. Etkisi kas kontraksyonunu azaltarak mimik kaslarına bağlı gelişen kırışıklık ve çizgilerin giderilmesinde kullanılır. Botoks uygulaması, kırışmaya sebep olan kasları bloke ederek yüzde daha genç ve dinamik bir görünüm sağlar.

Yüz Bölgesinde Hangi Kırışıklıklar Botoks ile Azaltılabilir?

Yüzdeki kırışıklık ve çizgiler dinamik ve statik olmak üzere ikiye ayrılır.

Dinamik kırışıklıklar; gülümsediğinizde, kaşlarınızı çattığınızda, gözünüzü kıstığınızda vb. kas hareketlerinden oluşurlar.  Yaygın dinamik kırışıklıklar gözlerinizin etrafındaki kaz ayaklarını ve alnınızdaki çizgileri içerir. Botoks, dinamik kırışıklıklar için iyi bir seçenektir ve kırışıklıkları düzeltebilir ve daha genç bir görünüm oluşturabilir.

Statik kırışıklıklar; cildinizdeki kolajen ve elastikiyet kaybı, güneş ve sigaranın neden olduğu hasarlardan kaynaklanabilir. Cildiniz hacim kaybeder, kurur ve incelir yüzünüz değişir. Statik kırışıklıklar için botoks ve dolgu birlikte kombine edilince daha iyi sonuçlar verebilecektir.

Botoks Etkisi Ne Zaman Bitecektir?

Teknik olarak zor görünmeyen botoks uygulaması ayrıntılı bir cerrahi anatomi bilgisi ile iyi bir deneyim ve dikkat gerektiren bir uygulamadır.

Hekim olmayan kişilerce yapılması durumunda hayatınızda önemli sorunlar oluşturabilir.

Botulinum toksin kırışıklık tedavisinde 4-6 ay arasında etkili olduğu bilinmektedir.

Bu sürenin sonunda uygulama tamamen isteğe bağlı tekrarlanabilir.

Botoks ile Kırışıklık Tedavisi Riskleri Nelerdir?

Botoks yüzünüzün doğallığını bozar mı?

Botulinum toksin uygulaması uygun dozlarda yapıldığında kas aktivitesine bağlı oluşmuş kırışık tedavisinde istenildiği takdirde doğal bir sonuç elde edilebilir.

Riskleri nelerdir?

Mimik kaslarının tamamen sabitlenmesine Botulinum toksin ile kırışıklık tedavisi uygulanması sonucu yüzün ifadesiz bir görüntü alması, kaşların aşırı kalkması en çok şikâyet edilen ve istenmeyen riskler arasındadır. Enjeksiyon sonrasında enflamasyon, ağrı, his kaybı, hassasiyet, kızarıklık, morluk karşılaşılabilen risklerdir. Çok nadiren olsa da göz kapağında düşme görülebilir. Bu yan etkiler geçici olup kendiliğinden geçebilir. Botulinum toksin dozunun kas gücüne ve kişinin yüz anatomisine göre dozların ve uygulama noktalarının belirlenmesi, istenmeyen etkilerin önlenmesinde yardımcı olacaktır.

Sadece Kaş Arası Botoks (Dysport/Botox) Uygulaması Yapılabilir Mi?

Sadece kaşa arasında çizgileri olana genç hastalar için bu bölgeye yapılacak botulinum toksin (Dysport/ Botox) uygulamaları yeterli olacaktır. Düzenli uygulamalar ile kaş arası çizgisinin derinliği yumuşayacak ve iyileşecektir.

Botoks Kırışıklık Tedavisi 2022 Fiyatları

Botulinum Toksin ile kırışıklık tedavisi 2022 güncel fiyatları hakkında bilgi alabilmek için doktorunuzu belirlemeli ve daha sonra fiyat bilgisi talebinde bulunmalısınız.

Botulinum toksin ile kırışıklık tedavisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen İletişime Geçin

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara Çankaya / ANKARA

Saç Dökülmesi Önlenebilir mi?

Saç Dökülmesi Önlenebilir mi? İnsanlar günde yaklaşık 100 saç teli kaybederler. Bu genellikle saç derisinin belirgin şekilde incelmesine neden olmaz…

Porto Şarabı Lekesinin Tedavisi

Porto şarabı lekesi Porto şarabı lekelerinin çoğu ya doğumda mevcuttur ya da doğumdan sonraki birkaç ay içinde ortaya çıkarlar. Leke…

Subsizyon ile Akne İzlerinin Tedavisi

Subsizyon İle Akne İzlerinin Tedavisi Subsizyon tekniği ile akne izinin altında yer alan fibroz bağlar özel iğneler ile koparılır. Subsizyon,…

Lazer ile Cilt Yenileme Nasıl Olur?

Lazer ile Cilt Yenileme Nasıl Olur? Yıllar içinde cildimizdeki fibroblast ve dolayısı ile kollajen miktarının azalması deride gözenekler, ince çizgiler,…

Lazerle Akne Tedavisi

Lazerle Akne Tedavisi Lazerler akne tedavisi hafif-orta sivilceleri önlemeyi amaçlayan bir tedavi seçeneğidir. Sivilce bakterileri gözeneklerde oluştuğunda cilt iltihaplanır akne…

Tırnak Mantarı Nedir?

Tırnak mantarları enfeksiyonlarına çeşitli mantarlar neden olabilir. En çok bilinen dermatofit adı verilen bir mantar çeşididir. Maya ve küf mantarları…
Menü