Ankara Kırışıklık Tedavisi

 

Kırışıklık Tedavisi, lokal kullanılan ilaçlar, lazer tedavileri, radyofrekans, botulinum toksin ve dolgu uygulamaları, yüz germe ameliyatı, cilt germe lazerleri ile tedavi edilebilir. Kırışıklık yaşlanmanın doğal bir sonucu olup, özellikle yüz (göz kenarı, alın, dudak çevresi), boyun ve ellerde oluşur.

Genetik faktörler, sigara kullanımı, UV ışını, aşırı mimik kullanımı ve çevre kirliliği gibi faktörler kırışıklık oluşumunu hızlandırabilir.

Kremler ve Kimyasal Ajanlarla Kırışıklık Tedavisi

Retinoik asit

Krem olarak kullanılır. Kırışıklık tedavisinde ve önlenmesinde fayda sağlar. Dermatolojik açıdan olası yan etkileri ve riskleri açısından değerlendirilmesi gerekir. Yanma, leke, kızarıklık ve allerji oluşturabilir.

Glikolik asid peeling:

%20-70 oranlarında uygulanır. %20 nin üzerinde uygulama yapılacak ise mutlaka dermatolojik kontrol sonrası doktor tarafından uygulanmalıdır. Peeling uygulaması deride üst tabakanın daha hızlı bir şekilde atılarak leke, kırışıklık ve gözenekler üzerinde etkili olmasını sağlar.

Dermabrasion

Derinin kontrollü zımparalanması işlemidir.İşlem sonrası ödem ve kızarıklık oluşabilir.Bu durumda iyileşmesi birkaç hafta sürebilir.

Botulinum Toksin

Kırışıklığı oluşturan kasın üzerine yapılan uygulama ile kas gücünün hafifletilerek etki etmesini sağlar.
Dolgu uygulamaları: Kırışıklığın yeri ve derinliğine göre farklı dolgu molekülleri kullanılmalıdır. En çok hyaluronik asit dolguları tercih edilir (Juvederm, Teosyal, Restylane)

Kırışıklık tedavisinde, kırışıklığın derinliği, lokasyonu, doktorun tedavi planı ve deneyimi işlemin sonucunu belirleyecektir.

Ankara Çayyolu Botoks ile kırışıklık tedavisi sayfamızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara ŞA-RA Binası Çankaya / ANKARA

Ankara Burun Dolgusu

Ameliyatsız Burun Estetiği Rinoplasti Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Ameliyatsız burun estetiği  rinoplasti, sıvı rinoplasti olarak da adlandırılır. Burnunuzun yapısını…

Erkek Tipi Kellik Nedir?

Birçok erkekte ve bazı kadınlarda görülen erkek tipi kellik nedir? Erkek tipi kellik genellikle yetişkin erkeklerde görülen androgenetik alopesi olarak…

Çatlak Tedavisi Ankara

Çatlaklar Nedir ve Nasıl Oluşur? Çatlaklar, cildimizin içinde doğal olarak bulunan ve derimizin esnemesini sağlayan elastinin zamanla beraber hasar görmesi…

Titan ile Ameliyatsız Yüz Germe

Titan ile ameliyatsız yüz germe; titan enerjisi  cilt sıkılaştırma, hafif gevşekliği giderme, yüzdeki  küçük kıvrımları ve çizgileri iyileştime için kullanılan…