blank
Dermapen Ankara
11 Haziran 2018
blank
Botulinum toksin (Botox, Dysport) uygulaması sonrası neden baş ağrısı olur
3 Temmuz 2018

Botulinum toksin enjeksiyonu sonucu gözlenen etkiler nelerdir ?

blank

Botulinum toksin 


Botoulinum toksin enjeksiyonundan ne gibi sonuçlar bekleyebilirim ?

Botulinum toksin enjeksiyonu yüzünüzdeki kırışıklıkları ve çizgileri azaltarak, sizi ferah, dinlenmiş ve doğal bir görünüme kavuşturur.
Enjeksiyonun yarılanma süresi yaklaşık üç ila dört ay sürmektedir. Hasta bu noktada, sonuçları korumak için başka bir enjeksiyona ihtiyac duyabilir. Bazen, hastalar daha uzun süren sonuçlar görebilirler, ancak bu genellikle kasların, kaşların çatılmaması ve kaldırılmaması için eğitilmiş olmalarıdır. Bu etki Botulinum toksin enjeksiyonundan sonra kasların dinlendirilmesi nedeniyle ortaya çıkmaktadır.
Birçok kişi, sonuçları dört ila beş gün içinde görür, ancak tam sonuçların gösterilmesi iki hafta kadar sürebilir. Derin kırışıklıklar tedaviden kısa bir süre sonra iyileşme gösterir ve zamanla yavaş yavaş iyileşmeye devam edebilir.

Botulinum toksin uygulaması sonrası iyileşme süreci nasıl olur ?

Enjeksiyon yapıldıktan hemen sonra normal günlük aktivitelere devam edilebilmektedir. Enjeksiyon sonrası kızarıklık ya da hafif morarmalar görülebilir ama hızlı bir şekilde iyileşme gözlenir.
Uygulama sonrası yüzünüzün istenmeyen bölgelerine olası bir göçü önlemek için hastalara enjeksiyonları takiben en az iki saat boyunca uzanmamaları önerilmektedir. Hasta enjeksiyondan en az 48 saat boyunca bölgeyi agresif bir şekilde ovmamalı veya yüz masajı yapmamalıdır.

Botulinum toksin uygulamasının olası yan etkileri veya riskleri nelerdir ?

Bazı hastalar enjeksiyondan hemen sonra morarma veya kızarıklık yaşarlar. Bu etkiler sadece birkaç saat sürmektedir. Bu, bir çürük veya ani bir şişme meydana geldiğinde enjekte edilen bölgeler üzerinde basınç tutarak minimize edilebilir.
Bazı hastalarda enjeksiyonlardan sonra görülen baş ağrıları 24 saat içinde çözülmesi gereken nadir bir yan etkidir.

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?