Botoks


Botoks Nedir ?

Botulinum Toksin (Botoks,Dysport)  içeriğine sahip ilaçlar uygulama yapılan kasın aktivitesinde geçici paralizi oluşturarak etki etmektedir. Toksin bir tür bakteri tarafından üretilir. En çok bilinen kullanım alanı yüz kırışıklıklarının azaltılması olup bunun dışında terleme tedavisi, servikal distoni, aşırı aktif mesaneye bağlı idrar kaçırma ve migren tedavisi diğer kullanım alanları arasında yer almaktadır.

Toksini içeren ve aralarında küçük molekül farkları olan Botulinum Toksin (Botoks) dışında Dysport, Myobloc ve Xeomin olmak üzere 3 farklı isimle Avrupa ve Amerika’da kullanılmaktadır.

Nasıl Etki Eder?

Botulinum toksin (Botoks,Dysport) enjeksiyonu ile kası uyaran sinir hücrelerinde kimyasal uyarıları bloke ederek kasılmayı engeller. En sık kullanılan mimik kaslarının kasılmasına bağlı oluşan kırışıklıkların geçici tedavisinde kullanılır.

  •   Kaş çatma çizgileri
  • Göz kenarı kırışıklıkları
  • Yatay alın çizgilerini yumuşatma

Diğer Kullanım Alanları Nerelerdir ;

  •   Koltuk altı terleme tedavisi
  • Migren Tedavisi
  • Servikal distoni
  • Mesane bozuklukları
  • Göz tembelliği
  • Kas kontraktürleri

İşleminden Önce Doktorunuzu Önceden Bilgilendirmeniz Gereken Konular;

Son 4 ay içinde Botulinum Toksine (Botoks, Dysport) ait herhangi bir markayı yaptırdıysanız,
•  Aspirin veya diğer kan sulandırıcıları kullanıyorsanız,
• Doktorunuzu  işlemden önce kullanmış olduğunuz ilaçlarla (kas gevşetici, ilaçları, uyku ilaçları, alerji ilaçları vb.) ilgili bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Uygulama Nasıl Gerçekleşecek ? 

 İşlemden Önce ;

Utgulama hastaların büyük çoğunluğu tarafından kolaylıkla tolere edilse de; çok az hasta işlem öncesi ağrıyı azaltıcı yöntemlere ihtiyaç duyar.

Enjeksiyon: Lokal anestezi ile uygulama bölgesinin uyuşturulması
Krem: Anestetik kremlerin önceden uygulanması
Soğuk spray: Enjeksiyon bölgesine önceden ağrıyı azaltmak amacı ile uygulanır.

 İşlem Nasıl Uygulanır ?

Uygulama insülin enjektörü olarakta bilinen 31G iğnelerle yapılır. Enjeksiyon sayısı botulinum toksinle  tedavi edilecek bölgenin genişliğine bağlı olarak değişir.

 İşlemden sonra ;

İşlemden sonra günlük aktivitelerinizi yapabilirsiniz.Uzmanlarca, toksin bir başka noktaya dağılabilme olasılığı sebebiyle işlemden sonra uygulama noktalarına masaj yapılmaması önerilir,

Etkisi uygulamadan birkaç gün sonra başlayacaktır ve 3-6 ay arasında devam edecektir. Etkinin sürmesi için uygulamaların düzenli yapılmasında fayda vardır.

Botoks Fiyatları 2021

4 aylık yarılanma ömrüne sahip olan botoks uygulamaları hakkında güncel fiyat bilgisi uygulama da ihtiyaç  olan bölgelere degişmektedir. Botoks uygulamasının güncel fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?