Lazer İle Rozasea Tedavisi Nedir?

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte  lazer birçok alanda kullanılıyor ki onlardan bir tanesi de son derece özel bir uygulama olan  lazer ile rozasea tedavisi işlemidir. Bu uygulama hakkında detaylı olarak bilgi vermeden önce sözcük olarak rozasea nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir. Rozasea bir tür deri hastalığı olup halk arasında gül hastalığı olarak da adlandırılabilir. Cildin herhangi bir yerinde özellikle yüz bölgesinde ortaya çıkan lekeler olarak da adlandırmak mümkündür. Cilt yüzeyinde büyüklüğü değişkenlikler gösteren kızarıklar vardır. Genel olarak 10 yaş ile 35 yaş arası daha yoğun bir görünüme sahiptir. Kaşıntı vb. durumlar yapmaz. Zaman içinde kendiliğinden kaybolabilir. Kaybolmaması ya da hastaların bu lekelerden kurtulmak istemesi durumunda uygulanan  farklı yöntemler vardır. 

Lazer ile rozasea tedavisi  ilgili sağlık merkezlerinde yapılan lazerin kullanıldığı en tematik alanlardan bir tanesidir. Son derece özel ve deneyim ile bilgi isteyen bir uygulamadır. En ufak bir hata yapma şansı mevcut değildir. Bu yüzden bu işlemi yaptıracak olan hastalarımızın seçimlerini özenle yapması şarttır. Mutlaka bu alanda uzman kişilere başvurmalıdır..

Lazer İle Rozasea Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Üstte ana hatları ile konuya böyle bir giriş yaptıktan sonra biraz da   lazer ile rozasea tedavisi nasıl uygulanır sorusunun yanıtını hap bilgiler şeklinde verelim. Bu uygulamada aşağıda daha detaylı bilgisinin verileceği farklı lazer çeşitleri duruma göre tedavi için kullanılır ki öncelikle bunun kararı gül hastalığının durumuna göre karar verilir.Kişinin dermatolojik özelliklerine bakılır ve sorunun gerçekten rozasea olduğundan emin olunur. Olunmaz ise tedavi başlamaz.Tedavinin yapılacağı alan temizlenir. Bunun hemen akabinde ise lazer  ile rozasea tedavisi sırasında kişinin özellikle ağrı eşiği düşük insanların duyacağı acıyı en aza indirgemek için lokal anestezi uygulanır. Duruma göre de özel bir solüsyon sürülür ve rozasea olan bölgeye lazer uygulanır. Burada amaç bu soruna yol açan kılcal damar sorunun ortadan kaldırılmalı ve kızarıkların hafifletilmesidir.Bu hastalığın ana nedeni kılcal damarların çatlamasıdır ki bu uygulama ile bu sorun hafifletilebilir. 

Ortalama olarak  lazer ile rozasea tedavisi  için her bir seans onbeş dakika  ile otuz dakika civarında sürer. Seanslar halinde aşağıda belirtilen kullanım alanlarında uygulanır.  Toplamda normal şartlar altında aksi bir durum olmaz ise tedavi dört seansta tamamlanır. Kimi özel durumlarda seans sayısı artabilmektedir.Bu durum rozasea büyüklüğüne ve hangi alanlarda olduğu ile doğrudan alakalı olan bir durumdur. Her seans arasında duruma göre bir ya da iki hafta ara verilmekte sonra tekrar devam edilmektedir.  Bu tedaviden sonra gül hastalığının eskisi kadar yoğun yaşanması riski mevcut değildir.O yüzden ilaç tedavisine göre çok daha kalıcı sonuçlar veren bir uygulamadır.

Lazer İle Rozasea Tedavisi Kullanım Alanları

Nasıl uygulanır sorusunun yanıtını de üstte bu şekilde verdikten sonra   lazer ile rozasea tedavisi kullanım alanları hakkında bilgi vermek gerekir. Gül hastalığının olduğu her yerde normal şartlar altında   lazer ile rozasea tedavisi uygulaması yapılmaktadır.  Bu sorusunun en çok görüldüğü yerler ise insan yüzünde yanaklar, alın, çene ve burun bölgesidir. Göz bölgesine hiçbir biçimde uygulama yapılmamaktadır.

Lazer İle Rozasea Tedavisi Fiyatları

İşin bir de doğal olarak maliyet kısmı var ve şimdi biraz da  lazer ile rozasea tedavisi fiyatları hakkında bilgi vermenin sırası gelmiş durumda. Elbette diğer lazer uygulamalarında olduğu gibi seans başına ücret alınıyor. Bunın yanı sıra rozasea olan alanın büyüklüğü, hangi alana bu işlemin yapılacağı ve ne tür bir lazer çeşidi uygulanacağına göre fiyatlar bu tedavi biçiminde değişiklik gösterir.

Fiyatları belirleyen bir diğer  önemli olan faktör ise   lazer ile rozasea tedavisi  konusunda hizmet veren sağlık merkezlerinin bu tedavi için uyguladığı fiyat politikasıdır. Her merkez kendisince bir rakam belirlemekte ve ona uygun olarak adım atmaktadır. Fiyatlar yıldan yıla tüm merkezlerde değişmektedir.

Ödeme konusunda ise  lazer ile rozasea tedavisi  ilgili sağlık merkezleri müşterilerine hesaba havale, peşin, kredi kartı ile ödeme, taksit gibi seçenekler sunmaktadır. Bu noktada hastalar kendilerine en uygun olan yöntemi seçerek ödeme yapabilirler.

Lazer İle Rozasea Tedavisi Çeşitleri

Şimdi biraz da  lazer ile rozasea tedavisi türlerinden bahsedelim:

Diğer lazer uygulamaları örneğin lazer epilasyon ile kıyaslandığı zaman lazer ile rozasea tedavisi  çeşitleri çok da kapsamlı değildir. İki temel yöntem kullanılır. Bunlardan bir tanesi lazer epilasyonda da kullanılan Nd Yağ Lazer ki bu alanda teknolojide gelinen son noktalardan bir tanesidir. Aşırı derecede yoğun ve büyük olan rozasea problemleri için tercih edilen bir uygulama türüdür. Diğerleri için dünden bugüne sıklıkla kullanılan lazer ile rozasea tedavileri ise PDL lazer ve IPL lazer türleridir. Her ikisi de tüm kullanım alanlarında güvenle kullanılabilir. PDL lazer özellikle cilt lekelerinde en etkili yöntemdir.

Sonuç olarak lazer ile rozasea tedavisi bu alanında uzman doktorlar tarafından özenle gerçekleştirilir. Yapılan işlem görselliğin böylesine önemli olduğu bir dünyada lazer ile rozasea tedavisi hastanın bu cilt kızarıklığı sorununu hafifleterek kusursuz görünmesine etki eder ki bu da kişilerin mutluluğu ve başarısı için son derece önemli olan olgular arasındadır. 

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?