blank
Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler
6 Kasım 2017
blank
Lazerlerin Tırnak Mantarı Tedavisinde Kullanıldığını Biliyor Muydunuz?
18 Kasım 2017

Cilt Yenileme Tedavi Yöntemleri

Cilt Yenileme Tedavi Yöntemleri

Cilt Yenileme Tedavi Yöntemleri

Yüz Cilt Yenileme ile daha iyi bir cilde sahip olabilir miyim?


Cilt Yenileme Tedavi Yöntemleri

Cilt Yenileme Tedavi Yöntemleri

Evet. Yaşlanma veya diğer hasarlara bağlı oluşan yüz cildi problemleri için farklı tedavi yöntemleri kullanılarak cildin görünümünde düzelme, kalitesinde artış, kırışıklarda azalma, ciltte gerilme, gözeneklerde küçülme, lekelerin giderilmesi izlerin azaltılması sağlanabilir. Bu amaçla, cilt yenileme, leke, gözenek sıkılaştırıcı lazerler, mikro needeling, antiaging amaçlı soğuk lazerler, enzimatik peelingler kullanılabilir. Ciltteki problemi keşfetmek, kaynağını bulmak ve bunu onarmak için doğru tedavi yöntemini seçmek uzmanlık ve deneyim isteyebilir.

Lazer ile cilt rejuvenasyon en çok yüz, boyun bölgeleri olmak üzere vücudun diğer bölgelerine de uygulanabilir. Yaygın kızarıklık, rozasea tedavisinde kullanılır, ameliyat izlerinin azaltılmasında ve cildin yenilenmesinde yardımcı olur.

Ameliyatsız cilt germe işleminde cihazın  başlığı soğutma-ışık-soğutma işlemlerini sırasıyla yaparak cildi yakmadan lazer ışığının cilt içinde kollajeni uyaracak  derecelere ulaşmasını sağlayacak yapıya sahiptir. Soğutma aynı zamanda uygulamada oluşabilecek ağrının daha az hissedilmesini sağlayacaktır. Ameliyatsız cilt germe işlemi uygulamasından hemen sonra kollajen kontraksiyonuna bağlı ciltte ani gerilme hemen işlem sonrasında görülürken asıl kollajen artışı 3-6 ay içinde maksimum seviyeye ulaşır.

Dermapen minimum epidermal hasarla cildin doğal kollajen ve elastin üretimini harekete geçiren mikro iğneleme yöntemidir. Cilde 90 derecelik açıyla giren iğneler ile bilerek tahribat yaratıp kollajenler, elastin ve hyalüronik asit sayesinde cildin kendisini yenilemesini sağlamaktadır. İğnelerin 90 derecelik açı ile girip çıkması sayesinde diğer yöntemlere göre epidermisin çok daha az zarar görmesi sağlanır.

Leke tedavilerinden birisi lazer ile gerçekleştirilen tedavidir. Lazer ile yapılan tedavide NdYag, Alexandrite ve IPL gibi dalga boyları kullanılır.
Bunun dışında glikolik asit ve enzimatik peeling ile hidrokinonlu özel karışım kremler (Clingman formülü) ile leke tedavileri yapılabilir.

 

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?