Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi


Tırnak mantarı  sık rastlanan ayak problemleri arasındadır. Genel popülasyonda %2-3 oranında görülüp 40-60 yaşları arasında sıklığı artar.  Aynı zamanda tırnak mantarı olan hastaların yarısına yakında ayakta ağrı problemi olasılığı yüksektir.

Lazerle tırnak mantarı tedavisi  FDA tarafından onaylanmış olup; yapılan bilimsel çalışmalarla  lazerle tırnak mantarı tedavilerinin etkinliğinin % 70 ler civarında olduğunu göstermektedir.

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi Ne Kadar Aralıklarla Uygulanır ve Kaç Seans Sürecektir ?

İşlem ortalama 15 gün arayla 4 seans olup tırnak yatağında mantar enfeksiyonun yerleştiği bölümde damarsal yapıların belirli bir ısıya ulaşması ile yok edilmesi esasına dayanır. Her bir uygulama ortalama 30 dk sürmektedir

El Tırnağı Mantarıda Lazerle Tedavilerde Etkili midir ?

Lazer hem el tırnağına hemde ayak tırnağına uygulanabilmektedir. Dermatoloğunuz muayene sonrası gerekirse laboratuvardan yardım alarak öncelikle teşhis koyar, sonrasında da tedaviye karar verir. Mantar testleri direkt bakı veya mantar kültürü şeklindedir.

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi ile Birlikte Başka İlaç Kullanmam Gerekecek mi ?

Doktorunuz ihtiyaç duyarsa tırnaktaki mantarın durumuna göre karar verilir, inceltici veya yumuşatıcı kremler ek tedavi olarak eklenebilir.

Tüm Lazerler Tırnak Mantarı Tedavisinde Aynı Etkinliğe Sahip midir ?

Lazerin konfigürasyonu, dalga boyu, enerjiler ve atım süreleri yeterli olan lazerler, mantar enfeksiyonunu eredike edebilir.O yüzden tüm lazerler aynı etkinliğe sahip olmayabilir, ancak yeterince karşılaştırmalı bilimsel çalışma henüz mevcut değildir.

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisinin Yan Etkisi Var mıdır?

Lazer sadece belli bir seviyeye kadar tırnak bölgesini ısıtarak etki etmektedir. Deneyimli kullanıcılar ve onaylı lazerlerle yaptırıldığı sürece yan etkisi yok denecek kadar azdır.

 

Diğer lazer uygulamalarımız ile ilgili bilgi için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz

 

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by