2022 Saç Ekimi Fiyatları Ankara

Saç Ekimi Fiyatları 2022 Ankara

Saç Ekim fiyatları klinikler arasında değişkenlik gösterir, klinikler saç ekim fiyatlarını belirlenirken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundururlar:

İşlemin kimin tarafından yapılacağı;

 1. İşlemin sonucunu belirleyecek ve hasta için güvenlik gerektiren aşamalarının doktor tarafından gerçekleştirilmesini tanımlar. Doktorlar arasında aşağıdaki özelliklere göre saç ekim fiyatları değişkenlik gösterir.
  • Alanında uzman mı; dermatoloji, plastik cerrahi uzmanları veya saç cerrahisi alanında uzmanlaşmış Doktorların saç ekim fiyatları farklılık gösterir.
  • Doktorun deneyimi; Amerikan saç cerrahi birliği 500 ve daha fazla saç cerrahisi gerçekleştirmiş hekimleri saç ekimi konusunda deneyimli hekim olarak tanımlar.
  • Doktorun saç ekim sonuçları açısından oluşturduğu hasta memnuniyeti
  • Bu konuda bilimsel çalışmaları var mı; saç cerrahisi alanında tanınırlığı ve bilimsel makalelere katkısı önemli bir kriterdir. (Google scholar ve pubmedden tarayabilirsiniz.)
 2. İşlem saç ekim teknisyenlerince gerçekleştirilecekse;
  • Ekibin deneyimi
  • İşlemin nerede gerçekleştirileceği saç ekim fiyatını belirleyen diğer bir faktördür.
 3. İşlem esnasında kullanılan ilaç ve sarf malzemeleri işlemin sonucuna etki eder. Uygun ilaç ve cerrahi aletlerin bir maliyeti vardır ve saç ekim fiyatlarına etki eder.
 4. Bazı klinikler saç ekim fiyatlarını graft sayısı üzerinden değerlendirebilir, bir kısmı standart fiyat uygular.

Yukarıdaki kriterler ışığında saç ekim endikasyonuna göre saç ekim fiyatları değişkenlik gösterir. Aşağıda fikir edinmeniz için başlıklar göreceksiniz.

Erkeklerde Saç Ekimi Fiyatları

Erkek hastalar için genellikle 3000-3500 graft ideal saç ekim graft sayısıdır. Çok az dökülmesi olan ve sadece saç çizgisi düzeltilecek hastalarda bu sayı açık alanın büyüklüğüne göre 1500-2000 civarında olabilir. Donörü yetersiz hastalarda sayı 2000 grafte kadar düşebilir ve bu hastalar için daha düşük saç ekim fiyatı oluşturulabilir.

Kadınlarda Saç Ekimi Fiyatları

Kadınlarda saç ekimi özellik arz eder. Diğer tüm saç ekimlerinden daha özel bir deneyim gerektirir. Aslında saç ekim işlemine uygun kadın hastanın belirlenmesi ciddi bir dermatoloji ve saç hastalıkları deneyimi gerektirir. Kadınlarda saç ekim fiyatının daha yüksek olması bu yüzdendir.

Sakal Ekim Fiyatları

Sakal ekimi daha önceden deneyimi olmayan klinikler için oldukça zor olacaktır ve hastanın istenmeyen sonuçlarla karşılaşma ihtimali vardır. Genellikle standart fiyat belirlenir.

Kaş Ekimi Fiyatları

Kaş ekimi yine deneyim gerektiren önemli bir saç ekim endikasyonudur. Standart fiyatlandırma yapılır.

Bıyık Ekimi Fiyatları

Genelikle yanık vs. sebepler ile oluşan izler ve sıkılaştırma amacı ile talep edilir. Standart ekim fiyatı uygulanır.

Pubik Bölge Saç Ekim Fiyatları

Skarlı Saç Dökülmelerinde Saç Ekim Fiyatları

Skarın büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir. Saç ekiminden önce eksizyon yapılıp yapılmayacağına göre fiyat değişebilir. Primer skarlı alopesilerde saç ekimi öncesi mutlaka dermatoloji uzmanın görüşü alınmalıdır.

Saç ekim işlemi sonrasında kullanılması gereken ilaçlar genellikle işlemi gerçekleştiren klinikler tarafından sağlanır. Maliyet üzerinde bir etkisi vardır. İlaçlar genellikle antibiyotik, sprey, şampuan, antihistaminikler ve ağrı kesicileri içerir.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara Çankaya / ANKARA

Erkek Tipi Kellik Nedir?

Birçok erkekte ve bazı kadınlarda görülen erkek tipi kellik nedir? Erkek tipi kellik genellikle yetişkin erkeklerde görülen androgenetik alopesi olarak…

Ameliyatsız Yüz Asimetrisi Tedavisi

Yüz asimetrilerinin düzeltilmesi ve hafifletilmesinde cerrahi olmayan yöntemler; Yüz Dolgusu Ankara ✓ Yüzümüzde bir dereceye kadar asimetri doğal olarak oluşabilir.…

Tırnak Mantarı Nedir?

Tırnak mantarları enfeksiyonlarına çeşitli mantarlar neden olabilir. En çok bilinen dermatofit adı verilen bir mantar çeşididir. Maya ve küf mantarları…

Lazer Epilasyon Uygulamaları

Lazer Epilasyon Uygulamaları; Lazer epilasyonu istenmeyen tüylerimizden kurtulabilmemizi sağlayan bir teknoloji olarak tanımlayabiliriz. Lazer epilasyon farklı dalga boylarındaki ışığın bir…

Dermapen Tedavisi Ankara

Zamanla yüzümüzde ifade çizgileri biriktirerek yaşlanma belirtilerini göstermeye başlarız. Çevre kirliliği, yaşam tarzı ve alışkanlıklarımız cilt yaşlanmasını genetik faktörlerle birlikte…

Kristal Dolgu ile Hacim ve Ciltte Yenilenme

Kristal Dolgu (Kalsiyum Hidroksiapatit) Nedir? Halk arasında “mineral aşı”, “porselen dolgu” ve “kristal dolgu” olarak da bilinen Kalsiyum Hidroksiapatit bir…