blank
Koç Kuleleri | Yüz dolgusu
3 Ağustos 2020
ankara botoks
Ankara Botoks
24 Ağustos 2020

Koç Kuleleri Lazer Epilasyon

blank

 Koç kuleleri Lazer Epilasyon Nedir?

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte yaşamlarımıza giren koç kuleleri lazer epilasyon gibi uygulamalar vardır. Bu uygulama hakkında bilgi vermeden önce bazı konulara açıklık getirmek gerekir ise şunlar ifade edilebilir: Kadın erkek fark etmeksizin insanların vücudunun bazı bölgelerinde istenmeyen tüyler ve kıllar çıkar. İnsanlar istenmeyen tüylerinden sıklığı ve uzunluğu ne olursa olsun kurtulmak isterler. Bundan dolayı da insanlar geçen zaman içinde istenmeyen tüylerinden kurtulmak için ağda, tıraş bıçağı, tüy dökücü krem kullanmışlardır. Bugün ise artık koç kuleleri lazer epilasyon adı verilen bir tedavi seçeneği vardır.  Bu uygulama sayesinde insanlar zahmetsiz bir şekilde kendileri dinlenirken acısız ve sızısız istenmeyen tüylerinde azalmaya ve pürüzsüz bir görünüme sahip olabilirler. Bu da son derece büyük bir konfordur.Bu uygulama insanların yaşamına başka bir kolaylık getirmiş durumdadır. En basit ifade ediş biçimi ile lazer ışınları ile istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemi olarak tanımlamak mümkündür.

Koç kuleleri Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Üstte Koç kuleleri lazer epilasyon  nedir sorusunun yanıtını ana hatları ile ifade ettikten sonra biraz da nasıl uygulanır bilmeyenler açısından ifade etmek gerekir. Şunu baştan söylemek gerekir ki ağda ya da tıraş bıçağı gibi uygulamalar ile kıyaslandığında son derece acısız, zahmetsiz ve pratik olan bir uygulamadır. Üstelik kişinin kendisinin efor harcaması gerekmez. Yoğun çalışan insanlar için dinlenme molası olarak bile adlandırmak mümkündür.

Yukarıda yapılan bu genel girişten sonra bölümün başlığının sorusunun yanıtını vermek gerekir.  Uygulama adım adım şu şekilde yapılır

Birinci Adım

Öncelikli olarak uygulamanın yapılacağı alanda olan tüyler tıraş bıçağı ya da tüy dökücü krem ile temizlenir. Ağda kullanılmaz zira ağda kökünden kılları tüyleri yok eden bir yöntemdir. Sonrasında uygulamanın yapılacağı alan iyice temizlenir.

İkinci Adım

Koç kuleleri lazer epilasyon merkezinde sonrasında bir ağrı ve sızı oluşmaması için işlemin yapılacağı alana özel ağrı kesici solüsyon sürülür yada ağrı kesici ilaç kullanılabilir. Bu ilacın herhangi bir yan etkisi mevcut değildir. Bu işlemden sonra da epilasyon uygulaması gerçekleştirilir.

Seanslar halinde yapılan bir uygulamadır. Seans süresi  kılın türüne,yoğunluğuna hangi alana böylesi bir uygulama yapıldığı ve lazer epilasyonun türüne göre değişiklik gösterir. O yüzden kimi insanlarda seans süresi oldukça kısa iken kimilerinde daha uzun sürer. Koç kuleleri lazer Epilasyon uygulaması bölge bölge gerçekleşir.

Lazer epilasyon uygulaması kişiye özel bir işlemdir. Kişinin ten rengi de süreye dair diğer bir önemli unsurdur. Zira ten rengi ve kılın rengi  lazer ayarlarının yapılmasında belirleyici olan unsurlar arasındadır. Bazı danışanlar açık renkte tüyleri olan ve açık tenli insanlardır ki bu insanlarda Koç kuleleri  lazer epilasyon işlemi çok daha kısa sürmektedir. Kabaca bir süre vermek gerekir ise ortalama minimum 45 dakika ile 2 saat arasında lazer epilasyon uygulamaları yapılabilmektedir.

