Ankara Lazer Epilasyon 

Ankara Lazer epilasyon; Kıl köklerine etki eden ve bir daha çıkmasını önleyen estetik bir uygulamadır. Kişiler için erkek ya da kadın fark etmeden herkese güvenle uygulama yapılabilen Ankara lazer epilasyon lazer ışınları sayesinde kıl köklerinin işlevlerini durdurmak amacıyla yapılmaktadır. Oldukça güvenli ve herhangi bir yan etkisi olmayan Ankara lazer epilasyon öncesi ve sonrasında uzman kontrolünde olmalıdır. Lazer çok eski zamanlara dayalı bir tedavi yöntemiyken bu tedavi yöntemiyle kıl kökleri dahil kılcal damar ve varis tedavilerinde de başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Lazer ışınlarının etkisi kalıcı ve sağlıklı olmasından dolayı lazer epilasyon yaygın bir şekilde özellikle kadınlar arasında tercih edilen bir estetik uygulamadır.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon uygulamaları öncelikle kişinin uygunluğu kontrol edilerek hangi yöntemin tercih edileceği hakkında bilgilendirmelerle başlar. Lazer epilasyon uygulamasının sağlıklı ve kalıcı sonuçlar vermesi için mutlaka doğru yöntemin tercih edilmesi büyük önem taşır. Lazer epilasyon uygulamasının başarılı ve zamandan kazanmak için kıllar mutlaka 3 gün öncesinden tıraş edilmelidir. Kıl kökleri daha net gözükeceği için doğru cihazlarla etkili sonuçlar kısa sürede alınır. Lazer cihazından çıkan lazer ışınları kıl köklerine nüfuz etmesi için seri atışlar yapılarak bölgeye uygulama yapılır. Ankara lazer epilasyon seansları ve yöntemi kişinin kıl kökleri ve cilt yapısına göre değişiklik göstereceğinden herkes üzerinde aynı etki beklenmez. Genel itibariyle kalıcı olan lazer epilasyon yöntemi oldukça pratik ve hızlı bir şekilde kıl problemlerine çözüm niteliğinde olan bir uygulamadır.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Ankara lazer epilasyon uygulamaları her alanda güvenle kullanılan ve uygulanan estetik işlemdir. İlk lazer ışınları askeri ve endüstri alanlarında kullanılmışken gelişen teknoloji sayesinde farklı alanlarda da kullanımı başlamıştır. Günümüze gelene kadar birçok alanda başarılı olan lazer teknikleri kılcal damar ve varis tedavilerinde de etkili sonuçlar elde eden bir uygulama olduğu için tıp alanında da kullanılmıştır. Günümüzde kaliteli cihazlar ve FDA onaylı olmasından dolayı kalıcı tedavi yöntemi olan kıl problemleri üzerinde başarı yakalamış ve yaygın bir şekilde 12 yaşından büyük herkese uygulanabilen pratik ve güvenli bir uygulama haline gelmiştir.

Ankara Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Epilasyon amaçlı kullanılan lazer epilasyon çeşitleri 3 farklı şekilde uygulanır. Bu çeşitlerin kararını uzman doktor kişinin kıl ve cilt yapısına etki ederek kalıcı çözüm olması adına vermelidir ve doğru çeşitler seçilerek yan etki ihtimali yok edilir. Kişinin kıl ve cilt yapısına göre seçilmesi gereken doğru Ankara lazer epilasyon sayesinde kişiler kıl ve tüy problemlerinden kurtularak konforlu bir hayat sürerler. Doğru teknikleri kullanılarak yapılan lazer epilasyon kişide kalıcı etkiler bırakarak yan etki, ağrı ve acı hissi oluşmadan rahat bir uygulama yapılmasını sağlar. Cilt yapıları ve kıl kökleri her kişide farklıdır. Kimi kişiler açık tenli iken kimi kişiler koyu tenlidir ve herkes için Ankara lazer epilasyon uygulaması uygun olup asıl yapılması gereken doğru cihazın tercih edilmesidir.

Ankara Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer epilasyon çeşitleri ve yöntemleri uygulama şekline göre 3 başlık altında toplanır. Ankara lazer epilasyon yöntemlerinden olan alexandrite lazer epilasyon pratik ve etkili bir tedavi yöntemidir. Açık cilt tiplerinde başarı gösterirken koyu cilt yapısına sahip, ayva tüyleri gibi ince tüylerde uygulama yapılması yan etki ihtimalini arttıracağı için uygulama yapılması tavsiye edilmez. Bir diğer yöntem olan diode Ankara lazer epilasyon dalga boyları diğer yöntemlere göre uzun olmasından dolayı çok koyu cilt yapısına sahip kişilerde bile etkili ve başarılı sonuçlar veren bir yöntemdir. nd yag lazer epilasyon yöntemi ise cildin derinlere inmesinden dolayı oldukça ağrılı bir yöntem olmasından dolayı pek tercih edilmez. Derinlere inmesinin nedeni çok koyu cilt tipleri için geliştirilmiş bir yöntem olmasından kaynaklıdır.

Lazer Epilasyon Süreci

Lazer epilasyon öncesinde ve sonrasında çok bakım gerektirmeyen ancak bazı kurallara uyulması gereken bir sürece sahiptir. Lazer epilasyon yönteminin etkili olması için 15 gün boyunca kıllara dokunmamak ve seansa 3 gün kala tıraş etmek önemlidir. Lazer epilasyon öncesi cilt temizlenmeli, bronzlaşma söz konusu ise rengin açılması beklenmelidir. Ankara lazer epilasyon sonrası mutlaka güneş ışıklarından korunmalı ve direk güneş ışığına maruz kalmamak için güneş kremi kullanılmalıdır. Lazer epilasyon sonrası ilk 24 saat sıcak su teması olmamalı ve herhangi bir cildin tahriş olmasına neden olacak işlemden kaçınılmalıdır.

Lazer epilasyon uygulamalarında başarılı olmak ve sağlık açısından bir risk oluşmasını önlemek için mutlaka sağlık bakanlığından onaylı bir merkez olmasına ve merkezde uygulama yapılan cihazların FDA onaylı olmasına dikkat edilmesi gereklidir. Kişiler Ankara lazer epilasyon uygulaması yaptıracakları merkezleri tercih ederken hijyen koşullarına uygun olan merkezleri tercih etmelidir.

Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon uygulamaları farklı fiyatlara sahip olan bir uygulamadır. Ankara lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişi mutlaka öncesinde iyi bir araştırma yapmalı ve iyi bilgilendirilmelidir. Kişilerin kıl ve cilt yapısına göre, uygulama yapılacak merkezin konumuna ve uygulamayı yapacak doktorun uzmanlığına göre birçok faktör Ankara lazer epilasyon fiyatları üzerinde etkilidir. Bu fiyatlar her sağlık merkezinde farklı kriterlere bağlı olarak değişiklik gösterir.

 

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?