Ankara Dudak Dolgusu 

Ankara dudak dolgusu; Dudakların güzelliği noktasında endişe duyan hastalarımıza hitap eden bir dolgu uygulamasıdır. Güzelliğin önemli parametrelerinden bir tanesi de dudaklardır.  Kusursuz güzellik, altın oran olarak tabir edilen kavram  içinde dudaklar başlı başına önem arz ediyor. Kimi zaman doğuştan, kimi zaman geçen yıllar içinde yer çekimi kuralları devreye girerek dudaklar hacimini kaybedip inceliyor.

Ankara dudak dolgusu merkezinden hizmet alınarak sebebi ne olursa olsun dudak dolgusunun türüne göre kullanılan malzemeler ile dudakların kalınlaştırılması, dolgunlaştırılması sağlanıyor. Bu işleme de dudak dolgusu adı veriliyor.Ankara dudak dolgusu işlemi sonrası hastalarımızın  kendini daha mutlu hissetmesini sağlarken ayrıca daha hoş görünmelerini de sağlıyor.

Burada şunu da özellikle ifade etmek gerekir ise dudak dolgusu kimi zaman çok karıştırılmasına rağmen botoks uygulaması değildir. Kullanılan malzemeler tamamen farklı olup, farklı  estetik uygulamalardır.

Ankara Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Üstte yapılan bu temel bilgilendirmeden sonra Ankara dudak dolgusu nasıl yapılır sorusunun yanıtını vermek gerekir. Normalde dudak dolgusu türlerine göre uygulamalarda farklılıklar olabilmekle beraber temel mantık aynı biçimdedir. Ağırlıklı olarak kullanılan malzeme insan vücudunda bulunan Hyaluronik Asit isimli maddedir. İşlem süresi kısa olmasına rağmen işlem hazırlıkları oldukça uzun sürmektedir.

Buna göre öncelikli olarak gerek dudak dolgusu yapılmadan önce, gerek dudak dolgusu yapıldıktan sonra dudakta oluşacak şişmeleri önlemek için buz uygulaması yapılır. Aynı zamanda olası kanamaları da durdurmaya yarayan bir işlemdir. Lokal anestezi kremi de acısız bir biçimde dudak dolgusunun yapılması için sürülür. Bir süre kremin etki etmesi beklendikten sonra dudak dolgusu enjekte edilir.

İşlem hangi dudak dolgusu türü olursa olsun dudak köşesine yakın olan kısımdan yapılır. Tüm bu işlemler için özel olarak üretilen çok özel iğneler son derece kontrollü bir biçimde uygulanır. Kullanılacak olan dolgu miktarı tamamen dudağın durumuna ve nasıl bir görünüm istendiğine bağlıdır. Ankara dudak dolgusu da tüm bunlara istinaden özenle gerçekleştirilir.

Ankara Dudak Dolgusu Kullanım Alanları

Ankara dudak dolgusu kullanım alanı tahmin etmenin çok zor olmayacağı gibi tamamen dudaklara uygulanan bir yöntemdir. Dudaklara şekil vermek ve dudakları kalınlaştırmak için uygulanan bir yöntemdir.

40 yaşından sonra dudaklarda deformasyon başladığı için de başkent Ankara dudak dolgusu yaptırmak isteyenlerin akınına uğrar durumdadır. Bunun dışında başka bir kullanım alanı mevcut değildir. Tematik olarak adlandırılabilecek bir estetik cerrahi alanıdır. Yüz dolgusunun alt branşıdır.

Ankara Dudak Dolgusu Fiyatları 2021 

Ankara dudak dolgusu 2021 fiyatları hakkında bilgi vermeden önce yazının bu bölümünde özellikle şu noktanın altını çizmek gerekir ki işin finansal kısmında sırf daha ucuz diye noname güzellik merkezi ve kuaförlerde  dudak dolgusu türü ne olursa olsun yaptırılmaya gidilmemeli ve mutlaka bu alanda kendisini kanıtlamış uzmanlardan  bu hizmet alınmalıdır.

Fiyatları etkileyen parametreler arasında dudak dolgusunu yapacak olan doktorun fiyat politikası, kullanılan dudak dolgusu malzemesi ve dudak dolgusunun çeşidi gelmektedir. Bu yüzden de Ankara dudak dolgusu fiyatları değişiklik göstermektedir. Ödeme noktasında ise kişilere farklı ödeme seçenekleri sunularak, kendilerine en uygun ödeme yöntemi ile ödemeleri noktasında kolaylık gösterilmektedir.

Ankara Dudak Dolgusu Çeşitleri

İşin finansal kısmından da bahsettikten sonra biraz da bilmeyenler için Ankara dudak dolgusu türleri hakkında bilgi vermek gerekir ise temelde üç çeşit dudak dolgusu mevcuttur. Bunlar şunlardır.

  • Geçici dudak dolgusu: Adından da anlaşılacağı üzere toplamda 12 aya kadar kalıcı olan ve de ağırlıklı olarak Hyaluronik Asit uygulanan birçok insanın en çok tercih ettiği dudak dolgusu yöntemidir.En sağlıklı olan yöntemdir.
  • Kalıcı dudak dolgusu: Çok sağlıklı olmayan ve bir kere yapıldıktan sonra sürekli olarak dudaklarda kalan dudak dolgusu yöntemidir. Ameliyat ile yapılan bir yöntemdir. Kullanılan malzeme ise dermofat greft ismi ile bilinen yağ dokusu ve yağ enfeksiyonlarıdır. Uzmanlar çok fazla tavsiye etmemektedir.
  • Son olarak da Ankara dudak dolgusu çeşitleri içinde karşımıza kalıcı dudak implantı permalip gelir. Bugün yediden yetmişe birçok insanın en çok tercih ettiği bir dudak dolgusudur. İşlem adından da anlaşılacağı gibi permalip isimli kalıcı dudak silikonu ile yapılır. Permalip dudakta herhangi bir sorun yaşatmayan bozulmayan, yırtılmayan, yumuşacık dudak yapısına uygun olan bir malzemedir. FDA tarafından dudak implantında onayının alınmış olduğunun da altını çizmek gerekir.

Her üç uygulamanın da Ankara dudak dolgusu uygulamaları farklılık gösterdiği gibi başlı başına uzmanlık gerektirmektedir.

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?