Lazer ile Rozasea Tedavisi


Lazer ile Rozasea Tedavisi; Rozasea tedavisinde IPL, PDL ve Nd-Yag lazerler  kullanılabilir. Rozasea’da lazer tedavisinin, kızarıklık ve kızarıklık atakları ön planda olanlar ile yüzeyel kılcal damarları belirgin olanlarda etkili olduğu görülmüştür.

Lazerle Rozasea Tedavisi Ortalama Kaç Seans Sürer, Ağrılı mıdır ?

Lazerle rozasea tedavisi 15 gün aralıklarla 4-6 seans yeterli görülmektedir. İşlem esnasında ağrı yok denecek kadar azdır. IPL tedavileri esnasında hasta bir ışık yansıması hissedilebilir.

İşlem Sonrası Yüzümde Yanık veya Farklı bir şey Olacak mı?

Lazerle tedavi sonrası kızarıklık beklenen bir etki olup bir kaç saat sonra normale dönmektedir . Yüz bölgesine uygulanan kılcal damar tedavisindeki kızarıklık bir kaç gün sürebilmektedir.  Yoğun kızarıklığı olan aktif rozasea’lı hastalarda işlem sonrasında ödem birkaç gün sürebilir.

Burun Derisi Kalınlaşmalarında Lazer Kullanılabilir mi ?

Burun derisinde kalınlaşma ve rinofima ile seyreden hastalarda lazer tedavileri gözeneklerin küçülmesi ve deri kalınlaşmasının azaltılmasında etkili olduğu görülmüştür. Ancak işlemin etkinliği hastalığın evresine göre değişkenlik gösterebilir.

Rozasea’lı Hastaların Tümü Lazer Tedavisinden Fayda Görür mü?

Elbette lazer tedavisi hastaların tümünde etkili olmayabilir. Ancak dermatolojik muayane esnasında daha fazla fikir sahibi olunabilir.

Lazerle yapmış olduğumuz diğer tedavi yöntemleri ile ilgili olarak aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

 

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by