Lazer epilasyon sonrasında iz kalır mı?
Aşırı kıllanma veya tüylenme lazer ile tedavi edilir mi ?
12 Ocak 2018
blank
Koyu cilt tipine sahip olanlara lazer epilasyon yapılır mı
2 Şubat 2018

Porto şarabı lekesinin tedavisi

blank

Porto şarabı lekesi


Porto şarabı lekelerinin çoğu ya doğumda mevcuttur ya da doğumdan sonraki birkaç ay içinde ortaya çıkarlar. Leke erken evrelerinde genellikle pembe renklidir zamanla rengi koyulaşarak ciltte kırmızımsı, morumsu bir renk değişikliği ve deride kalınlaşmalar gözlenir. Porto şarabı lekesi sıklıkla yüz bölgesinde görülse de vücudun herhangi bir bölgesinde de görülebilirler.Başka bazı hastalıklar ile birlikte bulunabilir ve çeşitli sendromlara eşlik edebilir. Porto şarabı lekesi yaşla birlikte cilt altı dokuları ve kemiklerde de hipertrofiye neden olabilir.

Lazer ile porto şarabı lekesinin tedavisi ;

Lazer tedavisi porto şarabı lekelerinin tedavisinde başarılı yöntemlerden biridir. Cildin içindeki damarsal yapılar ve hemoglobini hedef alır. Absorbe edilen enerji şarap renginin açılmasını sağlar.

Lazer tedavisi porto şarabı lekelerinin tedavisinde başarılı yöntemlerden biridir. Cildin içindeki damarsal yapılar ve hemoglobini hedef alır. Absorbe edilen enerji şarap renginin açılmasını sağlar.

Tedavi süreci nasıl ilerler ?

Lazer tedavisi seanslar şeklinde gerçekleşir. Tedavinin başarı oranı lekenin yoğunluğuna ve konumuna bağlı olarak değişmektedir. Tedavi sonrası leke de %60-80 arasında renk açılması şeklindedir. Lazer tedavisinde yüzdeki lekeler kol, bacak veya vücudun diğer bölgelerine göre daha iyi yanıt verir. Porto şarabı lekesinin tedavisine ne kadar erken başlanırsa daha iyi sonuç alınabilir.

Lazer ile leke tedavisinin riskleri nelerdir ?

Tedavinin riskleri olarak sık karşılaşılan bir durum olmasa da oluşabilecek komplikasyonlardan bazıları yanık, iz ve leke oluşumu olarak sayılabilir.

Tedavi süresi nasıl belirlenir ?

Tedavi süresi, seans sayısı lekenin büyüklüğüne, derinliğine ve koyuluğuna bağlı olarak farklılık gösterir. Ortalama 4-8 seans sürevbilir.

Lazer tedavisinin etkili olduğu damar ve cilt problemleri nelerdir ?

Porto şarabı lekeleri, gül lekeleri, hemanjiom (iyi huylu damar tümörleri), kılcal damar genişlemeleri, cildin genel kanlanma artışı, örümcek nevüsler, rosacea, ciltte kızarık lezyonlara neden olan dermatolojik rahatsızlıklarda, skar ve keloid yani ciltte hasarlanmalar sonucu iyileşme sürecinde meydana gelen aşırı doku çoğalması ile oluşan kabarıklıkların tedavisinde etkili bir şekilde kullanılabilir.

Lazer ile porto şarabı lekesi sonrası iyileşme sürecinde neler görülür?

Lazer tedavisi sonrası 1-2 hafta süre ile lekede koyulaşma, yüzde ödem ve nadirende olsa vezikül şeklinde su kabarcıkları görülebilir.

Leke tedavisinde kullanılan lazerler nelerdir?

Pulsed dye lazer

(PDL) KTP lazer

İntense Pulsed Light (IPL)

Long pulsed ND YAG lazer

 

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?