Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği ,son yıllarda hastalar tarafından en çok talep edilen estetik uygulamalar haline gelmiştir. Ameliyat korkusu ile birlikte cerrahiye bağlı, olası komplikasyonlardan korkanlar daha çok ameliyatsız yöntemlerle ilgilenmektedirler. Ameliyatsız göz kapağı estetiği veya ameliyatsız blefaroplasti diye adlandırılan plazma enerjisi ile göz kapağı derisinin gerilmesini sağlayarak etki eder. Hem alt göz kapağı hem de üst kapağında bulunan sarkmalarda ve kırışıklarda kullanılan bir yöntemdir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği ,cerrahi işlem olmadan göz kapağın sarkmalarını azaltabilen lazer ve elektrik olmayan medikal bir teknolojidir. Uygulama kısa süreli olup günlük yaşantıya kısa sürede dönülebilir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır? Yapılırken Acı Hissedilir mi ve Ne Kadar Zaman Alır?

Uygulama yapılacak olan bölge, önce antiseptik sıvı ile temizlenir ardından bölgeye bir süre bekletilmek üzere ağrısız işlem için anestetik krem uygulanır. Daha sonra göz kapağında fazlalık oluşturan deri alanları noktasal olarak plazma enerjisi ile süblime edilir. İşlem sonrasında bir hafta içinde göz kapağında azalması beklenen ödem oluşabilir.

Lokal anestetik kremlerle yapılan hastaların çoğu acı hissetmediğini belirtmektedir. Ancak işlemden sonra 1-2 gün devam edebilen ağrı olabilir. İşlemi yapacak olan doktorun deneyimi ve sistemin doğru parametrelerle kullanılması sayesinde işlem sonrasında iz veya kalıcı bir problem oluşması beklenmez.

Uygulama yapılacak olan bölgenin büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre zamanlama değişmekte olup yaklaşık olarak 15 ile 40 dakika arasında değişim göstermektedir.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Ne kadar Zaman Alır ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hastanın cilt yapısına göre işlem yapılacak alana uygulanacak doz ile değişmekle birlikte 7-10 gün içinde neredeyse tüm bulgular normale döner.

Uygulama yapılmış olan bölgeye güneş faktörü korumalı krem uygulanmalı ve güneşten korunmalıdır. Oluşabilecek kabuklanmaların daha çabuk dökülmesi için ayrıca doktorunuzun önerdiği kremler kullanılabilir.

Göz Kapağı Estetiği Uygulamasının Maliyeti Nedir?

Fiyatlandırma, yapılacak olan bölgenin büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre değişebilmektedir.

İşlem Sonrasında İz Kalır mı?

İşlemi yapacak olan doktorun deneyimi ve sistemin doğru parametrelerle kullanılması sayesinde işlem sonrasında iz veya kalıcı bir problem oluşması beklenmez.

Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara ŞA-RA Binası Çankaya / ANKARA

Lazer Epilasyon Tedavisi Nedir?

Lazer Epilasyon Tedavisi Nedir? İstenmeyen tüyleri azaltmak için kullanılan konsantre bir ışık demeti olan lazerin epilasyon tedavisinde kullanılmasına Lazer Epilasyon…

Titan ile Ameliyatsız Yüz Germe

Titan ile ameliyatsız yüz germe; titan enerjisi  cilt sıkılaştırma, hafif gevşekliği giderme, yüzdeki  küçük kıvrımları ve çizgileri iyileştime için kullanılan…

Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Dermatolojik Cilt Bakımı/ Cilt Bakımı Ankara Dermatolojik cilt bakımı nasıl yapılmalı, cildinizdeki soruna yönelik yapılmaktadır. Düzenli olarak cilt bakımı yaptırmak…

Seboreik Dermatit

Seboreik Dermatit Nedir? Seboreik dermatit toplum genelinde yaygın olarak gözlemlenen bulaşıcı özelliği olmayan bir cilt problemidir. Saçlı kafa derisine tutunan…