 Koç Kuleleri Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Ana hatları ile bakıldığı zaman    Koç kuleleri lazer epilasyon kullanım alanı oldukça  geniştir. Yine de bilmeyenler açısından belirtmek gerekir ise , yüz bölgesi, bacak bölgesinde bulunan tüyler ,kollarda bulunan tüyler için, elbette birçok insanın kabusu olan koltuk altı tüyleri için, boyun kısmında olan ileri yaşlarda ortaya çıkan ve ciddi anlamda görüntü kirliliğine yol açan tüylerde, ense bölgesi ve bikini bölgesinde yer alan tüyler için, kulak kısmında bulunan tüyler için, göbek kısmında bulunan tüyler için, erkek kadın fark etmeksizin bazı  insanların sırt kısmında aşırı derecede tüyler kıllar  bulunur, bu kıllar için de lazer Epilasyon tedavisi tercih edilebilir.Koç kuleleri lazer Epilasyon tedavisi ayrıca bel, omuz kısmı , göğsün üst kısmı , kalça ve sırt bölgesinde bulunan istenmeyen tüyler için de uygulanabilir.Yalnızca  kaş ve göz çevresine uygun bir tedavi değildir. Bu bölgelere yapılmaz onun dışında tüm beden genelinde yapılan bir uygulamadır.

Kullanım alanı böylesine geniş iken dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken en temel husus mutlaka bu alanda uzman ve deneyimli hijyen sanitasyon kurallarına uygun olarak bu hizmeti veren merkezlerden bu hizmetin alınması gerektiğidir. Kullanım alanına uygun işlem yapılmaz ise ciddi riskler içerir. Bunu da hiçbir biçimde göz ardı etmemek gerekir.

Koç Kueleri Lazer Epilasyon Fiyatları

İşin parasal  kısmı da son derece önemli ve bu noktada da şunları ifade  etmek gerekebilir. Öncelikli olarak Koç kuleleri lazer epilasyon fiyatları  noktasında ufak bir piyasa araştırılması yapıldığında insanların karşısına çok farklı kimi zaman aralarında uçurumlar olan rakamlar çıkabilmektedir. Ama asla ucuz olan noname adreslerden böylesi bir hizmet alımına gidilmemelidir. Fiyatları belirleyen unsurlar arasında uygulamanın türü, hangi bölgeye işlem yapılacağı, tüm vücut olup olmadığı ve tüm bunlara istinaden toplam seans süresi gelmektedir.

Tüm bunların yanı sıra  Koç kuleleri lazer epilasyon merkezlerinde her bir bölge için ayrı  bir fiyat politikası mevcuttur. Buna uygun olarak da fiyatlar değişiyor ama bu alanda hizmet veren merkezler özel müşterilerine özel fiyatlar verebilmektedir. Ayrıca kimi dönem yapılan kampanyalar ile de fiyatlar değişiklik gösterir. Merkezin durumuna göre de nakit, taksitle, kredi kartı ile ödeme gibi değişik ödeme seçenekleri ile müşteriye her türlü kolaylık gösterilebilir.

 Lazer Epilasyon Çeşitleri

Şimdi biraz da tüm bu bilgilerden sonra Koç kuleleri lazer epilasyon merkezinde ki lazer Epilasyon çeşitleri hakkında bilgi verelim.Bu alanda çok ciddi bir gelişme olduğunu ve dünden bugüne ciddi bir aşama kaydedildiğini ifade etmek gerekir. Üstelik sürekli bu alanda gelişmeler devam etmektedir.

Genel olarak  Koç kuleleri lazer epilasyon merkezinde bulunan lazer epilasyon cihazı  çeşitleri:

  • İnce tüylerde oldukça etkili olan diode lazer epilasyon cihazı,
  • Nd yağ lazer epilasyon cihazı bronz ve koyu tene sahip kişilerde kullanılır.
  • Yalnızca açık tenli insanlarda kullanılan Alexandrite lazer epilasyon cihazı
  • Kısa tüyler için kullanılan ruby lazer Epilasyon cihazı
  • Bir de tam olarak lazer epilasyon çeşidi sayılmasa da IPL lazer epilasyon cihazı

Koç kuleleri lazer Epilasyon merkezimizde mevcuttur.Sonuç olarak alanında kendini kanıtlamış bir  lazer epilasyon merkezinde üstte belirtilen cihazlardan size uygun olanı ile tedavi olabilir ve istenmeyen tüylerinizin görünümünü hafifletebilirsiniz.

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?