blank
Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama
26 Eylül 2017
blank
Dünya el yıkama günü: Hijyenik El Yıkama Aşamaları
14 Ekim 2017

Bölgesel Zayıflama (kavitasyon) İle İlgili Merak Edilenler

blank

Kavitasyon ile Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama (kavitasyon) İle İlgili Merak Edilenler


Neden kavitasyon işlemi yaptırmalıyım?

Geleneksel kilo verme yöntemleri aç hissetmenize ve vücudunuzun kendini ‘’koruma modu’’ na almasına sebep olur. Bu, metabolizmanın yavaşladığı böylece vücudunuzun enerjiyi daha verimli harcamaya başladığı böylece de kilo vermenizin, yağ yakmanızın zorlaşacağı anlamına gelir. Diyetiniz sona erdiğinde kilo almaya başlandığında, vücudunuz yeniden aç kalma ihtimaline karşılık birkaç kilo fazladan depolayacaktır.
Bunlara karşılık kavitasyon, vücudunuzun oluşabilecek ihtimallere karşı yağ depolamak için sizinle savaşmasını engeller. Yağ, vücudun kendi filtrasyon sistemiyle işlenerek doğal olarak atılır. Cerrahi yöntemlerle karşılaştırıldığında; yara izi, ağrı, kanama, enfeksiyon riski olmayan, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmayan bir yöntemdir.

Bölgesel zayıflama (kavitasyon) nasıl çalışır, neler yapar?

Ultrasonik kavitasyon makinesi, yağ hücrelerinin duvarlarını parçalamak için yüksek frekanslı ses dalgalarını kullanır bu da yağ hücrelerinin içeriğini vücudunuzun akışkan alanlarına sızdırmasına sebep olur. Buradan, lenf sistemi bu atık malzemeyi alır ve karaciğer tarafından işlenen atık ter, idrar ve dışkı olarak ortadan kaldırılır.

Kimler bölgesel zayıflama(kavitasyon) yaptıramaz?

Hamile ve emziren kadınlara, kalp rahatsızlığı olanlara, kanser hastası olanlara, tümörü olanlara, epilepsi olanlara, aşırı yüksek veya düşük kan basıncı olanlara önerilmemektedir.

Sonuçları ne kadar süre sonra belli olur?

İlk tedaviden sonra ölçülebilir bir fark görülebilir. Daha belli farkların görülebilmesi  için tedaviden sonra en az 72 saatin geçmesi gerekmektedir.

Tedavi sonunda nasıl bir sonuç beklemeliyim?

Kavitasyon işlemi ile elde edilen sonuçlar, yağın ne kadar uzun süre var olduğuna ve ne kadar yoğun olduğuna, lenf dolaşımınızın ne kadar iyi olduğuna bağlı olarak değişir. Yoğun, olgunlaşmış yağlar, olgunlaşmamış yağlara göre daha zor atılır.
İşlemin yanı sıra doktorun önerilerini dinleyip diyete bağlı kalmak çok önemlidir. Diyete bağlı kalınılmadığı takdirde açıkça söylemek gerekir. Sonuç olarak ise kaybedilen kilo, kişiden kişiye değişecektir.

İşlemde kaybedilen kilolardan sonra vücutta sarkma olur mu?

Bölgesel zayıflama(kavitasyon) ciltte ve kas dokusunda sıkılaştırıcı bir etkiye sahiptir. Önceden hızlı kilo verme çabaları sonucu sarkmalar oluşmuş ise kavitasyon sıkılaşmasına yardımcı olacaktır.

Bölgesel zayıflama(kavitasyon) işlemi seans aralıkları nasıldır?

İşlemi 3-7 gün arayla sağlıklı bir şekilde yaptırabilirsiniz. Tabii ki ne kadar sık uygulanırsa sonuçları o kadar hızlı olacaktır.

Bölgesel zayıflama(kavitasyon) işleminin yan etkileri var mıdır?

Yan etkileri nadiren görülmekle birlikte birkaç saat içinde geçen kızarıklık, tahriş şeklindedir. Bazen tedaviden sonra hafif baş ağrısı, artan susuzluk durumu da görülebilir.

Hangi amaçlar ile uygulanır?

Kurtulmak istenilen, yerleşmiş bölgesel yağları öncelikle eritmek, selülitli bölgelerin görünümünü azaltmak için kullanılan güçlü bir sistemdir. Makinenin bir diğer özelliği de ayarı değiştirerek güçlü ultrason dalgaları aynı zamanda cilt sıkılaşması için fayda sağlayacaktır.

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?