Ankara Kırışıklık Tedavisi

 

Kırışıklık Tedavisi, lokal kullanılan ilaçlar, lazer tedavileri, radyofrekans, botulinum toksin ve dolgu uygulamaları, yüz germe ameliyatı, cilt germe lazerleri ile tedavi edilebilir. Kırışıklık yaşlanmanın doğal bir sonucu olup, özellikle yüz (göz kenarı, alın, dudak çevresi), boyun ve ellerde oluşur.

Genetik faktörler, sigara kullanımı, UV ışını, aşırı mimik kullanımı ve çevre kirliliği gibi faktörler kırışıklık oluşumunu hızlandırabilir.

Kremler ve Kimyasal Ajanlarla Kırışıklık Tedavisi

Retinoik asit

Krem olarak kullanılır. Kırışıklık tedavisinde ve önlenmesinde fayda sağlar. Dermatolojik açıdan olası yan etkileri ve riskleri açısından değerlendirilmesi gerekir. Yanma, leke, kızarıklık ve allerji oluşturabilir.

Glikolik asid peeling:

%20-70 oranlarında uygulanır. %20 nin üzerinde uygulama yapılacak ise mutlaka dermatolojik kontrol sonrası doktor tarafından uygulanmalıdır. Peeling uygulaması deride üst tabakanın daha hızlı bir şekilde atılarak leke, kırışıklık ve gözenekler üzerinde etkili olmasını sağlar.

Dermabrasion

Derinin kontrollü zımparalanması işlemidir.İşlem sonrası ödem ve kızarıklık oluşabilir.Bu durumda iyileşmesi birkaç hafta sürebilir.

Botulinum Toksin

Kırışıklığı oluşturan kasın üzerine yapılan uygulama ile kas gücünün hafifletilerek etki etmesini sağlar.
Dolgu uygulamaları: Kırışıklığın yeri ve derinliğine göre farklı dolgu molekülleri kullanılmalıdır. En çok hyaluronik asit dolguları tercih edilir (Juvederm, Teosyal, Restylane)

Kırışıklık tedavisinde, kırışıklığın derinliği, lokasyonu, doktorun tedavi planı ve deneyimi işlemin sonucunu belirleyecektir.

Ankara Çayyolu Botoks ile kırışıklık tedavisi sayfamızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara ŞA-RA Binası Çankaya / ANKARA

Lazer Epilasyon Sonrasında İz Kalır mı?

Lazer epilasyon uygulaması sonrasında kızarıklık görülmesi beklenen bir durumdur. Normalde uygulamayı takip eden birkaç saat içinde tamamen sona ermesi gerekir.…

Lazer Epilasyon Uygulamaları

Lazer Epilasyon Uygulamaları; Lazer epilasyonu istenmeyen tüylerimizden kurtulabilmemizi sağlayan bir teknoloji olarak tanımlayabiliriz. Lazer epilasyon farklı dalga boylarındaki ışığın bir…

Ankara Lazer Epilasyon

Hızlı ve Kalıcı Lazer Epilasyon Nedir? Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte yaşamlarımıza giren lazerler birçok alanda olduğu gibi estetik alanında da kullanılmaktadır. Lazer epilasyon  uygulamaları…