blank
Tırnak Mantarı
15 Şubat 2018
blank
Leke Ve Kızarıklık Tedavisi
28 Şubat 2018

El Derisinde Yaşlılık Lekelerinin Tedavisi

blank

El Derisinde Yaşlılık Lekelerinin Tedavisi

El Derisinde Yaşlılık Lekelerinin Tedavisi


Eller estetik olarak çekici, genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşmak için vücudun yüzden sonra en algılanabilir kısmıdır. Çoğu hasta yüz gençleştirme tedavilerine yönelip yaşlanmanın ilk görüldüğü yerlerden biri olan elleri göz ardı edebiliyor. Elimizin üstünde bulunan deri, yüz derimizden çok daha ince olduğu için vücudumuzun en kolay yıpranan kısmıdır.

El derimizin çabuk deforme olmasının nedenleri ;

.Yaş aldıkça cildin gevşemesi

.Cildin deri altı yağlarının atrofisi (incelme)

.Kronik fotodamage (güneş hasarı)

.Çevre kirliliği

.Sigara kullanımı

El derisinde yaşlılık lekelerinin tedavisi ?

Akıllı ışık sistemleri ve Lazer tedavileri; Bu tedavi yöntemiyle cilt dokusunu iyileştirmek ve yaşlılık lekelerinin görünümünü %60-%70 oranında azaltmak mümkündür. Derinin kalitesi lazerler sayesinde artırılabilir. Ayrıca el derisinde bulunan lekeler bu sistemlerle tedavi edilebilir.

Kimyasal soyma ; Bu tedavide eller üzerinde doktor kontrolünde kimyasal bir uygulamayla soyma işlemi yapılır. Tedavi tek seansta gerçekleşebileceği gibi aralıklı seanslarla yavaş yavaş da yapılabilir. Daha sonra verilen krem ve losyonlarla tedaviye devam edilir

Dolgu ; El sırtında azalmış olan cilt altı dokusunu yerine koymak, incelmiş ve yıpranmış cildin kalitesini arttırmak amacı ile hacimlendirici cilt kalitesini arttırmak ve nemlendirmek amacı ile dolgu uygulamaları yapılır. Kullanılan dolgu malzemeleri; Calcium apatit (Radiesse), Hyaluronik asid dolguları ve akıllı dolgular olabilir. Etki süresi kullanılan doğuya göre 24 aya kadar uzayabilir.

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?