Lazer ile Cilt Rejuvenasyon


Lazer ile cilt yenileme

Zaman, güneş ve diğer faktörler cildinizde oluşan deformasyonlar,görünümde matlaşma ve ince çizgiler ile gözeneklerin oluşmasına neden olur. Lazer ile cilt rejuvenasyon dediğimiz cilt yenileme; yaşlanma, güneşe ve farklı sorunlara bağlı olarak ciltte oluşan kızarıklıkları ve pürüzleri yeni kolajen üretimini uyararak iyileştirmesine katkı sağlayan invazif olmayan bir işlemdir.

Lazer ile cilt rejuvenasyon en çok yüz, boyun bölgeleri olmak üzere vücudun diğer bölgelerine de uygulanabilir. Yaygın kızarıklık, rozasea tedavisinde kullanılır, ameliyat izlerinin azaltılmasında ve cildin yenilenmesinde yardımcı olur.

Tedavi veya seans sayısı muayene sonrasında doktorunuz tarafından belirlenir. Cildinizin durumuna göre etkinliği artırmak veya tedaviye katkı sağlamak için farklı lazerler ve ilaçlarla kombine edebilir.

İşlem esnasında kabul edilebilir bir ağrı ve yanma olabilir. Genellikle işlemden hemen sonra tamamen geçer. Nadiren de olsa su kabarcığı görülebilir, iz bırakmadan iyileşmesi beklenir. İşlemden sonra bir hafta süre ile güneşe dikkat etmek gerekir. İşlem sonrasi 1 hafta süre ile uzun süre güneşte kalmamalı ve bronzlaşmak amaçlı güneşlenmemek gerekir.

Ciltte yaşlanma belirtileri veya güneşten yıpranmış bir cildiniz varsa erkek yada kadın farketmeden  lazer ile cilt yenilemeyi daha genç ve sağlıklı görünmek adına yaptırabilir; bu işin eğitimini almış doktor tarafından uygulanmasına dikkat etmelisiniz.

Diğer lazer uygulamalarımız ile ilgili bilgi için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?