Ameliyatsız Burun Estetiği – Burun Dolgusu

Ameliyatsız Burun Estetiği (Ameliyatsız Rinoplasti)

Ameliyatsız burun estetiği, dermal dolgu maddeleri kullanılarak yapılan sıvı burun estetiği de denilen bir burun dolgusu işlemidir.

Cerrahi olmayan rinoplasti ile 10-15 dakikada burun dolgusu yapılarak burnunuzun şekli değiştirilebilir. Kalıcı dolgu maddeleri burun dolgusunda tercih edilmez.

Burun Dolgusu Tedavisi

Burun dolgusu klinik bir uygulamadır. Burun ameliyatlarındaki gibi herhangi bir iyileşme prosedürü gerektirmez. Lokal anestezi ile dolgu yapılır ve hasta hemen günlük yaşamına dönebilir.

Ameliyatsız burun dolgusunun kalıcılık süresi, dolgu türüne ve miktarına bağlı olarak 12-18 aya kadar değişmektedir. Dolgu eridikten sonra istenirse uygulama tekrarlanır.

Burun Dolgusunda Hangi Dolgu Kullanılır?

Bakanlık onaylı, güvenilir markalı hyaluronik asit içeriği olan dolgu maddeleri burun dolgusunda da kullanılır. Kalıcılıkları kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte 12-18 aya kadar olmaktadır.

Kalsiyum hidroksiapatit yani kristal dolgu olarak adlandırdığımız mineral dolgu (Radiesse, Crystalys) burun dolgusu uygulamalarında tercih edilen ve kalıcılığı uzun olan dermal dolgu maddeleridir. Kişiye göre değişmekle birlikte 1,5 ile 2 yıl etkisini sürdürür.

Kimler Burun Dolgusu Yaptırabilir?

Burun dolgusu estetik amaçla yapılan bir uygulamadır. Burun yapınızla ilgili ciddi sağlık sorunlarını çözmek için uygulanan bir yöntem değildir.

18 yaşından büyük, hamile ve emzirme döneminde olmayan ayrıca özel sağlık sorunları olmayan herkese yapılabilir.

Burun dolgusu ile;

  • Burun köprüsündeki hafif çıkıntı,
  • Burun ucu kaldırma
  • Asimetri ve girintinin düzeltilmesi
  • Burun profilinizin konturunun düzeltilmesi sağlanabilir.

Burnunuzun daha küçük görünmesini veya daha belirgin şişlikleri düzeltmek istiyorsanız, burun dolgusu (sıvı rinoplasti) istediğiniz sonuçları veremez.

Burun Dolgusu Uygulamasının Yan Etkileri Nedir?

Birçok kişi için sıvı rinoplastinin işlemden sonraki tek yan etkisi 1-2 gün süren kızarıklık ve hassasiyettir. Bunun dışında olası yan etkileri şunlardır; enjeksiyon yerinde geçici morarma, şişme, dolgunun yanlış yere gitmesi sonucu oluşabilecek dalgalı veya aşırı dolu bir görünüm olabilir.

Burun hassas bir bölgedir, kan damarlarıyla dolu ve göze yakın olduğundan diğer dolgu uygulamalarına göre biraz daha karmaşıktır. Bundan dolayı deneyimli uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır.

Çoğu insan için sıvı rinoplastinin görecekleri tek yan etkisi, işlemden sonraki bir veya iki gün içinde enjeksiyon bölgesinde biraz kızarıklık ve hassasiyettir.

Ameliyatsız Burun Estetiği İşlemi Öncesi Doktorunuzun Önerileri

Uygulama öncesinde kan sulandıran ilaçları almayı bırakmalı doktorunuza varsa kan sulandıran ilacınızı söylemelisiniz.

Morarma riskini azaltmak için K vitamini içeren bol miktarda yeşil yapraklı sebzeler yemek, işlem öncesinde bol su içmek ve aç olmamak uygulama sırasında ve sonrasında sizi daha iyi hissettirecektir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Mi, Yoksa Geleneksel Burun Estetiği Mi?

Böyle bir sorunun cevabı kısaca şu olabilir:

Burun dolgusu, burnunuzdaki değişikliklerin nasıl görünebileceğini denemek veya küçük değişiklikler istediğiniz zaman uygulanabilir bir işlemdir. Değişim geçicidir ve tekrarlanması gerekir. Sonuç hemen görülür ve riski düşük kozmetik bir uygulamadır.

Burnunuzun şeklinde çarpıcı ve kalıcı değişiklikler arıyorsanız ve solunum ile ilgili sağlık sorunlarınız varsa bunun yerine geleneksel rinoplastiyi tercih edebilirsiniz.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara ŞA-RA Binası Çankaya / ANKARA

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi Ankara

Tırnak mantarı enfeksiyonu tüm deri hastalıklarının % 4-8’ini oluşturur. Mantarlar tırnaklarda dermatofit denilen mikroorganizmaların meydana getirdiği enfeksiyondur. Mantarlar karanlık ve…

Corona Enfeksiyonu Sonrası Diş Sıkma

Geçen günlerde yayınlanan bir makale de Diş hekimlerinin Pandemi sonrası diş sıkmaya bağlı daha sık komplikasyon ile karşılaştıkları belirtilmekteydi. “Gerçekten…

Tırnak Mantarı Nedir?

Tırnak mantarları enfeksiyonlarına çeşitli mantarlar neden olabilir. En çok bilinen dermatofit adı verilen bir mantar çeşididir. Maya ve küf mantarları…

Aşırı Terleme ve Tedavi Yöntemleri

Aşırı terleme, normal terlemeye oranla vücudun atması gerekenden çok daha fazla sıvıyı dışarı atması rahatsızlığıdır. Vücutta en çok aşırı terlemeyle…

Dudak Dolgusu Ankara

Dudak Dolgusu İle Doğal Sonuçlar Elde Edilebilir Mi ? Dudakları biçimlendirmek ve kalınlaştırmak için uygulanan hyalüronik asit aynı zamanda vücutta…

Güneş ve Deri

Güneşin Vücudunuzu Etkilediği 13 Yol: İyi Ve Kötü Güneşin Olumlu Etkileri; Ruh Halinizi Geliştirir Güneşte olmak insanları daha iyi hissettirebilir…