Dr.Ekrem Civaş


 

BİYOGRAFİ

Dr. Ekrem CİVAŞ 1971 doğumlu olup 1993 yılında Dicle Üniversitesi Tıp fakültesini bitirdikten sonra 1999 yılında dermatoloji ihtisasını tamamlamıştır. 2007 yılında Ankara Numune Hastanesi Dermatoloji bölümündeki Uzman Doktor olarak çalıştığı görevinden istifa ederek halen kendi özel kliniğinde çalışmaya devam etmektedir.

1999 yılından itibaren Estetik Dermatoloji ve Dermatolojik Cerrahi alanlarına daha fazla ilgi duymaya başlamış bilgi ve deneyimlerini artırmak amacıyla yurtiçi ve yurtdışında eğitimler almıştır.

Saç hastalıkları ve Saç ekimi konusunda ilk önce Kanada ve Amerika’da temel saç cerrahisi eğitimi olmak üzere sırası ile Polonya, İsveç ve İspanya’da çeşitli kliniklerde deneyim paylaşımı ve ileri teknikler konularında çalışmıştır.

Lazerle varis ve kılcal damar tedavisi, Lazerle leke tedavisi ve Lazerle ameliyatsız cilt germe konularında Cutera Akademinin 2005 New York  ve 2007 Barselona’da düzenlediği eğitimlere katılarak 2009 yılında lazerle cilt germe konusunda alanında ilk sayılabilecek önemli bir bilimsel çalışmayı yayımlamıştır.

Botoks ve Dolgu uygulamaları ile yüz şekillendirme konularında 2001 yılından itibaren güncel uluslararası toplantılara katılmış eğitimler almıştır. Uzun süre kalıcı, kişiselleştirilmiş yüz ile bütünleşen güvenli ve doğal sonuçlu enjeksiyonlara odaklanmıştır.

Ulusal ve uluslararası yayınlanmış, 1 adet kitap, 4 adet kitap bölümü 28 adet bilimsel makale ve 22 adet bilimsel posteri mevcut olup ulusal ve uluslararası 53 adet kongrede eğitimci, konuşmacı ve oturum başkanı olarak görev almıştır.

2011 yılında Amerikan Board sertifikası almış, 2015 yılında da Amerika da Fellow kategorisine kabul edilmiştir. Her iki alanda da ülkemizde bu unvanı almaya hak kazanan ilk doktor olmuştur.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Görevler

 • ABHRS (American Board of Hair Restoration Surgery) Advanced Board Review Course Eğitimcisi 2018-
 • IPSEN-GEN ilaç Eğitimci Doktor 2018-
 • Ulusal Dermatolojik cerrahi kongresi 2018 kongre sekreterliği
 • Türk Dermatoloji Derneği Saç Hastalıkları Çalışma Grubu Yürütme Kurulu üyeliği 2016-
 • Radiesse Calcium apatit estetik dolgu Türkiye eğitmen doktor 2014-2017
 • Cutera Aesthetic Laser Company (Amerika), Bölgesel danışman Hekim, Ortadoğu-Türkiye 2105-
 • Dermatolojik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Muhasip üyeliği 2014-
 • Türk Dermatoloji Derneği Estetik Kozmetik Dermatoloji Çalışma Grubu Yürütme Kurulu üyeliği 2012-2014, 2016-2018
 • Türk Dermatoloji Derneği Mesleki Sorunlar Çalışma Grubu Yürütme Kurulu üyeliği 2010-2016

Dergi Hakemliği

 • Journal of Cosmetic Dermatology 2018-
 • Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology 2017-
 • Türkiye Klinikleri Kozmetik Dermatoloji danışma kurulu 2016-

Başarılar

 • Amerika’da Saç cerrahisi alanında gerekli şartları yerine getirerek Fellow kategorisine kabul edilerek FISHRS unvanını almıştır.
 • Dünyada Saç cerrahisi alanında bilinen en itibarlı diplomalardan biri olan ABHRS’nin (American Board of Hair Restoration surgery) düzenlemiş olduğu yeterlilik sınavını geçerek Amerikan Board diplomasını ülkemizde almaya hak kazanan ilk doktor olmuştur. Amerikan saç cerrahisi akademisyen olabilme yeterliliğine ülkemizde sahip olan ilk ve tek doktordur.
 • Dünyada ilk defa FUE ile saç ekiminde 3 ayrı aleti karşılaştırarak Folliküler ünite hasarlarının tespit edilmesi konusunda yaptığı çalışma ile FUE sınırlarına ışık tutmuş ve uygun aday profilini tanımlamıştır. Çalışma ESHRS (Eurepean Sosiceaty Of Hair Restoration Surgery) Madrid toplantısında sunulmuş ve ayrıca ISHRS ( Amerkan saç cerrahi birliği) dergisinde yayınlanmıştır.
 • Alopesi areatada saç ekimi konusunda yapmış olduğu uzun süreli takip bilimsel makale olarak kabul edilmiş ve bu hastaların cerrahi tedavisine önemli katkı sağlamıştır.
 • Yanık kaza sonucu oluşan saçlı deri, sakal, kaş ve bıyık skarlarında saç ekimi teknikleri ve vaka sunuları konularındaki geniş vaka seri çalışması ISHRS nin Bostonda düzenlediği kongrede bildiri olarak kabul edilmiştir.
 • Nd-Yag lazerin kullanımı ile ilgili olarak Amerika’da Nova Publisher tarafında basılan kitabın “vasküler lezyonlarda nd-yag kullanımı” bölümünü yazmıştır.
 • Ülkemizin en saygın bilimsel tıp dergileri arasında yer alan Türkiye Kliniklerinin çıkardığı “Saç Ekimi”özel sayısında Editörlük görevini üstlenmiş olup, ilgili yayın saç ekimi konusunda Türkçe yayınlanan ilk temel kitap olma özelliğini taşımaktadır.
 • XXI Lütfü Tat Kongresinde dermatoloji kongrelerinde ilk defa düzenlenen “Saç Ekim Kursunda” oturum başkanı-moderatör olarak görev almıştır.

Üyesi olduğu dernekler;

Uluslararası dernekler

1.Amerikan Saç Cerrahi Derneği (ABHRS)

2.Uluslararası saç cerrahi birliği (ISHRS)

3.Avrupa Saç Araştırmaları Derneği (EHRS)

4.European Academy Of Dermatology And Venereology (EADV)

5.Uluslararası dermatolojik cerrahi derneği (ISDS)

6.Asya saç cerrahi örgütü (AAHRS)

Ulusal Dernekler

1.Dermatolojik Cerrahi Derneği (DCD)

2.Türk Dermatoloji Derneği (TDD)

3.Türk Tabipleri Birliği (TTB)

4.Ankara Deri Ve Zührevi Hastalıklar Derneği (ADZHD)