blank
Lazer Epilasyon Yapmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim ?
28 Eylül 2018
Epilasyon seans süresi kişiden kişiye ve uygulanan bölgelere göre değişiklik gösterse de optimal koşullarda genellikle 6-8 seans arasında sonuç alınabilir. İnsan vücudunda çıkan kıllar 3 evrede bulunmaktadır. Epilasyon işlemi kılların büyüme evresinde etkili olur. Kılların hepsi aynı evrede olmadığı için tek seans yeterli olmayacaktır. Bu sebeple epilasyon sonrası kıllar belli bir kısmı tekrar büyür (Anagen evrede olmayanlar). Bu sebeple bölgeye göre değişmekle birlikte 6-12 hafta sonra yeni lazer epilasyon seansı yapılması gerekir. Ancak epilasyon tamamlandıktan sonra yok olan kılların yeniden çıkmaması beklenir.
Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Tekrar Çıkar Mı ?
23 Ekim 2018

Botulinum toksin (Botox, Dysport) etki süresinin mimik kaslarına bağlı olduğunu biliyor muydunuz?

blank

Botulinum toksin (Botox, Dysport) etki süresinin mimik kaslarına bağlı olduğunu biliyor muydunuz ?


Kinetik kas yapısı

Hareketsizken çizgilerim yok, kaşlarımı istediğim zaman hareket ettirebiliyorum diyor iseniz  “Kinetik” kas yapısına sahipsiniz. Kinetik kas yapısı sahip olan insanlarda botulinum toksin’in (Botox, Dysport) etki süresi 4-6 aydır.

Hiperkinetik kas yapısı

Çok mimik yapıyorum, bazen sakin konuşurken kızgın gibi görünebiliyorum diyor iseniz “Hiperkinetik” kas yapısına sahipsiniz. Hiperkinetik kas yapısı olan insanlar ve hekimler sonuçtan memnundur. Bu insanlarda sonuçlar ortalama 4 ay sürer. Bu kas yapısına sahip olanlarda Botulinum toksin (Botox, Dysport) tedavisinin düzenli olarak tekrarlanması ve optimum sonuç almak için kas kinetiğine göre dozun artırılması gerekebilir.

Hipertonik kas yapısı

” Kızgın mısın ? ” bu soru sizi hayal kırıklıgına ugratıyor ve sürekli üzgün ve yorgun görünüyorum, derin kırışıklıklarımdan ve çizgilerimden kurtulmam çok zor diyor iseniz ”hipertonik” kas yapısına sahipsiniz. Hipertonik kas yapısı olan insanlarda etki süresi 3-4 aydır. Hem hastalar hem hekimler iki nedenle hayal kırıklıgına ugrayabilir. Çizgiler tam olarak kaybolmaz ve etki süresi 4 aydan kısa sürebilir. Bu kas yapısına sahip insanların yüz tipine baglı olarak gerekli alanlara daha yüksek ünite uygulamasından sonra bile çizgiler tam olarak ortadan kaybolmayabilir, bu sebeple hastalarda Botulinum toksin (Botox, Dysport) tedavisi düzenli olarak tekrarlanmalı ve ek olarak daha iyi genel sonuçlar elde etmek için dolgular kullanılmalıdır.

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?