Regenera Activa Saç Tedavisi

Regenera Activa Saç Tedavisi, Regenera Activa Saç Tedavisi AnkaraErken dönem saç dökülmelerinin önlenmesinde kullanılan ilaç tedavilerinin yanı sıra kişinin kendi dokusundan hazırlanan doku ekstrelerinin kişiye enjeksiyonu saç hücrelerinde yeni damar oluşumunu uyarır.  Böylece incelmiş ve dökülme evresine girmiş saç kökleri uyarılarak aktive olur.

Ankara Saç Ekimi Tedavisi

Kadınlar için Saç Ekimi Tedavisi

Regenera Activa Nasıl Uygulanır ?

Her iki kulağın arkasından saçlarıda içeren üç veya duruma göre altı adet 2.5 mm lik punchlar ile doku parçaları çıkarılır. Özel bir kit içersinde çıkarılan dokular 50 mikron düzeyinde küçük parçalara bölünür, sonra steril serum fizyolojik içinde cilde enjekte edilir.

Regenera Activa Otolog Saç Tedavisi Kaç Seans Uygulanır ?

Regenera activa otolog saç tedavisinin tek seans uygulanması dökülme aşamasında olan saç hücrelerinin uyarımı için  yeterli olacaktır. Çoklu seanslara gerek yoktur.

Regenera Activa Otolog Saç Tedavisi Ne Tür Saç Dökülmelerinde Kullanılır ?

Kadın ve erkeklerde görülen genetik saç dökülmelerinin erken evrelerinde regenera activa saç tedavisi kullanılabilir.

Regenera Activa Otolog Saç Tedavisinin Uygulama Tekniği;

Öncelikle hastanın saçlı derisi işleme uygun hale gelecek şekilde temizlenir. Dokunun alınacağı donör bölgede yaklaşık 1.5 -2 santimetrelik bir alan traşlanır ve bu bölgeye lokal anestezi uygulanır. Daha sonra üç farklı noktadan 2.5 mm punch biyopsi ile doku alınır. Alınan  bu doku içerisine serum fizyolojik konulmuş özel bir kite yerleştirilir  ve bu tedavi için hazırlanmış cihaza konularak mikro parçacıklara  ayrılması sağlanır. Daha sonra  elde dilen otolog süspansiyon  saç dökülmesi olan ve saç dökülmesi beklenen bölgelere enjekte edilir. Uygulanan bölgeye masaj yapılarak tedavi sonlandırılır.

Regenera Activa Otolog Saç Tedavisi İşleminin Bir Riski Var Mıdır ?

İşlem lokal anestezi altında yapılan bir işlem olup lokal mikro cerrahik komplikasyon riskleri içerir. Kişinin kendi dokusu kişiye enjekte edildiği için uygulama allerji ve diğer riskleri içermez.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara ŞA-RA Binası Çankaya / ANKARA

Leke ve Kızarıklık Tedavisi

2D Cilt Yenileme İle Leke Ve Kızarıklık Tedavisi Yaşla birlikte güneş, çevresel faktörler ve yapısal durumlardan dolayı yüzde oluşan lekeler…

Burun Estetiğinde Ameliyat mı Dolgu mu?

Bu sorunun cevabını hastanın kendi kendine yanıtlaması mümkün değildir. Konu ile ilgili doktorun ayrıntılı muayenesi sonucunda burnun anatomik yapısına bakılarak…

Porto Şarabı Lekesinin Tedavisi

Porto şarabı lekelerinin çoğu ya doğumda mevcuttur ya da doğumdan sonraki birkaç ay içinde ortaya çıkarlar. Leke erken evrelerinde genellikle…