Rozasea Tedavisi

Rozasea tedavisi Ankara, Rozasea tedavisi, Rozasea, Yüzde kızarıklık tedavisi, Kırmızı yüz tedavisi

Lazer İle Rozasea Tedavisi Nedir?

Rozasea bir tür deri hastalığı olup halk arasında gül hastalığı olarak da adlandırılabilir. Cildin herhangi bir yerinde özellikle yüz bölgesinde ortaya çıkan lekeler olarak da adlandırmak mümkündür. Cilt yüzeyinde büyüklüğü değişkenlikler gösteren kızarıklar vardır. Genel olarak 10 yaş ile 35 yaş arası daha yoğun bir görünüme sahiptir. Kaşıntı vb. durumlar yapmaz. Zaman içinde kendiliğinden kaybolabilir. Kaybolmaması ya da hastaların bu lekelerden kurtulmak istemesi durumunda uygulanan farklı yöntemler vardır.

Lazerle rozasea tedavisi ilgili sağlık merkezlerinde yapılan lazerin kullanıldığı en tematik alanlardan bir tanesidir. Son derece özel ve deneyim ile bilgi isteyen bir uygulamadır. En ufak bir hata yapma şansı mevcut değildir. Bu yüzden bu işlemi yaptıracak olan hastalarımızın seçimlerini özenle yapması şarttır. Mutlaka bu alanda uzman kişilere başvurmalıdır..

Lazerle Rozasea Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Sorunun gerçekten rozasea olduğundan emin olunur. Olunmaz ise tedavi başlamaz. Tedavinin yapılacağı alan temizlenir. Bunun hemen akabinde ise lazer ile rozasea tedavisi sırasında kişinin özellikle ağrı eşiği düşük insanların duyacağı acıyı en aza indirgemek için lokal anestezi uygulanır. Duruma göre de özel bir solüsyon sürülür ve rozasea olan bölgeye lazer uygulanır. Burada amaç bu soruna yol açan kılcal damar sorunun ortadan kaldırılmalı ve kızarıkların hafifletilmesidir. Bu hastalığın ana nedeni kılcal damarların çatlamasıdır ki bu uygulama ile bu sorun hafifletilebilir.

Ortalama olarak lazer ile rozasea tedavisi için her bir seans 15 dakika ile 30 dakika civarında sürer. Seanslar halinde aşağıda belirtilen kullanım alanlarında uygulanır. Toplamda normal şartlar altında aksi bir durum olmaz ise tedavi dört seansta tamamlanır. Kimi özel durumlarda seans sayısı artabilmektedir. Bu durum rozasea büyüklüğüne ve hangi alanlarda olduğu ile doğrudan alakalı olan bir durumdur. Her seans arasında duruma göre bir ya da iki hafta ara verilmekte sonra tekrar devam edilmektedir. Bu tedaviden sonra gül hastalığının eskisi kadar yoğun yaşanması riski mevcut değildir. O yüzden ilaç tedavisine göre çok daha kalıcı sonuçlar veren bir uygulamadır.

Lazerle Rozasea Tedavisi Kullanım Alanları

Nasıl uygulanır sorusunun yanıtını de üstte bu şekilde verdikten sonra lazer ile rozasea tedavisi kullanım alanları hakkında bilgi vermek gerekir. Gül hastalığının olduğu her yerde normal şartlar altında lazer ile rozasea tedavisi uygulaması yapılmaktadır. Bu sorusunun en çok görüldüğü yerler ise insan yüzünde yanaklar, alın, çene ve burun bölgesidir. Göz bölgesine hiçbir biçimde uygulama yapılmamaktadır.

Lazerle Rozasea Tedavisi Fiyatları

İşin bir de doğal olarak maliyet kısmı var ve şimdi biraz da lazer ile rozasea tedavisi fiyatları hakkında bilgi vermenin sırası gelmiş durumda. Elbette diğer lazer uygulamalarında olduğu gibi seans başına ücret alınıyor. Bunun yanı sıra rozasea olan alanın büyüklüğü, hangi alana bu işlemin yapılacağı ve ne tür bir lazer çeşidi uygulanacağına göre fiyatlar bu tedavi biçiminde değişiklik gösterir.

