Neden Yaz ayları Botoks Tedavileri İçin İyi bir Zamandır?

Botoks Tedavisi için En Uygun Zaman Nedir?

Botoks tedavisi ve tedavi hakkında sık sorulan sorularımızdan birisi olan “Botoks için en iyi zaman nedir?” sorusunu detaylı bir şekilde cevapladık.

Ankara Botoks

 • Tüm yıl boyunca cildimiz ve görünümümüz için en iyisini yapsak bile yaz aylarına hazırlanmak ve daha iyi görünmek için ekstra çaba harcıyoruz. Havaların ısınması ile arkadaşlarınızla ve sevdiklerimizle dışarıda daha fazla zaman geçirme, sosyal etkinliklere katılma ve tabii ki tatile çıkma fırsatını da beraberinde getiriyor. Hastalar yaza hazırlanmak için vücutlarının daha iyi şekilde görünmelerini sağlamak için diyet ve diğer vücut şekillendirme yöntemleri konusunda arayış içine girerler. Birçok insan için enjekte edilebilir kozmetik tedaviler yaz sezonu için kendilerini güzelleştirmek ve daha iyi hissetmek için en adımlardan biridir.
 • Botoks ‘un en popüler enjekte edilebilir tedavilerimizden biri olduğuna dair şüphe yok. Son derece güvenli etkili ve birçok insan için ulaşılabilir olması Botoks yaşlanma sürecinde zamanı geri almanın ve yeni gençleşmiş görünümümüze olan güvenimizi geri kazanmanın minimal invaziv bir yoludur. İşte bu yüzden yaz, Botoks tedavileri için gerçekten en iyi zamandır.
 • Botoks uygulaması sonrası kısıtlama olmaması uygulamayı yaz ayları için talep edilir hale getirmekte
 • Botoks ile ilgili en iyi şeylerden biri, sonrasında kesinlikle kesinti olmamasıdır. Randevunuzdan hemen sonra herhangi bir şişlik veya endişe edilecek başka görünür kusurlar olmadan normal programınıza devam edebilirsiniz.
 • Güneşten de saklanmak zorunda değilsin
 • Kimyasal peeling ve mikrodermabrazyon gibi bazı yaşlanma karşıtı estetik tedaviler hastaların tedaviyi takip eden birkaç hafta boyunca güneşten uzak durmasını gerektirir. Bu durum birçok aktivitenin ve etkinliğin açık havada yapıldığı yaz aylarında istenen bir tedavi şekli değildir. Tedaviden sonra her zamanki gibi güneş kremi sürmeniz ve en az 24 saat bazen bir hafta boyunca güneşten uzak durmanız tavsiye edilirken diğer bazı tedavilerin gerektirdiği gibi saklanmak zorunda kalmayacaksınız.
 • Botoks yaz aylarında görülen göz kamaştırma gibi mimiklere bağlı kırışıklıkları önleyebilir
 • Yaz genellikle güneşin en güçlü ve en parlak olduğu zamandır ve güneş gözlüğü taksak bile bu genellikle normalden daha fazla gözlerimizi kısmamıza neden olabilir. Gözleri kısmak, göz çevresindeki alanın kırışmasına neden olur ve bu, özellikle cildiniz biraz kuru ise, kırışıklıkların oluşmasına neden olabilir. Botoks gözlerimizi kıstığımızda veya gülümsediğimizde kasların kasılmasını engelleyerek bu kırışıklıkların oluşumunu ve kalıcı hale gelmesini önler.
 • Yazın genelde daha az makyaj yaparız
 • Işıltılı bronzluklar kusursuz bir cildin tadını çıkarmayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor bu nedenle yazın aslında makyaja en az güvendiğimiz mevsim olduğuna şüphe yok. Aslında birçok insan kozmetik ürünlerini mümkün olduğunca yazın kullanamamaya rahat davranmaya meyilldir. Botoks cilt çizgilerinin ve kırışıklıkları hafifletip ortadan kaldırırken taze ve doğal bir görünüm ortaya çıkarır. Doğal güzelliğin ortaya çıkması ile minimal makyaj renge katması için yeterli olacaktır.
 • Botoks tedavisi 4-6 ay boyunca etkili olacaktır
 • Botoksun etkisi geçicidir, nörotoksin uygulandıktan 4-6 ay sonra etkisi başlar 4-6 ay içinde kaybolur. Bu süre tüm yaz boyunca görünümünüzün düzelmesini sağlamak için yeterlidir.

 

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara ŞA-RA Binası Çankaya / ANKARA

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi Ankara

Tırnak mantarı enfeksiyonu tüm deri hastalıklarının % 4-8’ini oluşturur. Mantarlar tırnaklarda dermatofit denilen mikroorganizmaların meydana getirdiği enfeksiyondur. Mantarlar karanlık ve…

2022 Saç Ekimi Fiyatları Ankara

Saç Ekimi Fiyatları 2024 Ankara Saç Ekimi fiyatları 2024 yılında yine klinikler arasında değişkenlik gösterecektir. Fiyattan daha önemli olan öncelikle…

Botoks İçin İdeal Yaş

Botoks İçin İdeal Yaş Sağlık ve estetikte her hasta ayrı ayrı değerlendirilmeli ve uygun tedavi yöntemi seçilmelidir. Botoks için yaş…