Dr. Ekrem Civaş


blank

BİYOGRAFİ

1971 doğumluyum, 1993 yılında Dicle Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun oldum. 1999 yılında dermatoloji ihtisasını tamamladım. 2003 yılında Numune Hastanesinde Dermatoloji uzmanı olarak çalışırken Ankara Gaziosmanpaşa semtinde kendi özel muayenehanemi açtım. 2007 yılında Ankara Numune Hastanesi Dermatoloji bölümündeki görevimden ayrıldım.

1999 yılından itibaren Estetik Dermatoloji ve Dermatolojik Cerrahi alanlarına daha fazla ilgi duymaya başladım, bilgi ve deneyimlerini artırmak amacıyla yurtiçi ve yurtdışında eğitimler aldım.

1999 yılında FUT yöntemi ile 2006 yılında ise FUE yöntemi ile ilk saç ekim operasyonlarımı gerçekleştirdim.

Saç hastalıkları ve Saç ekimi konusunda ilk önce Kanada ve Amerika’da temel saç cerrahisi eğitimi olmak üzere sırası ile Polonya, İsveç ve İspanya’da çeşitli kliniklerde deneyim paylaşımı ve ileri teknikler konularında çalıştım.

Lazerle varis ve kılcal damar tedavisi, Lazerle leke tedavisi ve Lazerle ameliyatsız cilt germe konularında Cutera Akademinin 2005 New York  ve 2007 Barselona’da düzenlediği eğitimlere katıldım. 2009 yılında  alanında ilk sayılabilecek “Farklı vasküler lezyonların Nd-Yag lazer ile tedavisi” başlıklı önemli bir bilimsel çalışmayı yayımladım ve daha sonra aynı konuda yazmış olduğum kitap Nova Publisher tarafından Amerika’da basıldı.

Botoks ve Dolgu uygulamaları ile yüz şekillendirme konularında 2001 yılından itibaren güncel uluslararası toplantılara katıldım, eğitimler aldım. Kişiselleştirilmiş yüz ile bütünleşen güvenli ve doğal sonuçlu enjeksiyonlara odaklandım.

2001 yılından itibaren Botoks, dolgu ve ameliyatsız cilt estetiği uygulamaları alanında çalışmaya başladım.

Ulusal ve uluslararası yayınlanmış, 1 adet kitap, 4 adet kitap bölümü 30 adet bilimsel makale ve 22 adet bilimsel posteri mevcut olup ulusal ve uluslararası 61 adet kongrede eğitimci, konuşmacı ve oturum başkanı olarak görev aldım.

2011 yılında Saç cerrahisi alanında Amerikan Board sertifikası aldım, 2015 yılında da Amerika da Fellow kategorisine kabul edildim. Her iki alanda da ülkemizde bu unvanı almaya hak kazanan ilk doktor oldum.

Evli ve iki çocuk babasıyım.

https://scholar.google.com/citations?user=ioRpc8AAAAAJ&hl=en&oi=ao

Görevler
 • Yüksek İhtisas Üniversitesi Tıp Fakültesi, Konuk Öğretim Görevlisi 2019-

Anlattığı Dersler;

Dermatolojik Aciller

Alopesiler

 • ABHRS (American Board of Hair Restoration Surgery) Advanced Board Review Course Eğitimcisi 2018-
 • IPSEN-GEN ilaç Eğitimci Doktor 2018-
 • Ulusal Dermatolojik cerrahi kongresi 2018 kongre sekreterliği
 • Türk Dermatoloji Derneği Saç Hastalıkları Çalışma Grubu Yürütme Kurulu üyeliği 2016-
 • Radiesse Calcium apatit estetik dolgu Türkiye eğitmen doktor 2014-2017
 • Cutera Aesthetic Laser Company (Amerika), Bölgesel danışman Hekim, Ortadoğu-Türkiye 2105-
 • Dermatolojik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Muhasip üyeliği 2014-
 • Türk Dermatoloji Derneği Estetik Kozmetik Dermatoloji Çalışma Grubu Yürütme Kurulu üyeliği 2012-2014, 2016-2018
 • Türk Dermatoloji Derneği Mesleki Sorunlar Çalışma Grubu Yürütme Kurulu üyeliği 2010-2016
Dergi Hakemliği
 • Journal of Cosmetic Dermatology 2018-
 • Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology 2017-
 • Türkiye Klinikleri Kozmetik Dermatoloji danışma kurulu 2016-
 • Dermatologic Therapy 2019-
Başarılar
 • Amerika’da Saç cerrahisi alanında gerekli şartları yerine getirerek Fellow kategorisine kabul edilerek FISHRS unvanını almıştır.
 • Dünyada Saç cerrahisi alanında bilinen en itibarlı diplomalardan biri olan ABHRS’nin (American Board of Hair Restoration surgery) düzenlemiş olduğu yeterlilik sınavını geçerek Amerikan Board diplomasını ülkemizde almaya hak kazanan ilk doktor olmuştur. Amerikan saç cerrahisi akademisyen olabilme yeterliliğine ülkemizde sahip olan ilk ve tek doktordur.
 • Dünyada ilk defa FUE ile saç ekiminde 3 ayrı aleti karşılaştırarak Folliküler ünite hasarlarının tespit edilmesi konusunda yaptığı çalışma ile FUE sınırlarına ışık tutmuş ve uygun aday profilini tanımlamıştır. Çalışma ESHRS (Eurepean Sosiceaty Of Hair Restoration Surgery) Madrid toplantısında sunulmuş ve ayrıca ISHRS ( Amerkan saç cerrahi birliği) dergisinde yayınlanmıştır.
 • Alopesi areatada saç ekimi konusunda yapmış olduğu uzun süreli takip bilimsel makale olarak kabul edilmiş ve bu hastaların cerrahi tedavisine önemli katkı sağlamıştır.
 • Yanık kaza sonucu oluşan saçlı deri, sakal, kaş ve bıyık skarlarında saç ekimi teknikleri ve vaka sunuları konularındaki geniş vaka seri çalışması ISHRS nin Bostonda düzenlediği kongrede bildiri olarak kabul edilmiştir.
 • Nd-Yag lazerin kullanımı ile ilgili olarak Amerika’da Nova Publisher tarafında basılan kitabın “vasküler lezyonlarda nd-yag kullanımı” bölümünü yazmıştır.
 • Ülkemizin en saygın bilimsel tıp dergileri arasında yer alan Türkiye Kliniklerinin çıkardığı “Saç Ekimi”özel sayısında Editörlük görevini üstlenmiş olup, ilgili yayın saç ekimi konusunda Türkçe yayınlanan ilk temel kitap olma özelliğini taşımaktadır.
 • XXI Lütfü Tat Kongresinde dermatoloji kongrelerinde ilk defa düzenlenen “Saç Ekim Kursunda” oturum başkanı-moderatör olarak görev almıştır.

Üyesi olduğu dernekler;

Uluslararası dernekler

1.Amerikan Saç Cerrahi Derneği (ABHRS)

2.Uluslararası saç cerrahi birliği (ISHRS)

3.Avrupa Saç Araştırmaları Derneği (EHRS)

4.European Academy Of Dermatology And Venereology (EADV)

5.Uluslararası dermatolojik cerrahi derneği (ISDS)

6.Asya saç cerrahi örgütü (AAHRS)

Ulusal Dernekler

1.Dermatolojik Cerrahi Derneği (DCD)

2.Türk Dermatoloji Derneği (TDD)

3.Türk Tabipleri Birliği (TTB)

4.Ankara Deri Ve Zührevi Hastalıklar Derneği (ADZHD)

blank

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?