Neden Yaz ayları Botoks Tedavileri İçin İyi bir Zamandır?

Botoks Tedavisi için En Uygun Zaman Nedir?

Botoks tedavisi ve tedavi hakkında sık sorulan sorularımızdan birisi olan “Botoks için en uygun zaman nedir?” veya “Yaz aylarında botoks yapılır mı?”sorularını detaylı bir şekilde cevaplamaya çalıştık.

Ankara Botoks

  • Botoks için en uygun zaman yaz başlangıcıdır diyebiliriz. Tüm yıl boyunca cildimiz ve görünümümüz için en iyisini yapsak bile yaz aylarına hazırlanmak ve daha iyi görünmek için ekstra çaba harcıyoruz. Havaların ısınması yani yaz mevsiminin başlaması, arkadaşlarınızla ve sevdiklerimizle dışarıda daha fazla zaman geçirme, sosyal etkinliklere katılma ve tabii ki tatile çıkma fırsatını da beraberinde getiriyor. Birçok insan yaz aylarında daha çok görünür olduğu için, vücutlarının, yüzlerinin daha iyi görünmesini ister. Bunu sağlamak için diyet ve diğer vücut şekillendirme yöntemleri, yüzlerinin daha iyi görünmesi için dolgu botoks gibi kozmetik tedavi arayışları içine girerler.
  • Botulinum toksin enjeksiyonları ile kırışıklık tedavisi  en popüler enjekte edilebilir tedavilerden biridir. Botoks tedavisinin, güvenli, etkili ve birçok insan için ulaşılabilir olması, yaşlanma sürecinde zamanı geri almanın ve daha genç ve güzel görünmenin, özgüvenimizi arttırmanın minimal invaziv bir yoludur. İşte bu yüzden yaz, Botoks tedavileri için gerçekten en iyi zamandır.
  • Botoks uygulaması sonrası kısıtlama olmaması uygulamayı yaz ayları için talep edilir hale getirmektedir. Botoks ile ilgili en iyi şeylerden biri, sonrasında günlük rutininizde  kesinlikle kesinti olmamasıdır. Randevunuzdan hemen sonra herhangi bir şişlik veya endişe edilecek başka görünür kusurlar olmadan normal programınıza devam edebilirsiniz. Nadir de olsa rahatsız etmeyen küçük morluk veya kızarıklıklar, kapatıcı ile görünür olmaktan çıkar.
  • Güneşten de saklanmak zorunda değilsiniz. Kimyasal peeling ve mikrodermabrazyon gibi bazı yaşlanma karşıtı estetik tedaviler hastaların tedaviyi takip eden birkaç hafta boyunca güneşten uzak durmasını gerektirir. Bu durum birçok aktivitenin ve etkinliğin açık havada yapıldığı yaz aylarında istenen bir tedavi şekli değildir. Tedaviden sonra her zamanki gibi güneş kremi sürmeniz ve en az 24 saat bazen bir hafta boyunca güneşten uzak durmanız tavsiye edilirken diğer bazı tedavilerin gerektirdiği gibi saklanmak zorunda kalmayacaksınız.
  • Botoks yaz aylarında görülen göz kamaştırma gibi mimiklere bağlı kırışıklıkları önleyebilir: Yaz genellikle güneşin en güçlü ve en parlak olduğu zamandır ve güneş gözlüğü taksak bile bu genellikle normalden daha fazla gözlerimizi kısmamıza neden olabilir. Gözleri kısmak, göz çevresindeki alanın kırışmasına neden olur ve bu, özellikle cildiniz biraz kuru ise, kırışıklıkların oluşmasına neden olabilir. Botoks gözlerimizi kıstığımızda veya gülümsediğimizde kasların kasılmasını engelleyerek bu kırışıklıkların oluşumunu ve kalıcı hale gelmesini önler.
  • Yazın genelde daha az makyaj yaparız: Işıltılı bronzluklar kusursuz bir cildin tadını çıkarmayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor bu nedenle yazın aslında makyaja en az güvendiğimiz mevsim olduğuna şüphe yok. Aslında birçok insan kozmetik ürünlerini mümkün olduğunca yazın kullanamamaya rahat davranmaya meyilldir. Botoks cilt çizgilerinin ve kırışıklıkları hafifletip ortadan kaldırırken taze ve doğal bir görünüm ortaya çıkarır. Doğal güzelliğin ortaya çıkması ile minimal makyaj renge katması için yeterli olacaktır.
  • Botoks tedavisi 4-6 ay boyunca etkili olacaktır: Botoksun etkisi geçicidir, nörotoksin uygulandıktan 4-6 ay sonra etkisi başlar 4-6 ay içinde kaybolur. Bu süre tüm yaz boyunca görünümünüzün genç ve dinamik kalmasını sağlamak için yeterlidir.

 

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara ŞA-RA Binası Çankaya / ANKARA

Lazer ile Cilt Yenileme Nasıl Olur?

Yıllar içinde cildimizdeki fibroblast ve dolayısı ile kollajen miktarının azalması deride gözenekler, ince çizgiler, ton farkları ile ciltte sarkma ile…

Burun Estetiğinde Ameliyat mı Dolgu mu?

Bu sorunun cevabını hastanın kendi kendine yanıtlaması mümkün değildir. Konu ile ilgili doktorun ayrıntılı muayenesi sonucunda burnun anatomik yapısına bakılarak…

Güneş ve Deri

Güneşin Vücudunuzu Etkilediği 13 Yol: İyi Ve Kötü Güneşin Olumlu Etkileri; Ruh Halinizi Geliştirir Güneşte olmak insanları daha iyi hissettirebilir…