Cilt Bakım Ürünlerinin ve Kremlerin Kullanım Miktarı Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım ürünlerinin ve kremlerin kullanım miktarı nasıl olmalıdır, Cilt bakım ürünlerinin ideal kullanım miktarları

Cilt bakım ürünleri ve kremler hangi miktarda kullanılmalı?

Cilt bakım rutinleri söz konusu olduğunda kullanılan ürünlerin türleri ve kullanma sıklığı hakkında bilgi sahibiyiz. Ancak, cilt bakımı ürünlerini hangi miktarda kullanmamız gerektiğini de bilmemiz gerekir.

Kuru cilt tipine sahip bireylerin nemlendirici kremleri veya serumları ince bir tabaka halinde cildine uygulaması tavsiye edilir. Yeterli miktardan daha fazla kullanılan ürünler ciltte tahrişe, kızarıklığa ve bazı durumlarda cilt yüzeyinde ince veya yağlı bir kalıntıya neden olabilir.

Cilt bakımı rutininde en önemli adım nicelikten çok  kaliteli bir uygulama olmalıdır. Tüm cilt tipleri için uygulanan retinol ve göz altı serumlarında bezelye büyüklüğünde bir miktar genellikle altın standarttır.

Cilt bakım ürünlerinin ne kadar kullanılması gerektiği konusunda cilt tiplerinin kişiden kişiye değişmesi, yüz boyutları ve diğer birçok faktöre bağlı değişim göstereceği için kesin bilimsel bir çalışma yoktur.

Cilt bakım ürünlerinin ve kremlerin ideal kullanım miktarları

Cilt bakımı yaparken tercih ettiğiniz ürünün kullanım miktarı ve ciltte kalma süresini bilmeniz cilt sağlığınız için çok önemlidir.

Temizleyici: Avuç içine madeni para büyüklüğünde dökülen temizleyici ürün miktarı tüm yüzünüzü temizlemek için yeterli olacaktır. Ürünü cildinize pamuk yardımıyla masaj yaparak dağıtmanız ideal sonuca ulaşmanızı kolaylaştırır.

Serum: Kullanılan cilt serumları cildi yumuşattığı için bezelye büyüklüğünde kullanacağınız bir miktar serum yeterli olacaktır. Ürünün fazla kullanılması etkinliğini arttırmaz tam tersi cildinizi tahriş edebilir.

Nemlendirici: Nemlendirici kullanımını yüz boyutunuza göre her bir bölge için bezelye büyüklüğünde ürün kullanmanız yeterlidir. Havanın rüzgarlı ve çok kuru olduğu zamanlarda kullandığınız ürün miktarını biraz daha arttırabilirsiniz, aşırıya kaçmadan.

Maske: Kullanılan maskenin türüne göre kullanım miktarı değişiklik gösterebilir. Cildinizi kaplayacak ince bir tabaka şeklinde maskeyi uygulamanız maske kullanımında genellikle yeterli olan miktardır.

Göz Kremi: Mercimek büyüklüğündeki ürünün her iki göz altına uygulanması yeterlidir. Hangi göz kremini kullanırsanız kullanın, göz bölgesi çok hassa olduğu için fazla krem kullanmak olumsuz etkilere neden olur.

Güneş Kremi: Güneş kremi miktarı diğer cilt bakım ürünlerine kıyasla  biraz daha fazla kullanılabilir. İki parmak kuralına göre işaret parmağı ve orta parmağının iki çizgisi arasına uygulayarak yüzünüze sürebilirsiniz.Yüzünüz ve boynunuzun büyüklüğüne göre güneş koruyucu kremi miktarı bir tatlı kaşığı veya bir çay kaşığı kadar olabilir.

Cilt bakım ürünleri cildinizi rahatlatabilir, ışıltılı bir görünüm sağlayabilir. Fakat ciddi boyutta cilt problemleriniz varsa veya yanlış ürünleri yanlış miktarlarda kullanımdan kaynaklı sorunlar oluştuysa yapmanız gereken bir dermatoloğa gitmenizdir.

Civaş Klinik olarak hastalarımızın her türlü cilt problemlerini çözmek ya da onları doğru yönlendirmek konusunda deneyimliyiz ve günceli takip ederek en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

 

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara ŞA-RA Binası Çankaya / ANKARA

Tırnak Mantarının Belirtileri Nelerdir?

Tırnak Mantarının Belirtileri Nelerdir? Tırnak etinde kızarma, tırnakta kalınlaşma,çabuk kırılma ve tırnağın saydamlığını kaybetmesi tırnak mantarının belirtileri arasında yer almaktadır.Tırnak…

Tırnak Ayrılması Nedenleri Nelerdir?

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi ✓  Tırnak Mantarı Nedir? ✓ Tırnak plağının tırnak yatağından kısmen veya tümüyle ayrılması dermatologlar tarafından görülen…

Botoks İle Cilt Gençleştirme

Botoks ile Cilt Gençleştirme Botoks ile cilt gençleştirme enjeksiyonları uygulamayı tercih eden hastalara daha genç bir görünüm kazandırmak için yüz…

Aşırı Terleme ve Tedavi Yöntemleri

Aşırı terleme, normal terlemeye oranla vücudun atması gerekenden çok daha fazla sıvıyı dışarı atması rahatsızlığıdır. Vücutta en çok aşırı terlemeyle…

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi Ankara

Tırnak mantarı enfeksiyonu tüm deri hastalıklarının % 4-8’ini oluşturur. Mantarlar tırnaklarda dermatofit denilen mikroorganizmaların meydana getirdiği enfeksiyondur. Mantarlar karanlık ve…