Fiyatları belirleyen bir diğer önemli olan faktör ise lazer ile rozasea tedavisi konusunda hizmet veren sağlık merkezlerinin bu tedavi için uyguladığı fiyat politikasıdır. Her merkez kendisince bir rakam belirlemekte ve ona uygun olarak adım atmaktadır. Fiyatlar yıldan yıla tüm merkezlerde değişmektedir.

Ödeme konusunda ise lazerle rozasea tedavisi ilgili sağlık merkezleri müşterilerine hesaba havale, peşin, kredi kartı ile ödeme, taksit gibi seçenekler sunmaktadır. Bu noktada hastalar kendilerine en uygun olan yöntemi seçerek ödeme yapabilirler.

Lazerle Rozasea Tedavisi Çeşitleri

Şimdi biraz da lazer ile rozasea tedavisi türlerinden bahsedelim:

Diğer lazer uygulamaları örneğin lazer epilasyon ile kıyaslandığı zaman lazerle rozasea tedavisi çeşitleri çok da kapsamlı değildir. İki temel yöntem kullanılır. Bunlardan bir tanesi lazer epilasyonda da kullanılan Nd Yağ Lazer ki bu alanda teknolojide gelinen son noktalardan bir tanesidir. Aşırı derecede yoğun ve büyük olan rozasea problemleri için tercih edilen bir uygulama türüdür. Diğerleri için dünden bugüne sıklıkla kullanılan lazer ile rozasea tedavileri ise PDL lazer ve IPL lazer türleridir. Her ikisi de tüm kullanım alanlarında güvenle kullanılabilir. PDL lazer özellikle cilt lekelerinde en etkili yöntemdir.

Sonuç olarak lazer ile rozasea tedavisi bu alanında uzman doktorlar tarafından özenle gerçekleştirilir. Yapılan işlem görselliğin böylesine önemli olduğu bir dünyada lazer ile rozasea tedavisi hastanın bu cilt kızarıklığı sorununu hafifleterek kusursuz görünmesine etki eder ki bu da kişilerin mutluluğu ve başarısı için son derece önemli olan olgular arasındadır.

Uzman desteği almak ve lazer ile rozasea tedavisi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Ümit Mahallesi Ankaralılar Caddesi No: 2 Kat: 7 Daire: 7 Nokta Ankara Çankaya / ANKARA

Dolgu İle Ameliyatsız Burun Estetiği

Dolgu İle Ameliyatsız Burun Estetiği Burun dolgusu ile burun ucu kaldırabilir, burun sırtı düzleştirebilir, burun dudak arası belirginleştirilebilir ve burun…

Titan ile Ameliyatsız Yüz Germe

Titan ile Ameliyatsız Yüz Germe Titan ile ameliyatsız yüz germe; Titan enerjisi sayesinde ilk seansta kolajen kalitesinde iyileşme ve uzun…

Lazer Epilasyon Ağrılı Bir İşlem midir?

Lazer Epilasyon Ağrılı Bir İşlem midir? Lazer epilasyon tedavisinde uygulamanın yapıldığı bölgeye 10 ile 30 milisaniyelik lazer atışları yapılmaktadır. Atış…

Lazer İle Damarsal Lezyon Tedavisi

Lazer İle Damarsal Lezyon Tedavisi Damarsal problemler ve cilt kızarıklığı genellikle yapısal durumlar ve hormon bozukluklarına bağlı olarak rozasea gibi…

Kaş Arası Botulinum Toksin Uygulaması

Sadece kaş arası botulinum toxin (Dysport/Botox) uygulaması yapılabilir? Sadece kaşa arasında çizgileri olana genç hastalar için bu bölgeye yapılacak botulinum…
Menü