Kırışıklık Tedavisi ;


Kırışıklık Tedavisi, lokal kullanılan ilaçlar, lazer tedavileri, radyofrekans, botulinum toksin ve dolgu uygulamaları, yüz germe ameliyatı, cilt germe lazerleri ile tedavi edilebilir.

Kırışıklık

Kırışıklık yaşlanmanın doğal bir sonucu olup, özellikle yüz (göz kenarı, alın, dudak çevresi), boyun ve ellerde oluşur.

Genetik faktörler, sigara kullanımı, UV ışını, aşırı mimik kullanımı ve çevre kirliliği gibi faktörler kırışıklık oluşumunu hızlandırabilir.

Kremler ve Kimyasal Ajanlarla Kırışıklık Tedavisi.

  • Retinoik asit: Krem olarak kullanılır. Kırışıklık tedavisinde ve önlenmesinde fayda sağlar. Dermatolojik açıdan olası yan etkileri ve riskleri açısından değerlendirilmesi gerekir. Yanma, leke, kızarıklık ve allerji oluşturabilir.
  • Glikolik asid peeling: %20-70 oranlarında uygulanır. %20 nin üzerinde uygulama yapılacak ise mutlaka dermatolojik kontrol sonrası doktor tarafından uygulanmalıdır. Peeling uygulaması deride üst tabakanın daha hızlı bir şekilde atılarak leke, kırışıklık ve gözenekler üzerinde etkili olmasını sağlar.
  • Dermabrasion: Derinin kontrollü zımparalanması işlemidir.İşlem sonrası ödem ve kızarıklık oluşabilir.Bu durumda iyileşmesi birkaç hafta sürebilir.
  • Botulinum Toksin : Kırışıklığı oluşturan kasın üzerine yapılan uygulama ile kas gücünün hafifletilerek etki etmesini sağlar.
  • Dolgu uygulamaları: Kırışıklığın yeri ve derinliğine göre farklı dolgu molekülleri kullanılmalıdır. En çok hyaluronik asit dolguları tercih edilir (Juvederm, Teosyal, Restylane)
    .
    Kırışıklık tedavisinde, kırışıklığın derinliği, lokasyonu, doktorun tedavi planı ve deneyimi işlemin sonucunu belirleyecektir.

Botulinum Toksin  ile kırışıklık tedavisi sayfamızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz

 

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?