blank
Akne ve Beslenme İlişkisi-Diyet ve Akne İlişkisi
19 Haziran 2020
blank
Yüz Dolgusunun Oturması İçin Ne Kadar Süre Gerekir?
20 Temmuz 2020

Botoks Cildi Gençleştirir mi?

blank

Botoks Cildi Gençleştirir mi?

Botoks (Dysport) enjeksiyonları daha genç bir görünüm kazandırmak için yüz kaslarını geçici felç etmekten daha fazlasını yapabilir. Yapılan yeni araştırmalar, Botoks (Dysport) enjeksiyonlarının cildin saatini geri çevirebilmesine yardımcı olabileceğini düşündürmektedir.

Yaş aldıkça tekrarlanan mimik hareketleri ciltte kırışıklıklara neden olduğu gibi azalan elastin ve kollajen seviyeleri de cildin sarkmasına neden olur.  Yapılan son çalışmalarda Botoks (Dysport) ile tedavi edilen cildin elastikiyetini ve esnekliğini geri kazandığı belirtildi.

Ortalama 55 yaşında 48 kadınla yürütülen çalışmada, ilk Botoks (Dysport) enjeksiyonları, kaş arasına ve göz çevresindeki kırışıklıklara uygulandı. Daha sonra, enjeksiyonların cildi nasıl etkilediğini görmek için kadınları dört ay takip edildi.

Botoks’un kadınların yüzlerinin esnekliğini ve elastik geri tepmesini arttırdığını ve daha genç bir cildi taklit eden kompozisyonda değişikliklere neden olduğunu gözlemlenmiştir. Araştırmacılar,  cilt dokusunu ısıtmak ve kollajen üretimini uyarmak için radyo dalgalarını kullanan estetik bir prosedür olan radyofrekans ile cilt sıkılaştırmasın da benzer etkileri olduğunu buldular.

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?