Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği ,son yıllarda hastalar tarafından en çok talep edilen estetik uygulamalar haline gelmiştir. Ameliyat korkusu ile birlikte cerrahiye bağlı, olası komplikasyonlardan korkanlar daha çok ameliyatsız yöntemlerle ilgilenmektedirler. Ameliyatsız göz kapağı estetiği veya ameliyatsız blefaroplasti diye adlandırılan plazma enerjisi ile göz kapağı derisinin gerilmesini sağlayarak etki eder. Hem alt göz kapağı hem de üst kapağında bulunan sarkmalarda ve kırışıklarda kullanılan bir yöntemdir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği ,cerrahi işlem olmadan göz kapağın sarkmalarını azaltabilen lazer ve elektrik olmayan medikal bir teknolojidir. Uygulama kısa süreli olup günlük yaşantıya kısa sürede dönülebilir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır? Yapılırken Acı Hissedilir mi ve Ne Kadar Zaman Alır?

Uygulama yapılacak olan bölge, önce antiseptik sıvı ile temizlenir ardından bölgeye bir süre bekletilmek üzere ağrısız işlem için anestetik krem uygulanır. Daha sonra göz kapağında fazlalık oluşturan deri alanları noktasal olarak plazma enerjisi ile süblime edilir. İşlem sonrasında bir hafta içinde göz kapağında azalması beklenen ödem oluşabilir.

Lokal anestetik kremlerle yapılan hastaların çoğu acı hissetmediğini belirtmektedir. Ancak işlemden sonra 1-2 gün devam edebilen ağrı olabilir. İşlemi yapacak olan doktorun deneyimi ve sistemin doğru parametrelerle kullanılması sayesinde işlem sonrasında iz veya kalıcı bir problem oluşması beklenmez.

Uygulama yapılacak olan bölgenin büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre zamanlama değişmekte olup yaklaşık olarak 15 ile 40 dakika arasında değişim göstermektedir.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Ne kadar Zaman Alır ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hastanın cilt yapısına göre işlem yapılacak alana uygulanacak doz ile değişmekle birlikte 7-10 gün içinde neredeyse tüm bulgular normale döner.

Uygulama yapılmış olan bölgeye güneş faktörü korumalı krem uygulanmalı ve güneşten korunmalıdır. Oluşabilecek kabuklanmaların daha çabuk dökülmesi için ayrıca doktorunuzun önerdiği kremler kullanılabilir.

Göz Kapağı Estetiği Uygulamasının Maliyeti Nedir?

Fiyatlandırma, yapılacak olan bölgenin büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre değişebilmektedir.

İşlem Sonrasında İz Kalır mı?

İşlemi yapacak olan doktorun deneyimi ve sistemin doğru parametrelerle kullanılması sayesinde işlem sonrasında iz veya kalıcı bir problem oluşması beklenmez.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara Çankaya / ANKARA

Boyun Çizgilerinin Ameliyatsız Tedavisi

Cerrahi olmayan gençleştirme etkisi Boyun derisi çok hassastır yaşlanma belirtilerini bu nedenle daha belirgin gösterir. Boyun çizgilerinin tedavisi boyun derisinin…

Lazer ile Cilt Yenileme Nasıl Olur?

Yıllar içinde cildimizdeki fibroblast ve dolayısı ile kollajen miktarının azalması deride gözenekler, ince çizgiler, ton farkları ile ciltte sarkma ile…

Botulinum Toksinin Etki Süresi Ne Kadardır?

Botulinum toksin, kasların çalışmasını sağlamak için sinir sinyalleri veren reseptörlere bağlanarak çalışır. Ancak, vücudumuz her zaman yeni reseptörler ve nörotransmitter…

Dolgu İle Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun dolgusu ile burun ucu kaldırabilir, burun sırtı düzleştirebilir, burun dudak arası belirginleştirilebilir ve burun asimetrileri düzeltilebilir. Ameliyatsız burun estetiğinde…