Tırnak Mantarı Tedavisi

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi

Lazerle tırnak mantarı tedavisi , tırnağın dokusunu ve görünümünü göz ile görülür derecede değiştiren tırnak mantarı rahatsızlığı için uygulanan bir tedavi yöntemidir.  Tırnak mantarı tedavisinde ışık sistemi ile tedavi veya karbondioksit (CO2) ile tedaviyi kullananlar da dahil olmak üzere birkaç farklı lazer seçeneği vardır. Tırnak mantarı tedavisinde lazerlerin kullanımı ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanmıştır.

Tırnak mantarı sık rastlanan ayak problemleri arasında yer almaktadır. Tırnak mantarı problemini tamamen ortadan kaldırmak hastalarımızında bildiği gibi zordur. Çok dayanıklı bir mikroorganizma olan tırnak mantarları , derideki küçük bir çatlaktan veya tırnak plağı ile tırnak yatağı arasındaki küçük bir boşluğu işgal edebilirler ve bölgesel yayılma gösterebilirler.

Genel popülasyonda tırnak mantarı problemi %2 ile %3 oranında görülür ve 40 ile 60 yaşları arasında tırnak mantarı görülme sıklığı artar. Aynı zamanda tırnak mantarı olan hastaların yarısın da ayakta ağrı problemi yaşama olasılığı yüksektir.

Tırnak Mantarı Nasıl Teşhis Edilir?

Dermatoloğunuz muayene sonrası gerekirse laboratuvardan yardım alarak öncelikle hastalığımıza teşhis koyacaktır. Mantar testleri direkt bakı veya mantar kültürü şeklindedir.

Tırnak Mantarı Tedavisinin Çalışma Mantığı Nedir?

Lazerle tırnak mantarı tedavisinde ve diğer lazerli tedavilerde kullanılan lazer cihazları ısı üreten enerji darbeleri yayar. Bu tür bir tedavide lokalize sıcaklığı artırmak için 870 nm, 930 nm veya 1320 nm dalga boylarına sahip CO2 lazerleri veya itriyum-alüminyum-granat (YAG) lazerler kullanılır.

Tedavi sırasında aldığı ısıya yanıt olarak tırnak veya tırnak kökünde enfekte olmuş doku gazlaşır ve ayrışır. Uygulama bölgesinde veya çevresinde bulunan mantarı tahrip eder.

Tırnak Mantarı Tedavisinin Başarı Oranı Nedir?

Lazerle mantar tedavisi FDA tarafından onaylanmış olup; yapılan bilimsel çalışmalarla lazerle  mantar tedavilerinin etkinliğinin % 70 ile % 80 civarında olduğunu göstermektedir.

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisinin Aralıkları Nasıl Olmalıdır  ve Kaç Seans Sürecektir?

İşlem ortalama 15 gün arayla 4 seans olup tırnak yatağında mantar enfeksiyonun yerleştiği bölümde damarsal yapıların belirli bir ısıya ulaşması ile yok edilmesi esasına dayanır. Her bir uygulama ortalama 30 dk sürmektedir.

Kaç Seans Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi Almalıyım?

Mantar enfeksiyonlu tırnakları lazerle tedavi etmek için birkaç lazerle tırnak mantarı tedavisi seansı gerekebilir. Mantarı tedavisinin etkili olması için 6 ile 18 ay arasında seans aralarına uyumlu bir tedavi süreci gerekmektedir. Tırnak ve çevresinde ağrıya neden olsada bu tedavi saçaneği güvenli kabul edilir.

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi Etkili Midir?

Lazerle tırnak mantarı tedavisinde hem el tırnağına hem de ayak tırnağına uygulanabilmektedir. Bu hastalar tırnak mantarı ile enfekte olan el ve ayak tırnaklarında gözle görülür bir iyileşme yaşarlar.

Diğer Seçeneklerle Karşılaştırıldığında Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi

Lazerle tırnak mantarı tedavisi diğer tedavi seçenekleri arasında daha etkili olduğu bilinmektedir. tedavileri tipik olarak onikomikozu tedavi etmenin diğer yollarından daha etkilidir. Reçetesiz satılan pek çok tırnak mantarı tedavi kremi ve merhemi bulunmaktadır. Ancak sistematik yan etkilere neden olabilir ve aylarca kullanılmaları gerekebilir. İlaç ile tırnak mantarı tedavisinde başarı yakalansa bile ilerleyen süreçlerde hastalar daha öncekinden farklı bir tırnak mantarı türü ile karşı karşıya kalabilirler.

Neden Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi Tercih Edilmelidir?

El ve ayak tırnağında gözlemlenen tırnak mantarı için lazer tedavisi diğer tedavi seçenekleri baz alındığında yan etkiye sahip olmadığı için tedavi seçeneklerinin başında yer alır. Seanslar halinde iki haftada bir olmak üzere genelde 2 ay ile 2,5 ay arasında tedavi tamamlanır. Lazerle  mantar tedavisi seansları ortalama 15 ile 20 dk arasında gerçekleşir.

