Aşırı Terleme Tedavisi


Aşırı terleme tedavisinde Botulinum toksin uygulaması kullanılan yöntemlerden biridir. Botulinum toksin enjeksiyonu, terleme olan bölgede (koltuk altı, avuç içi, ayak tabanı) cilt içine yapılarak bu bölgedeki ter bezlerini uyaran sinir uçlarının geçici olarak çalışmasını bloke ederek etki eder. Botulinum toksin enjeksiyonundan bir hafta sonra etkisi görülmeye başlar.

Botulinum toksin ile koltuk altı terleme tedavisinin etki süresi ne kadardır?

Botulinum toksin ile  koltuk altı terleme tedavisinin  etkisi ortalama 6-12 ay arasında sürmektedir. Yapılan araştırmalarda botulinum toksin etkisi geçtikten sonra terleme oranının azaldığı tespit edilmiştir. Koltuk altı terleme tedavisinde botulinum toksin yöntemi 2004 yılında FDA tarafından kabul edilmiştir.

Botulinum Toksin ile Koltuk altı Terleme Tedavisi Kimlere Yapılmaz ?

Botulinum Toksin ile Terleme Tedavisi, hamile ve emziren annelere yapılmaz, kas hastalığı olanlara  yapılmaz.

Koltuk altı Terlemesi Nasıl Görülür ?

Koltuk altı terlemesi şikayeti olan kişide  koltuk altında aşırı ıslaklık söz konusudur. Bu durumda ne losyon kullanımı ne de deodorant kullanımı fayda etmez. Kıyafetlerde ıslak yuvarlak görünüm  ve terlemeye bağlı giysilerin renklerinde terlemeden dolayı renk değişimi ve bozulma olur. Bazı kişiler bu sebepten dolayı günde üç yada dört kez kıyafet değiştirmek zorunda kalırlar. Bu durum kişide mutsuzluğa ve sosyal  açıdan sıkıntıya sebep olur.

Botulinum Toksin ile Koltuk Altı Tedavisinde Acı Hissedilir mi ?

Uygulama öncesinde cildin lokal anestetik kremle uyuşturulması  ve sonrasında da soğuk uygulanacak olması ağrıyı azaltır.

Koltuk altı Botulinum Toksin ile Terleme Tedavisi Sonrasında Vücudumun Diğer Bölgelerinde Terlemede Artış Olur mu?

Botulinum toksin sadece uygulandığı bölgeye etki edeceğinden diğer bölgelerde terleme miktarında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Botulinum Toksin  İle Terleme Tedavisi Ne Kadar Süre Etkili Olacak?

Ortalama olarak etki süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 7 ile 9 ay arasında değişmektedir. Sonuçlar kişiden kişiye farklılıklar gösterir.

Botulinum Toksin ile ilgili diğer uygulamalarımız için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

Botulinum toksin nedir?

Botulinum Toksin İle Kırışıklık Tedavisi

Open chat
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?