Lazer ile Ameliyatsiz Cilt Germe


Lazerle cilt germe uygulaması ablatif (derinin soyularak uyarılması) ve non-ablatif (deri soyulmadan derin cilt bölgelerine etki ile) olmak üzere 2’ye ayrılır.

Non-ablatif lazerler ciltte herhangi bir hasar oluşturmadığından işlem sonrası tamamen normal hayata dönülebilir. Sadece bir hafta süre ile güneşlenilmemesi önerilmektedir. Non-ablatif amaçla kullanılan farklı lazer dalga boyları ve sistemleri mevcuttur.

Titan Lazer ile Cilt Germe

Titan lazer non-ablatif ve cerrahi içermeyen cilt germe yöntemidir. Ciltteki kollajenin artışı ve kontraksiyonu ile ciltte gerilme ve lifting etkisi oluşturabilir. Yüz dışında karın, kollar ve bacak iç taraflarında kullanılabildiği bildirilmiştir.

Titan Cilt Germe Mekanizması Nasıl Oluşur ?

Titan başlığı soğutma-ışık-soğutma işlemlerini sırasıyla yaparak cildi yakmadan lazer ışığının cilt içinde kollajeni uyaracak  derecelere ulaşmasını sağlayacak yapıya sahiptir. Soğutma aynı zamanda uygulamada oluşabilecek ağrının daha az hissedilmesini sağlayacaktır. Titan uygulamasından hemen sonra kollajen kontraksiyonuna bağlı ciltte ani gerilme hemen işlem sonrasında görülürken asıl kollajen artışı 3-6 ay içinde maksimum seviyeye ulaşır.

Titan Lazer ile Ameliyatsız Cilt Germe İşlemi Ağrılı mıdır ?

İşlem ile derinin cilt yapılarının esas olarak ısıtılması amaçlanır. İşlem esnasında  ağrı ve yanma hissetmeniz olağan bir durumdur. Ancak soğutma ağrının azaltılmasında oldukça faydalıdır.

Titan ile cilt germe teknolojisi FDA onaylıdır. Diğer tüm lazerlerin sahip olduğu  riskleri içerir.

Ameliyatsız Lazer Uygulaması Kaç Seans Gerektirir ?

Ameliyatsız lazer uygulamasında  2-3 seans yeterli görülmektedir. Seans aralıkları 4 hafta olarak belirlenmelidir.

Diğer lazer uygulamalarımız ile ilgili bilgi için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?