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi Öncesi Nelere Dikkat Etmeliyim?

Lazerle  mantar tedavisi öncesi doctor ve klinik araştırmanızı dikkatlice yapmalısınız. Yan etkisiz bir tedavi yöntemi olması ile birlikte tedavinin etkinliğini arttırmak için tedaviyi alanında uzman bir doktor tarafından almanız şiddetle tavsiye edilmektedir.

Lazerle tırnak Mantarı Tedavisi Sırasında Nelere Dikkat Etmeliyim?

Lazerle  mantar tedavisi uygulamasına başladığınız günden itibaren doktorunuzun size önerdiği tedavi elemanlarını kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Prosedüründe belirtilen seans günlerinize uymalısınız. Doktorunuzun izni olmadan tırnaklarınızı kısaltmamalı yada herhangi bir bakım uygulamamalısınız. İyileştirme sürecine girdiğinizde doktorunuz ile iletişimi kesmemeli ve tırnaklarınızı nasıl temiz ve kuru tutmanız gerektiğine dair önerilerini almalı ve bu önerilere uymalısınız.

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi Sonrası Görmem Gereken İyileşme İşaretleri Nelerdir?

Bazı hastalar lazerle tırnak mantarı tedavisi uygulamasının prosedürlerine uygun olarak iyileşme göstermez ve ek seanslara başvurulabilir. Başarılı geçen lazerle tırnak mantarı tedavisi sonrası hemen iyileşme etkilerinin gözlemlenmesi beklenemez. Etkiyi görebilmek için sağlıklı gelen tırnagın uzaması 6 ile 8 ay arasında bir süre geçmesi gerekir.

İyileşme belirtilerinin başında tırnak mantarı ile enfekte olmuş tırnağın sarı , beyaz ve kahverengimsi görüntüsünün kaybolması gelir.Pullu deri görünümünün kaybolması ve normal tırnak formlarında gelişen tırnağın gözlemlenmesi iyleşme belirtileri olarak kabul edilir.

Lazerle Mantar Tedavisi ile Birlikte Başka İlaç Kullanmam Gerekecek Mi?

Doktorunuz ihtiyaç duyarsa tırnaktaki mantarın durumuna göre karar verilir, inceltici veya yumuşatıcı kremler ek tedavi olarak eklenebilir.

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisinin Yan Etkisi Var Mıdır?

Lazer sadece belli bir seviyeye kadar tırnak bölgesini ısıtarak etki etmektedir. Deneyimli kullanıcılar ve onaylı lazerlerle yaptırıldığı sürece yan etkisi yok denecek kadar azdır.

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisinden Sonra Tırnak Mantarı Geri Döner Mi?

Başarılı bir lazerle mantar tedavisinden sonra mantar enfeksiyonu bir yıl kadar kısa bir sürede geri dönebilme ihtimali vardır.

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi Ücreti Nedir?

Lazerle tırnak mantarı tedavisinin fiyat politikası klinikten kliniğe değişiklik gösterebilir. Lazerle mantar tedavisi uygulama fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uzman desteği almak ve lazer ile tırnak mantarı tedavisi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara Çankaya / ANKARA

Lazer Epilasyon Ankara

Sayfa İçeriğiLazer Epilasyon Nedir? Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?Birinci Adımİkinci Adım Lazer Epilasyon Kullanım Alanları Lazer Epilasyon Fiyatları Lazer Epilasyon Çeşitleri Lazer Epilasyon Nedir? Teknolojinin…

Lazer Epilasyon Ağrılı Bir İşlem midir?

Lazer Epilasyon Ağrılı Bir İşlem midir? Lazer epilasyon tedavisinde uygulamanın yapıldığı bölgeye 10 ile 30 milisaniyelik lazer atışları yapılmaktadır. Atış…

El Derisinde Yaşlılık Lekelerinin Tedavisi

Sayfa İçeriğiEl Derisinde Yaşlılık Lekelerinin TedavisiEl derimizin çabuk deforme olmasının nedenleriEl derisinde yaşlılık lekelerinin tedavisi ?Akıllı ışık sistemleri ve Lazer…

Botoks İle Cilt Gençleştirme

Botoks İle Cilt Gençleştirme Botoks ile cilt gençleştirme enjeksiyonları uygulamayı tercih eden hastalara daha genç bir görünüm kazandırmak için yüz…

Titan ile Ameliyatsız Yüz Germe

Sayfa İçeriğiTitan ile Ameliyatsız Yüz GermeTitan ile ameliyatsız yüz germe sistemi başka nerelerde kullanılabilir?Tedaviden Sonra Neler Hissedeceğim?Titan ameliyatsız cilt germe…
Menü